Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hunter: Tyson Fury ví, že jsem ho porazil, stejně jako Ruize. A zvládl bych to znovu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Hunter vs FuryHunter vs FuryLAS VEGAS – Zdá se, že Američan Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) touží po velkém zápase za každou cenu. A klidně i skrze sociální sítě. Naposledy si dvaatřicetiletý – aktuálně volný agent – vzal na mušku Brita Tysona Furyho (30-1-1, 21 KO), se kterým se utkal v amatérském ringu.

Psal se listopadu roku 2006, když do Británie přicestovala americká reprezentace pro dvojí mezinárodní souboj.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

První se uskutečnil 20. listopadu v Londýně, druhý o čtyři dny později ve Weymouthu a v obou zvítězili hostitelé 8-4. V britské metropoli obstaraly poslední duel supertíhy – Tyson Fury a Michael Hunter. Hodně opatrný souboj skončil 2-1, což s ohledem, že se tehdy bodovalo na „populární“ tlačítka a například takový Billy Joe Saunders zdolal o pár desítek minut dříve Williama Jacksona 34-8, bylo už samo o sobě hodně podivné.

„Myslím, že v amatérském ringu jsem více známý než on. A myslím, že tehdy jsem si zasloužil jiný výsledek. Ani po letech nechápu, že jsem zapsal prohru, protože si myslím, že jsem vyhrál. Ne, já to vím, že jsem vyhrál. A každý, kdo ten zápas viděl, to ví,“ nechal se pro Sky Sports slyšet americký bijec, kterému jsme dle dostupných statistik napočítali amatérskou bilanci 43 výher a 13 porážek.

Jeho britský sok dle stejných zdrojů nasbíral v amatérském ringu 15 výher a čtyři prohry, jednu z nich zapsal od krajana Davida Price, který měl v té době kariéru rozjetou daleko lépe a byl úspěšnějším. Ostatně na velkých turnajích Británii reprezentoval liverpoolský habán. S pár výjimkami, například juniorským mistrovství světa 2006.

Ano, na střet Huntera s Furym mohlo dojít už zhruba o tři měsíce dříve v marockém Agadiru, oba ale skončili svoji pouť v semifinále. Američan prohrál 15-22 na body s pozdějším vítězem, Rumunem Cristianem Ciocanem (Hammerem), manchesterský obr s Uzbekem Sardorem Abdullajevem také relativně těsně 31-36.

Jenže zatímco těmito turnaji Furyho amatérská kariéra de facto končila, ta Huntera se pomalu, ale jistě rozjížděla. On sám se dostával zpět do rytmu poté, co pár měsíců vynechal po tragické smrti (v únoru 2006) otce, taktéž boxera Mika Huntera.

„Ví, že jsem ho porazil. A klidně bych to udělal znovu,“ pokračoval ve sebevědomém prohlášení muž, kterému nedávno skončila smlouva s Matchroom Boxing. Že jeho současná slova mají pomoct zajistit si co nejlepší podmínky u nového promotéra, není třeba dodávat.

Zároveň je pravda, že o zájemce skutečně nemá nouzi, přestože naposledy remizoval v prosinci s Rusem Alexandrem Povětkinem. Dle velké části fanoušků i expertů měl hodně zajímavý duel totiž opanovat. Stejně jako všech šest předchozích v těžké váze, kam přešel z křížové po prohře s Ukrajincem Alexandrem Usykem.

Ostatně mezi oběma vahami pendloval také v amatérech, kde jsou pojmenovány jako těžká a super těžká. Hunter tak na olympiádě v Londýně 2012 prohrál v 1. kole těsně s pozdějším vítězem Arturem Beterbijevem v těžké váze na pomocné body, aby se o předchozí Hry pokoušel ještě v supertíze.

A téměř mu to vyšlo, vždyť na světovém šampionátu 2007 v Chicagu došel až do čtvrtfinále, když postupně porazil tři soupeře, mimo jiné Mexičana (nyní už s americkým pasem) Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO). Zápas skončil před limitem ve prospěch Huntera, který dle tehdejšího bodování vedl o více jak 20 bodů, a proto ringový zápas stopnul pro naprostou převahu vítěze.

„Potkali jsme se hned v prvním kole a já ho nakonec zastavil tímto způsobem. Byl tehdy hodně mladý, první velký turnaj pro něj, myslím, že jsem mu ani moc neublížil. Už tehdy měl skvělé boxerské IQ, rychlé ruce, dobré oči, kvalitní pohyb, a hlavně tvrdou bradu. Jen já byl prostě na něj moc zkušený,“ připomněl si Hunter zápas s bývalým mistrem světa těžké váhy, který loni v červnu zaskočil tehdy neporaženého Brita Anthonyho Joshuu (23-1, 21 KO).

Právě příkladu „Destroyera“, který z amatérského ringu odešel s rekordem 105-5 (ovšem většinu výher nasbíral na menších turnajích), by „The Bounty“ rád následoval. „Myslím, že jsem momentálně nejlepší těžkou vahou na světě. Jen potřebuji šanci to dokázat v zápase. Ve velkém zápase,“ dodal rodák z v Van Nuys v Kalifornii, který momentálně žije v Kalifornii a který během amatérské kariéry potkal v tréninku vedle Furyho třeba i Deontaye Wildera či Charlese Martina.

Dostane šanci se s některým z nich utkat také mezi profíky?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze