Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua útočí na Wildera: Já sjednotil pásy ve 20 duelech. Sundám tě během šesti kol!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. AJWilder vs. AJPRAHA – Ne, rozhodně nebyl během svátků a startu do Nového roku 2020 ve světě boxu klid. A rozhodně ne v těžké váze. Do Američana Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO) se po Britu Tysonu Furym (29-0-1, 20 KO) pustil také jeho krajan Anthony Joshua (23-1, 21 KO).

Zdá se, že ostrovní klika chce udělat vše pro to, aby se dostala americkému šampionovi těžké váhy organizace WBC pod kůži.

Nejprve si do něj „zastřílel“ vždy výřečný a nepříjemný Tyson Fury. Nyní se přidal také jeho krajan Anthony Joshua.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten sice už nepatří do „neporazitelné velké trojky“, když loni v červnu senzačně nestačil na Andyho Ruize (33-2, 22 KO), jenže v prosinci si od něj vzal opět zpět pásy WBA, IBF a WBO a je tak – alespoň v tomto ohledu – králem těžké váhy.

„Během dvaceti duelů jsem sjednotil těžkou váhu. Co předvedl Wilder? Měl čtyřicet zápasů o ničem. Jak to, že se mu za toto období ještě nepovedlo sjednotit divizi?“ rýpl si přes Atlantik britský bijec do svého rivala, se kterým se dosud nebyl schopen domluvit na vzájemném střetu. Byť k tomu bylo několikrát blízko.

Dlužno dodat, že zatímco Wilder byl v úvodu své kariéry hodně chráněn a svůj první titulový duel měl až v zápase číslo 33, Joshua poprvé boxoval o světový pás už v zápase číslo 15. Zápas číslo 17 pak pro něj byl ten zatím top – proti Ukrajinci Vladimiru Kličkovi – v duelu číslo 20 pak sjednotil těžkou váhu, když k titulům WBA a IBF přidal také pás WBO Novozélanďana Josepha Parkera.

Nyní, po 24. zápase kariéry je také dvojnásobným šampionem těžké váhy. Nikdo výše popsané nestihl v této divizi rychleji. Joshua je zároveň také jediným bijcem těžké váhy, který stihl být současně mistrem světa mezi profíky a olympijským šampionem.

„Mám za sebou skvělý tým, kterému plně věřím. Vím, že chtěl náš zápas dojednat. Pojďme na to, nechme lidi rozhodnout o tom, kdo je právě nyní králem a skutečným šampionem těžké váhy. Jsme ve stejné divizi, ve stejné éře, náš zápas se musí stát skutečností. Uděláme v novém roce velkou událost. Loni jsem psal historii, letos je čas na vytváření vlastního odkazu,“ pokračoval AJ.

Zároveň prohlásil, že mít Wildera ve svém rekordu, by pro něj byla čest. Ovšem o tom, jak by tento duel dopadl, nemá absolutně žádnou pochybnost.

„Ortize sestřelil na konci sedmého kola. Tvrdí, že dopadnu stejně. Jenže se mnou by už on v sedmém kole nebyl. Do té doby bych ho zničil. Rozhodně bych si s ním nehrál, on má opravdu tvrdý úder, nemůžete dvanáct kol na něco čekat. Ne, musíte ho dostat okamžitě pod tlak, aby se necítil v ringu pohodlně. Ne, není děsivý, ale rozhodně je nebezpečný, o tom žádná. Každý má trochu jiný úder, ničí soupeře jinak. A on má moc na to, aby vás napoprvé uspal,“ dodal.

Co myslíte, dočkáme se tohoto srovnání? Tedy pochopitelně až po souboji Wilder – Fury 2, ke kterému dojde 22. února...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze