Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Joshua chce sbírku pro Wildera, ten trénuje na třetí setkání s Furym: Nedopadne dobře!

  • Napsal Antonín Vavrda

Hádky těžkých vahHádky těžkých vahPRAHA – Američtí novináři ožili, Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) je nečekaně zpět ve velké hře těžké váhy. Díky rozhodnutí smírčího soudce se musí do 15. září potřetí utkat s Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), který ho loni v únoru potupně připravil o titul mistra světa WBC. A který už chystal britský střet s Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO).

„Doufám, že všichni konečně vidí, kdo jen mluví a kdo ten zápas chtěl. Celou dobu nás tahal za nos, věděl, že ten problém je větší, než tvrdil on i jeho promotéři,“ vzkázal skrze sociální sítě svému krajanovi naštvaný šampion WBA, IBF a WBO.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Toho tak nejspíše nyní čeká povinná obhajoba posledního ze zmíněných titulů s Ukrajincem Alexanderem Usykem (18-0, 13 KO), což znamená, že nového protivníka si musí hledat další ostrovní chasník, Joe Joyce (12-0, 11 KO).

Asi není důvod smutnit, z jednoho obřího duelu je tu několik dalších. Přesto jsou to řádné emoce mezi rivaly v těžké váze, zvláště, když o britském šlágru od nadvládu nad těžkou vahou se mluví vlastně už rok. A zvláště, když je v tom 150 milionů dolarů, které jsou nyní v ohrožení.

„Myslím, že nastartuji na GoFundMe dražbu na peníze bokem pro Wildera, abych mohl konečně nakopat prdel tomu tlustému chlápkovi s tenkýma nohama z Manchesteru,“ pokračoval v ostrém tónu posledních dní Joshua.

AJ směr Wilder a FuryAJ směr Wilder a Fury

Mimochodem, sám Wilder a jeho tým tvrdili, že žádné peníze za čekání na svoji šanci nepřijmou, Fury se následně nechal slyšet, že Američan odmítl nabídl v hodnotě 20 milionů dolarů. Každopádně dle zámořských zdrojů, které mají nyní žně, je vlastně už dávno domluveno, že nejdříve dojde na završení jejich trilogie.

Termíny? 24. července, nebo 14. srpna (před, nebo po olympiádě) v Las Vegas. Oba boxeři jsou dle několika nezávislých zdrojů obeznámených s průběhem jednání ústně domluveni. Byť Bob Arum, americký promotér Furyho, tvrdí, že smlouvy hned tak podepsané nebudou.

Každopádně oba boxeři se již pilně připravují. Wilder zjevně moc dobře věděl, kde je pravda ve sporu o klauzuli k třetímu duelu, protože je to pár týdnů, co se vrátil po téměř roční pauze do tréninku. Boxerského i kondičního. Respektive, kdy o něm začal opět informovat veřejnost na sociálních sítích.

Wilderův tým a penízeWilderův tým a peníze

V tréninku je pochopitelně také Fury, který jen bude muset přepnout z Joshuy na Wildera, což by ale problém být neměl. Za prvé s ohledem na jeho styl, za druhé stále ještě nezačal se sparingy.

„V prvním našem souboji dostal lekci. Ve druhém to byla naprostá destrukce. Jako fakt si nedovedu představit, co ho čeká v našem příštím setkání,“ nešetří sebevědomím manchesterský obr. Dle řady expertů oprávněně, ostatně opakovaně se na sociálních sítích i v komentářích objevují pochybnosti na téma výsledku prvního duelu.

Ten v prosinci 2018 skončil remízou, přestože opticky i statisticky měl jasně navrch Brit, který byl v průběhu duelu dvakrát počítán, především to druhé, v posledním kole je bráno za jedno nejúžasnějších „zmrtvýchvstání“ v historii boxu vůbec.

Ukáže Fury sílu svých slov i tyto spekulace nadvládnou ve třetím souboji, nebo „Bronzový Bombardér“ předvede, že není jen mužem jednoho úderu?

Fury o zápasech s WilderemFury o zápasech s Wilderem

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze