Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua: Kdyby to bylo na mně, chci Usyka. Jeho promotér Hearn ale řeší spíše Puleva

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony JoshuaAnthony JoshuaLONDÝN – Brit Anthony Joshua (23-1, 21 KO) stále čeká na to, jak se vyvine situace kolem jeho nejbližšího duelu. Ve hře jsou pořád oba možní rivalové, oficiální vyzývatelé federací WBO a IBF, tedy Ukrajinec Alexander Usyk (17-0, 13 KO) a Bulhar Kubrat Pulev (28-1, 14 KO).

Evropská bitva o světový trůn nad těžkou vahou a pásy federací WBA a WBO, či IBF. Toť nejbližší scénář pro britského obra Anthonyho Joshuu, který své tituly získal zpět v prosincové odvetě s Američanem Andym Ruizem Jr. (33-2, 22 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jen se stále neví, proti komu se AJ postaví a který pás bude muset uvolnit.

V minulém týdnu se v Londýně setkali Joshua, jeho promotér Eddie Hearn i manažer Ukrajince Usyka – Alexander Krassjuk. Jenže hned poté mělo dle slov aktuální jedničky těžké váhy dojít také na sezení se zástupci Američana Deontaye Wildera (42-0-1, 41 KO).

„Chci mu dát nabídku, která se nedá odmítnout, protože vím, že existuje možnost završení jejich trilogie. Pro odkaz obou se musíme utkat,“ řekl poté pro Sky Sports olympijský šampion z Londýna. Ten chce za každou cenu podzimní souboj s vítězem odvety Deontay Wilder – Tyson Fury (29-0-1, 20 KO). Dobrou zprávou budiž, že minimálně Fury chce tento střet také. Ostatně jeho sám AJ pro druhé setkání obrů favorizuje.

Ale je důležité být připraven na všechno.

„Kdyby to bylo jen na mně, tak plán je jasný – Usyk a poté vítěz Wilder vs. Fury. Láká mne boxovat s neporaženými soupeři. A připravit jim případně první prohru kariéry,“ řekl pro Sky Sports rodák z Watfordu, který přiznal, že ho trápily komentáře – především legend – před odvetou s Ruizem: „Bylo těžké to zpracovat, hodně mě to mátlo, znervózňovalo, když tvrdily, že pokud znovu prohraji, měl bych skončit, že Hearn je šílený, když mě posílá do okamžité odvety.“

Právě Hearn má ale dle všeho s Joshuou trochu jiné plány. Zdá se, že je momentálně blíže dohodě s Pulevem, než s Usykem. Že londýnské jednání bylo spíše o věcech příštích než okamžité dohodě. Ostatně Ukrajinec vzápětí informoval, že pokud se Brit rozhodne pro jinou variantu, tak je připraven hájit své postavení vyzývatele WBO.

„Jsem připraven zůstat aktivní,“ pronesl bývalý absolutní král křížové váhy, kterého „nahánějí“ Novozélanďan Joseph Parker i Brit Dereck Chisora. „Chci tě, naučím tě, co je to box. Nikdo nechce žonglování a podobné blbosti, nikdo nechce vidět v ringu taneční show,“ vzkázal potenciálnímu rivalovi známý rváč momentálně přezdívaný „War“. Kdo z nich se dočká, je ve hvězdách.

Sám Eddie Hearn, šéf stáje Matchroom Boxing, má ale o dalších dnech a týdnech celkem jasnou představu. „Chceme se domluvit s Pulevem. Myslím, že požadavky IBF předcházely ty WBO. Pro mne je nyní důležitější,“ řekl domácím novinářům stále mocnější promotér. Ostatně AJ se s „Kobrou“ už měl jednou utkat, ovšem z duelu na podzim 2018 sešlo z mnoha různých okolností.

Nyní je situace ale daleko jasnější. I kdy... „Pulev větří peníze, chce bojovat na různých místech, v Istanbulu, Saudské Arábii, Kongu, Nigérii, prostě všude. Jenže mi chceme tento duel na britských ostrovech. Takže buďto se Pulev a jeho zástupci (promotérem je Bob Arum z Top Rank Boxing) přizpůsobí, nebo nic nebude,“ vzkázal Hearn varovně do zámoří.

S kým se nakonec jeho největší hvězda na přelomu května a června utká?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze