Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua se modlil v mešitě. Jeho fandům se to nelíbí a vyhrožují mu za to

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony JoshuaAnthony JoshuaRAHA – Nečekanou nepříjemnost musí řešit šampion těžké váhy federace IBF Anthony Joshua (18-0, 18 KO), kterého čeká 29. dubna obhajoba titulu proti Ukrajinci Vladimiru Kličkovi (64-4, 53 KO). Za všechno může jedna fotka zveřejněná v úterý na jeho twitterovém účtu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jak málo stačí, abyste zvedli vlnu nenávisti a kritiky. Přitom to můžete myslet dobře.

V pondělí zveřejnil mistr světa těžké váhy federace IBF Anthony Joshua následující fotku na svém twitterovém účtu.

„Kromě štěstí, tvrdé práce a talentu... Modlitba je pevný základ. Bylo milé připojit se k mému bratru, když vedl odpolední modlitbu.“

Tweet JoshuyTweet Joshuy

Reakce na sebe nedala dlouho čekat. Kromě velkého počtu sdílení a lajků se rozjela pod tímto příspěvkem Joshuy z katarského Dauhá, kde v posledních týdnech nabírá síly na přípravu před bitvou roku s Kličkem o tituly IBF, WBA a IBO, pořádně ostrá diskuze.

A ne všechny příspěvky byly pozitivní. „Přestávám vás sledovat. Hodně jste u mě klesl,“ zní názor velké části těch, kteří olympijského šampiona z Londýna 2012 odsoudili. Najdou se tací, kteří jej ale za tento status ocenili. A také ti, kteří je využívají k trollování. „Tak přijde o 100 tisíc fanoušků, ale získá si naše srdce. A muslimské srdce bije v třech miliardách lidí,“ reagoval jeden z „buřičů“.

Následná diskuze už neměla se sportem příliš společného, někteří se omezili na řešení islámu jako takového, další se pustila do vzájemných výhrůžek, někteří je směřovali i k Joshuovi.

Přitom on sám už loni prohlásil, že nepreferuje určité náboženství a že bude muset udělat „výzkum“ toho, které mu bude sedět nejvíce. „Narodil jsem se jako křesťan, ale jak jsem vyrostl, stal jsem se sám sebou. Nyní nemám žádnou víru kromě té v sama sebe. Uvidíme, které náboženství bude mým názorům a přesvědčím nejvíce vyhovovat,“ řekl na toto téma.

Jistě není od věci připomenout, že rodiče neporaženého obra z Londýna pocházejí z Nigérie, která je co se týče náboženství jednou z nejrozmanitějších zemí světa. Ostatně našli se i tací, kteří gesto Joshuy ocenili. „Možná ztratil pár úzkoprsých, falešných a pokryteckých fanoušků, ale získal si lásku a úctu tisíců! Palec nahoru AJ,“ zaznělo od příznivce s přezdívku Jaykae...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze