Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jako Slavia? Ducár jde dobýt Británii, v cestě mu stojí hvězdička Matchroom Boxing

  • Napsal Antonín Vavrda

Ducár vs. Billam-SmithDucár vs. Billam-SmithPRAHA – Česká boxerská jednička Vasil Ducár (9-3-1, 8 KO) má před sebou životní šanci. Necelé tři měsíce po zisku domácího titulu v křížové váze může definitivně nakročit mezi světovou elitu a říct si klidně o světovou bitvu. Příští sobotu 20. března se postaví v londýnské Wembley Arena proti domácí naději Chrisi Billamu-Smithovi (11-1, 10 KO).

Původně měl na začátku dubna bouchat udržovací zápas v Belgii, nakonec si mezi šestnáct provazů stoupne o dva týdny dříve. A půjde o velkou událost. Posuďte sami:

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Galavečer na místě, kde se před devíti lety pořádala olympiáda. Ano, boxovalo se o kus dál v ExCel Exhibition Centre, ale i tak na vás atmosféra dýchne. Zvláště, když se o v roce 2006 renovovanou Wembley Arenu střídají dvě boxerská promotérská ostrovní esa – Matchroom Boxing Eddieho Hearna a Queensberry Promotions Franka Warrena.

Sobotní akci bude pořádat prvně jmenovaný. „Momentálně je tím nejlepším, co světový box nabízí. Ne nadarmo se Hearnovi přezdívá Dana White boxu,“ neskrývá nadšení ani sám český bijec. Naváže tak na nedávno pokusy zaujmout na top scéně na Václava Pejsara či Pavla Šoura. Ani jeden neuspěl. Ani jeden ale neměl Ducárovu pozici.

Ve všech směrech.

Vrcholem akce bude několikrát odložený duel o volný titul WBO v křížové váze mezi domácí hvězdou Lawrencem Okoliem (15-0, 12 KO) a polským ex-mistrem světa Krzysztofem Glowackim (31-2, 19 KO). Vysílat se bude opravdu do celého světa, o přenos se totiž podělí domácí Sky Sports a streamingová platforma DAZN, kterou lze za měsíční poplatek 39 korun zakoupit od prosince 2020 také v Česku.

A hlavně – Chris Billam-Smith (11-1, 10 KO) je sice světovou dvacítkou, šikovným vytáhlým čahounem, rozhodně ale není neporazitelný. Naopak, šance pro Ducára je zde velká, přestože je náhradníkem, původně měl třicetiletý bývalý kvalitní amatérský reprezentant Anglie obhajovat pás Commonwealthu (a navrch bojovat o volný titul britského šampiona) s Deionem Jumahem (13-0, 7 KO), se kterým prohrál před devíti lety v semifinále jihoanglického šampionátu.

„My se shodou okolností známe, potkali jsme se na sparinzích v Lotyšsku u jedničky naší váhy Mairise Briedise. Je to tlačená domácí hvězdička, která si buduje velké jméno, které předpovídají velkou budoucnost a z toho důvodu pro něj hledají soupeře i podobně narychlo, aby mu přípravu co nejvíce znepříjemnili. Jsou to zkušení manažeři, nechtějí nic podcenit, ale nevadí, já jsem v tréninku pořád. Sice ne v takovém tempu, ale věřím, že formu na kvalitní zápas mám,“ má pro strach uděláno Ducár.

Ducár vs. Billam-SmithDucár vs. Billam-Smith

Je otázkou, zda zástupcům Matchroom Boxing přece jen neuniklo, že byl český šampion v případě na dubnový duel v Belgii. Jednatřicetiletý rodák ze Znojma je sice stále policistou z povolání, poslední dva roky se mu ale intenzivně věnuje francouzský manažer Tarik Saadi a také bývalý skvělý český boxer, v současnosti promotér mimo jiné populárního Heroes Gate Ladislav Kutil.

Saadi si jej všiml před dvěma a půl lety, kdy Ducár zaskočil v Lille do té doby neporaženého Samuela Kadjeho. Další tři zahraniční bitvy sice český bijec prohrál – s Kevinem Lerenou (šampion menší federace IBO), Hervem Lofidim i Alexejem Jegorovem ostudu rozhodně neudělal, spíše naopak. Správný směr potvrdil sparingy se šampionem WBC v této váze Ilungou Makabuem a také prosincovým dominantním triumfem nad Václavem Pejsarem.

Kvůli přísným koronavirovým pravidlům a také přísné bublině, kterou už má pořádající stáj najetou, odcestuje Ducár se Saadim a trenérem Michalem Vančurou do Londýna už v pondělí. „Hraje to proti mně, ale jak jsem řekl, udělám pro vítězství opět maximum,“ dodává muž, který by se měl s o rok mladším britským protivníkem utkat o Mezinárodní pás WBA.

Udělá v sobotu 20. března čáru přes rozpočet britskému boxerskému impériu podobně jako se to povedlo před dvěma týdny fotbalové Slavii proti třetímu celku anglické Premier League Leicesteru?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze