Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua hájí Duboise: MMA bijce vyzdvihují, DDD ale fanoušci kvůli zranění kritizují?!

  • Napsal Antonín Vavrda

Joyce bije DuboiseJoyce bije DuboiseLONDÝN – Šampion WBA (Super), IBF a WBO Anthony Joshua (23-1, 21 KO) se zastal svého krajana a dle některých nástupce (rivala) Daniela Duboise (15-1, 14 KO), který o víkendu v deseti kolech prohrál s Joem Joycem (12-0, 11 KO).

V úvodu desátého kola dostal další tvrdý úder na oko a poklekl. A nechal se odpočítat. V tu chvíli se v očích mnohých stal Daniel Dubois srabem, kterého jeho soupeř zlomil přesně tak, jak sliboval. „Vždyť měl jen oteklé oko, proč to zabalil?“ ptali se mnozí. Do mladého talentu se pustili i někteří boxeři.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ne tak Joshua, který sám zažil tvrdý pád. Loni v červnu ho poslal z počítání čtyřikrát na podlahu ringu Andy Ruiz (33-2, 22 KO) než ringový Michael Griffin zápas v sedmém kole odmával. Také AJ vypadal dle mnohých zlomený především na duchu než na těle.

„Slyším, jak lidé mluví s úctou o MMA zápasnících, když z nich stříká krev, ale ve chvíli, kdy se nechá odpočítat boxer, protože mu oko málem vypadává ven z bulvy, tak je srab? To jako vážně?“ začal pro The Sun obranu krajana olympijský šampion z Londýna 2012.

Jen pro informaci – Dubois skončil po zápase v nemocnici ze zlomenými kůstkami orbitální kosti a poraněnými očními nervy. Podobné zranění utrpěl v souboji s Gennadijem Golovkin další ostrovní boxer Kell Brook. A podobně na tom byl také Vitalij Kličko při porážce s Lennoxem Lewisem. Byť obrovitý Ukrajinec chtěl pokračovat, jak později vyšlo najevo, ukončení duelu mu zachránilo zrak.

„Zdraví je na prvním místě. Daniel je mladý kluk (23 let), má vše před sebou. Myslím, že se jednou spolu v ringu potkáme a že to bude velký zápas. Víte, Joyce je hodně podceňován, ale je to skvělý boxer, má za sebou výbornou amatérskou kariéru a v sobotu to potvrdil,“ připomněl Joshua, že bijec přezdívaný „Juggernaut“ je vlastně jeho nástupcem v britském olympijském výběru. A že jen slepota bodových ho obrala o olympijské zlato z finálového souboje z Ria proti Francouzi Tonymu Yokovi.

„Rád se utkám jednou s oběma, nemám s tím problém,“ pokračoval dál Joshua, kterého přitom pojí s Joycem dlouholeté kamarádství, oba se hodně dobře znají. Paradoxem budiž, že mladším z této dvojice je současný světový šampion. „Toto je celkově skvělá doba pro britský box v těžké váze. Nikdy jsme nebyli silnější a je to zásluha i obou těchto mužů,“ přidal AJ.

Jeho slova potvrzuje jako žebříček BoxRec.com, tak situace v jednotlivých federacích. On sám drží pásy WBA, IBF a WBO. Krajan Tyson Fury je šampionem WBC. A Joyce je momentálně mistrem Evropy (k tomu také britským šampionem a držitelem titulu mistra Commonwealthu).

„Nejdříve se ale musí hlavně Dubois dostat zpět nahoru. Na nohy. A potřebuje někoho, kdo s ním hodí řeč. Rád mu pomohu, pokud bude chtít, ať mi zavolá. Je snadné kritizovat někoho zvenčí, hlavně, když jste nikdy mezi provazy nestáli. Daniel nesmírně riskoval, když do tohoto souboje vstupoval. Stejně tak Joyce. A oba si za to zaslouží respekt, nikoliv posměšky,“ dodal.

„Daniel má moji maximální podporu, stejně tak Joyce, kterého budeme chtít dostat ke světovému titulu. DDD nyní potřebuje odpočinek, olízat si rány a vrátit se zpět do tělocvičny. A věřím, že to zvládne. Je mu 23 let a má před sebou velkou budoucnost, o tom jsem stále přesvědčen,“ souhlasil na dálku s AJ také promotér Frank Warren, který zastupuje jak Duboise, tak Joyceho.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze