Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua vs. Fury: 150 milionů za zápas? AJ chce u sebe Floyda i Klička, rival slibuje K.O.

Joshua vs. FuryJoshua vs. FuryPRAHA – Je to téma boxu posledních týdnů. Případná dohoda superšlágru těžké váhy mezi Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) a Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), ve kterém by šlo o tituly WBC, WBA, IBF a WBO. Jak to nyní vypadá s dohodou a oběma muži?

Poslední zprávou, která spatřila o víkendu světlo světa je následující: 150 milionů dolarů za to, že se duel uskuteční v létě – 24., 31. července, či 7. srpna u arabských šejků. Zjevně jiných šejků než těch, kteří nedokázali zaplatit před lety za plánovaný střet Manny Pacquiao vs. Amir Khan a kteří nyní marně slibují složení záloh pro souboj Manny Pacquiao vs. Terence Crawford.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pokud by se částka potvrdila, šlo by o absolutní rekord. Jen pro zajímavost, za souboj Andy Ruiz vs. Anthony Joshua II. zaplatili v Saudské Arábii okolo 60 milionů dolarů.

„Je to blízko, vše je v jednání, pracujeme dle plánu,“ řekl před pár dny Eddie Hearn na velké tiskové konferenci. Od té doby ale mlčí. „Všichni mi říkají, jak je to blízko, ale já o tom nic nevím, nemám v ruce žádnou závaznou smlouvu, nic konkrétního. Všichni chceme ten zápas, to ano, ale zatím není nic podepsáno, nic jsem neviděl. Platí to i o financích ze Saudské Arábie. Stejně jako o termínu, myslím, že červenec už není reálný,“ reagoval v neděli Frank Warren.

Rival Hearna z britských ostrovů a muž, který na území království vlastní práva na Furyho. Dlužno ale dodat, že jednání vede Matchroom Boxing primárně s Top Rank Boxing legendárního Boba Aruma a pochopitelně s MTK Global, za kterým stojí v pozadí i kontroverzní Daniel Kinahan. Že ten v současné době žije mezi u arabských šejků, budiž skutečnost čistě náhodná.

DALŠÍ POHLED NA ZÁPAS:

David Haye, bývalý mistr světa křížové i těžké váhy: „Joshua tento zápas vyhraje. Jeho prohra s Ruizem mu dala cennou lekci o sebeuspokojení se, Fury si po triumfu nad Wilderem myslí, že je nepřekonatelný. Chápu to, myslel bych si to na jeho místě také, ale může mu to nakonec zlomit vaz. AJ má nyní trochu jiné myšlení. Je na tom lépe fyzicky, je to talent, má doma olympijské zlato, přesto se stále učí. Myslím si, že Fury už je hotovým produktem, už se nemá kam posouvat, AJ se stále učí. Ano, není to soutěž v kulturistice, ale mě se líbí myšlení a disciplína AJ. To je hodně důležité a také proto si myslím, že zvítězí. Ano, Fury je zkušenější, možná o něco zručnější. Ale ne vždy vyhrává v boxu ten zkušenější.“

Claressa Shieldsová, dvojnásobná olympijská šampionka a trojnásobná mistryně světa v profi: „Myslím, že Fury je skvělý boxer, a ještě lepší soupeř pro AJ. Podle mě se AJ hodně naučil porážkou od Andyho Ruize. Pokud se bude soustředit jen na box, pokud se bude poctivě připravovat, může zvítězit. Fury je silný, odolný, má dobré nohy, pohyb, ale AJ je šikovnější. Dle mého. A také disciplinovanější. Myslím, že oba do toho půjdou s tím, že budou muset vyhrát i přes případný knockdown. A myslím, že AJ má dost srdce bojovat, ukázal to s Kličkem, kde si mě získal na svoji stranu.“

Pravdou ale je, že oba britští obři už se poctivě připravují. Joshua doma v Británii (zatím), Fury je už nějaký ten den v Las Vegas.

„Je to snadné. Několikrát ho praštím pěstí do obličeje, on spadne na zadek a bude brzo po zápase. Nemá největší srdce, nemá největší odolnost, není těžké ho tvrdě zasáhnout. Takže jakmile se mi to povede, bude to rychlá práce,“ vzkazuje ze svého kempu obr z Manchesteru, který přitom ještě pár týdnů zpět tvrdil, že se na trénink vykašlal, protože ho nebaví furt čekat.

„Doufám, že se to konečně dotáhne, modlím se za to. Aby to byl AJ a aby to bylo co nejdříve. Potřebuji boxovat, být v akci, je to na Top Ranku, aby to zařídili. A věřím, že se jim povede, že mě letos udrží v akci. Potřebuji ještě dva zápasy a je mi jedno kde a proti komu to bude,“ přidal bijec přezdívaný „Gypsy King“, který stál v ringu naposledy loni v únoru, kdy v sedmi kolech vyškolil do té doby neporaženého Američana a šampiona WBC Deontaye Wildera.

Fury si zároveň myslí, že většina fanoušků a expertů je na jeho straně. A to díky Joshuově prohře s Ruizem v červnu 2019 a naopak jeho dvojzápasů právě s Wilderem, se kterým poprvé sporně remizoval a podruhé jasně dominoval.

„Uvidíme, jak to bude vypadat. Už se nemohu dočkat, já svoji část dohody už podepsal, nyní je řada na něm,“ kontroval bijec s africkými kořeny narozený ve Watfordu. Ten má navíc zajímavý plán, jak se s rivalem vypořádat. Respektive s jeho pojetím boje.

„Fotbalisté trénují s fotbalisty, boxeři by měli s boxery, dává to smysl. Lvi také nemají ve smečce ovce. Takže pokud mi budou chtít poradit legendy jako Foreman, Holyfield, Duran, Hearns či Leonard, budu naslouchat. A pokud by chtěli do mého kempu Floyd Mayweather a Vladimir Kličko, budu nadšen. Floyd má neskutečné boxerské IQ a Vladimir je inspirací pro kohokoliv. Navíc má s Furym své zkušenosti,“ má jasno držitel titulů WBA, IBF a WBO.

„Do deseti dnů, dvou týdnů bychom měli mít vše dodělané a uzavřené. Je to opravdu obrovská ekonomická dohoda, ale opravdu jde vše dle plánu,“ pronesl už na začátku minulého týdne Bob Arum. Čas běží a napětí roste...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze