Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Porazit Klička mi ke kralování těžké váze nestačí! To je ještě pořád málo

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua a Kličko na tiskovce v NěmeckuJoshua a Kličko na tiskovce v NěmeckuPRAHA – Brit Anthony Joshua (18-0, 18 KO) má s Ukrajincem Vladimirem Kličkem (64-4, 53 KO) další setkání před novináři a fanoušky. Po Velké Británii a zámoří nyní navštívili také Německo, kde žije druhý jmenovaný. Datum 29. dubna, kdy se obě hvězdy utkají o tituly IBF a WBA (Super) v těžké váze se nezadržitelně blíží...

Jako by se vrátil čas o téměř rok zpět.

Opět stál Vladimir Kličko na německé půdě v boxerském ringu a odpovídal na otázky novinářů na tiskové konferenci. Proti sobě měl svého mladšího britského rivala, který toužil po skalpu legendy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jen tentokrát byl tmavé pleti a jmenoval se Anthony Joshua. A byť mluvil daleko kultivovaněji než jeho krajan, také z jeho slov lze cítit, jak moc si na brzo jednačtyřicetiletého sesazeného krále těžké váhy posledních deseti let věří.

„Kličkova největší síla je v přední ruce a kombinaci přední-zadní direkt, případně cross. Na většinu jeho soupeřů, kteří byli menší a podsadití, toto pochopitelně platilo. Já na svém jabu neustále pracuji, stejně tak zkoumám ten Kličkův. Ještě rozhodně nejsem v tomto ohledu na maximu svých dovedností, ale myslím, že vím, jak jeho největší zbraň eliminovat. A pokud mu ji seberu, co bude dál? To je otázka, která myslím zajímá mnohé,“ pronesl na tiskovce mladý Brit.

Úřadující šampion IBF si moc dobře uvědomuje, že pokud by 29. dubna před 90 tisíci fanoušky na fotbalovém Wembley Ukrajince zdolal, stane se z něj velké jméno světa těžké váhy současnosti i blízko budoucnosti.

„Triumf nad Kličkem by mi pomohl možná zajistit pro budoucí generace status legendy. Během jedné noci ze mě udělá globální hvězdu, zvýší moji cenu. Ale musím ho pochopitelně nejdříve porazit,“ usmíval se sedmadvacetiletý olympijský vítěz z Londýna 2012.

Ten zároveň ví, že by svým triumfem nejspíše poslal Ukrajince do boxerského důchodu: „Je to určitě možné. Uvidíme, zda by se mi pak povedlo vládnout těžké váze čtrnáct let tak jako jemu.“

A když už jsme u té nadvlády nad těžkou vahou, Joshua nechce jen skalp svého nejbližšího soupeře, ale i tituly zbylých dvou federací – tedy WBC (Deontay Wilder) a WBO (Joseph Parker).

„K tomu, abyste se stali králem divize, musíte sjednotit pásy. Ano, porazit Klička je velký krok vpřed, ale rozhodně to ze mě neudělá vládce těžké váhy. Respekt mi to získá, nadvládu ne, na to je třeba více,“ prohlásil muž, který se může konečně pyšnit i vízy do Spojených států. S těmi měl totiž potíže kvůli své drogové minulosti staré šest let.

„Jsem rád, že se vyřešilo také toto. Rád bych jednou boxoval v Las Vegas, je to můj sen asi stejně jako u jiných boxerů. Boxovaly zde velké zápasy Floyd Mayweather nebo Mike Tyson, chtěl bych být jednou jako oni,“ dodal s úsměvem britský talent.

Kdo ví, třeba se tam jednou utká právě s Wilderem, nebo Parkerem. Ostatně první jmenovaný už přes velkou louži vzkázal, že pokud se mu Joshua postaví, pošle ho k zemi: „Všichni ví, jak jsem nebezpečný, proto se mě bojí. Mohu dělat blbosti, mohu vtipkovat, to je moje osobnost. Ale všichni ví, že když vstoupím do ringu, jde všechna sranda stranou, a není radno si se mnou hrát.“

Jak nakonec tyto hrátky dopadnou?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze