Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hubený tlouštík Ruiz Jr., nažhavený bourák Wallin a ti další, třeba Hrgovič – Hunter

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker a Fa po zápaseParker a Fa po zápasePRAHA – Aktuálně je z elitní padesátky připraveno na výzvu šest boxerů, dva z nich si to rozdají v Gibraltaru proti sobě. To ale neznamená, že by v ní nebylo živo. Naopak. Ostatně poslední dva týdny budiž důkazem.

Už 27. března se proti sobě postaví v souboji o prozatímní pás WBC Alexander Povětkin (36-2-1, 25 KO) a Dillian Whyte (27-2, 18 KO), když jejich první setkání loni v létě skončilo šokující výhrou prvně jmenovaného. Ve stejný den si to v Londýně rozdají další Brit Nathan Gorman (17-1, 11 KO) a Chorvat žijící v Německu Kristijan Krstacic (18-2, 15 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v pátek bude v akci francouzský obr Tony Yoka (9-0, 7 KO), kterého v souboji o pás Evropské unie vyzve Belgičan Joel Tambwe Djeko (17-2-1, 8 KO). V polovině dubna pak neméně urostlý Kanaďan Simon Kean (19-1, 18 KO), který před devíti lety v amatérském ringu právě Yoku porazil, poměří síly se svým krajanem Stanem Surmaczem (12-1, 7 KO).

Toť zatím vše. Ale, jak už bylo napsáno výše, rozhodně to neznamená klid...

Poslední dny bylo rušno jak v ringu, tak v zákulisí. Pojďme si vše hezky shrnout.

TYSON FURY (30-0-1, 21 KO) vs. ANTHONY JOSHUA (24-1, 22 KO)

Po všech ohledech dva nezpochybnitelní králové těžké váhy současnosti. Celý svět čeká na oznámení jejich dvou zápasů, o kterých se mluví už od loňského léta, kdy ústní dohodu potvrdily obě strany. V minulém týdnu lehce rozvířil vody Joshua několika statusy a videi, od té doby se ale nic nového neudálo. Hearn ale byl poslední dny v zámoří kvůli galavečeru Canela Alvareze a dá se očekávat, že v dalších dnech by mohl informovat o dalším dění kolem dvou hvězd těžké váhy.

ALEXANDER USYK (18-0, 13 KO) vs. JOE JOYCE (12-0, 11 KO)

Duel, který by se měl uskutečnit za každou cenu. Obě strany se sice nedomluvily, to ale nic neznamená, holt se Eddie Hearn a Frank Warren utkají v dražbě WBO. Střet chtějí všichni, jen špatné vztahy obou britských promotérů dohodu trošku posouvají. Dá se čekat, že to nebude mít snadné ani vítěz aukce, ale pokud se nechtějí připravit o šanci nahánět s těmito boxery jednoho z dvojice Fury – Joshua, společnou cestu budou muset nakonec přece jen najít. I když...

JOSEPH PARKER (28-2, 21 KO) vs. DERECK CHISORA (32-10, 23 KO)

Minimálně Eddie Hearn má v záloze jedno želízko, vlastně dva. Do jeho projektů Matchroom Boxing či DAZN patří také Joseph Parker a Dereck Chisora, kteří se už naháněli loni. Dokonce se měli utkat, ale prvně jmenovaného pokousal v kempu jedovatý pavouk a souboj byl následně zrušen.

Chisora vs. Parker na podruhé?Chisora vs. Parker na podruhé?

Parker se o víkendu představil doma v Aucklandu, kde v ostře sledovaném, leč nepříliš pohledném duelu přetlačil ve dvanácti kolech krajana a rivala Juniora Fa (19-1, 10 KO). A hlavně, Parker s Chisorou jsou v ratingu WBO hned za dvojicí Usyk – Joyce.

Jakýkoliv problém, či výpadek jednoho z nich dává šanci především Parkerovi, protože Chisora už s ukrajinskou hvězdou prohrál. Pokud ale dojde na střet o prozatímní titul mezi Usykem a Joycem, je téměř jisté, že se dočkáme i souboje Parker vs. Chisora...

MICHAEL HUNTER (19-1-1, 13 KO) vs. FILIP HRGOVIČ (12-0, 10 KO)

A ještě jedna „povinná“ záležitost. Týká se federace IBF a dvojice Michael Hunter – Filip Hrgovič pro tyto účely vybrané. Šikovný Američan je čtyřkou v ratingu, neméně talentovaný Chorvat pak hned za ním. A jelikož dvojka Charles Martin má momentálně tak trochu smůlu (kvůli zranění) a trojka Usyk má zájmy jinde, mají fanoušci šanci na tento, rozhodně hodně zajímavý souboj. Kdy? Termín dražby ještě nebyl oznámen, očekává se, že by dražba měla proběhnout do konce března.

„Je to pro mě závan čerstvého vzduchu, těším se. Moje kariéra byla v posledních měsících ve velké nejistotě, těžko jsem mohl předvídat další tah. To se teď mění. Filip je trochu výzvou, ale rozhodně jsem já větší výzva pro něj než on mě. Ještě nebojoval s nikým mého kalibru, je přeceňován. A to ukážu v našem střetu, pokud se do něj odváží vstoupit,“ oznámil minulý týden dvaatřicetiletý Američan.

ANDY RUIZ JR. (33-2, 22 KO) – CHRIS ARREOLA (38-6-1, 33 KO)

Andy Ruiz 2019 a 2021Andy Ruiz 2019 a 2021

Další z velké rodiny trenéra Canela Alvareze – Eddyho Reynosa – hlásí formu a chce do ringu. Andy Ruiz Jr. údajně shodil až na hranici 110 kilogramů a touží ukázat, že není šampionem jednoho zápasu podobně jako například „Buster“ Douglas, který v roce 1990 způsobil proti Miku Tysonovi podobnou senzaci jako on předloni proti Anthonymu Joshuovi.

Seznam potenciálních rivalů rozhodně není krátký, naopak. Nejčastěji se spekuluje o mexické bitvě dvou Američanů s hispánskými kořeny, tedy jeho a Chrise Arreoly. Dle aktuálních informací Boxingscene.com je dokonce souboj už jasnou věcí a uskuteční se 24. dubna pod hlavičkou Premier Boxing Champions a FOX Sports PPV.

OTTO WALLIN (22-1, 14 KO) – ???

Zatímco například mladý Němec Tom Schwarz slávu v podobě zápasu s Tysonem Furym v hlavě příliš neunesl a místo progresu v ringu trénuje své pěsti v soukromí na partnerkách, což je samozřejmě v rozporu se zákony jeho země, třicetiletý Švéd Otto Wallin svoji šanci chytil doslova za pačesy.

Nejprve si loni v srpnu poradil se stárnoucím Travisem Kauffmanem, před týdnem pak přeboxoval podobně kvalitního a ambiciózního Dominika Breazealeho. „Byl to pro mě skvělý manažerský a boxerský tah. Držel jsem se naší taktiky a ukázal jsem, že mohu bojoval velké zápasy. Mířím za titulem mistra světa, to je můj cíl. A jsem připraven se postavit komukoliv, klidně znovu Furymu, Deontayi Wilderovi, Anthonymu Joshuovi i Andy Ruizovi,“ svěřil se po triumfu levoruký Švéd.

Otto WallinOtto Wallin

Tento týden svá slova potvrdil. „Stále se učím, ano, jsem na vysoké úrovni, ale pořád mám na čem pracovat. Vždyť mi je stále teprve třicet let. Breazeale je můj nejcennější skalp kariéry, byl to třetí dvanáctikolový souboj, myslím, že jsem ukázal, co ve mně je. Těším se na další výzvy. A jak jsem řekl, věřím, že se blížím dalšímu velkému souboji,“ dodal svěřenec zkušeného Joeya Gamacheho.

A my se máme v dalších měsících zjevně nač těšit, zvláště, když se boxerský průmysl už tak nějak naučil pracovat a fungovat v současné šílené době...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze