Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Utrhnu mu hlavu. Fury: Moje měkké údery zničily dva K.O. ničiteli, on je třetí

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. JoshuaFury vs. JoshuaLONDÝN – Britové Anthony Joshua (23-1, 21 KO) a Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) se po osobním setkání ve španělské Marbelle stále častěji utkávají skrze sociální sítě a oficiální rozhovory. Tentokrát jejich slovní přestřelku odstartoval prvně jmenovaný.

„První šest kol, tak dlouho s ním budu pracovat, pak ho knockoutuji. Měl jsem kratší kariéru, jsem svěžejší, zažil jsem větší komplikace a dokázal jsem se z nich dostat. Věřím, že ten tlak zvládnu. Mám k němu respekt, je to skvělý otec od rodiny, ale utrhnu mu hlavu,“ svěřil se v jednom z rozhovorů třicetiletý rodák z Watfordu, který je o 14 měsíců mladší než jeho velký rival.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten se ocitl ve velkých problémech už v souboji s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, několikrát jím otřásl také Rus Alexander Povětkin, aby jejich práci dokončil loni v červnu Američan s mexickými kořeny Andy Ruiz Jr., který ho poslal do čtyř počítání v sedmi kolech.

Na podlaze ringu byl ale také Fury. Dokonce ve více zápasech než Joshua. O jeho impozantním návratu v prvním, remízovém duelu s Deontayem Wilderem se toho už napsalo mraky. Sám rodák z Manchesteru ale přiznává, že kariéru mu nastartovalo správným směrem počítání od pětadevadesátikolového Američana Steva Cunninghama v roce 2013 (ve druhém kole).

Mimochodem, jak duel Joshua – Ruiz, tak Fury – Cunningham byly americkými premiérami britských talentů. V obou případech se uskutečnily v Madison Square Garden. V obou případech skončily v sedmém kole. A v obou případech byli vítězové jako první na podlaze ringu.

„Byl to zlom,“ přiznal s odstupem času Fury. „Ten down, který jsem měl z tréninku připravený, ho naučil přemýšlet jinak. Jinak se připravovat. A hlavně jemu i světu ukázal, že je tvrďák, že má bradu. Víš, můžeš padnout k zemi, ale je otázka, jak vstaneš. Fury vstal a bojoval dál, Amir Khan vstane a vidíš, jak tančí. Je to rozdíl. Podívej se na druhý duel Furyho s Wilderem, ten ho trefil dvakrát čistě svojí pravačkou a s Furym to nehnulo,“ přidal svůj pohled na věc americký veterán „USS“.

Tyson Fury kontra těžká váhaTyson Fury kontra těžká váha

Furyho, který se objevil v sobotu na galavečeru svého promotéra Franka Warrena v Londýně, ale k reakci nakonec nevyprovokoval ani tak Joshua, jako grafika federace WBC, která vybrala deset nejtvrdších puncherů těžké váhy historie. „Gypsy King“ v ní chyběl. Nechyběli v ní ale AJ, Kličko a Wilder.

„WBC udělal žebříček největších knockouterů těžké váhy historie. Prvním byl Wilder, čtvrtý Kličko. Těžká váha s úderem pérového káčátka porazila oba a chystám se i na AJ. Takže to budou tři z deseti, to na někoho s takovou pověstí, jakou má já, není špatné, co?“ napsal na sociální sítě 206 centimetrů vysoký obr, který má v současnosti v držení pás WBC.

„Lidi tvrdili, že nemá bradu, což je blbost. Tvrdí, že nemá úder. Ale řeknu vám jedno: v kariéře jsem byl na zemi kolikrát? Tak dvacetkrát? Nezvedl jsem se jen jednou. S Furym. Věřte mi lidi, ten chlap má tvrdý úder, hodně tvrdý úder,“ dodává k tomuto tématu čtyřiačtyřicetiletý Cunningham, který ukončil svoji bohatou kariéru zpět v křížové váze před třemi lety bodovou prohrou s Andrewem Tabitim.

Pokud Fury zdolá v trilogii Wildera a Joshua – šampion WBA, IBF a WBO – si poradí s povinným vyzývatelem Kubratem Pulevem, mohlo by dojít k možnosti, aby jeden z nich naplnil svá slova. Pořád platí ústní dohoda o jejich střetu, byť federace WBO tlačí na to, aby AJ po zápase s Pulevem hájil její pás proti Ukrajinci Alexandru Usykovi.

Dá se ale čekat, že pokud toto bude jediná překážka v cestě za soubojem britských sportovních ikon, pak se najde možnost, aby se povinná obhajoba posunula. Zvláště, když o Usykovu kariéru se stejně jako o AJ stará promotér Eddie Hearn... „Federace vždy dovedou ustoupit sjednocujícímu souboji, bude tomu tak i tentokrát,“ zakončuje sebevědomě Bob Arum, který spolu s Warrenem momentálně řídí kariéru Furyho.

Nezbývá než se těšit...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze