Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Holyfield zuří, Tyson odmítl 25 milionů dolarů. 'Kecy, zápas bude,' oponuje legenda

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson a HolyfieldTyson a HolyfieldLAS VEGAS – Fanoušci stále čekají na další zápas, byť jen exhibiční, v podání legendárního Mika Tysona. A nejspíše budou čekat dál. Dle týmu Evandera Holyfielda lidé kolem nejmladšího šampiona těžké váhy odmítli nabídku na 25 milionů dolarů.

Ti dva jsou svými životy a příběhy provázaní i kdyby sami nechtěli. Mike Tyson a Evander Holyfield se znají od 80. let minulého století, postupně se vše chystalo na jejich sjednocující střet v těžké váze, k němu ale nakonec nedošlo, jelikož prvně jmenovaný v únoru 1990 senzačně prohrál v Tokiu s „Busterem“ Douglasem.

Utkali se až po Tysonově návratu z vězení a oba duely vyhrál Holyfield. Byť ten druhý sporně, kontroverzně a ukousnutý ušní boltec jeho ucha dostal vzájemné vztahy na bod mrazu. Z něj se postupně odrazily zpět do normálních výšin, aby se stará rivalita oživila loni.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mike Tyson v necelých 54 letech oznámil návrat do ringu, a i když se nakonec v listopadu střetl s Royem Jonesem Jr., jeho starý rival tvrdil, že původně měl bojovat s ním. A jak se jej nahánět.

A pokračuje v tom i nyní. Je to pár dní, co obě strany naznačily dohodu na stole. Tyson oznámil, že je připraven se vrátit zpět do ringu na přelomu května a června. O čtyři roky starší Holyfield se jeho slov pochopitelně okamžitě chytil. Jenže...

„Myslel jsem si, že vše vlastně hotové, ale situace se hodně rychle změnila. Po celou dobu vyjednávání jsme žili v tom, že vše směřuje k dohodě, ale nakonec to byla pro všechny jen ztráta času,“ řekl v pondělí večer zámořským médiím Kris Lawrence, manažer jediného absolutního šampiona křížové a těžké váhy.

REAKCE MIKA TYSONA V PODCASTU NA INSTAGRAMU:

„Ten zápas mezi mnou a Evanderem bude. Holyfield je skromný muž, já to vím. Je to Boží chlap, ale já jsem také boží týpek a možná budu 29. května právě já tím vítězem."

Dle něj Tyson, respektive jeho tým, odmítl nabídku na garantovaných 25 milionů dolarů za zápas naplánovaný na 29. května na stadion Hard Rock v Miami Gardens na Floridě. Dle něj se mělo bojovat opět pod hlavičkou společnosti Triller, která vysílala také střet Tysona s Jonesem. Dokonce se spekulovalo, že ta spojí tento střet se zápasem Téofimo Lopéz vs. George Kambosos Jr., pro který vyhrála dražbu.

Jenže o víkendu „Železný Mike“ důrazně popřel, že by dále spolupracoval s Trillerem. „Abychom měli všichni jasno, neexistuje další dohoda mezi Mikem Tysonem a Trillerem. Osobně neznám nikoho z vedení této společnosti, nemám s nimi dohodu, pokud budu dělat nějakou další akci, tak pod hlavičkou Legends Oly League,“ nechal se na svém Instagramu slyšet.

Problém je, že na těchto stránkách svítí poslední aktualizace „Oznámení o další akci již brzo“ přes dva měsíce od 20. ledna. „Jsem partnerem v tomto projektu a budu boxovat v této lize. Nikdy nebudu dělat žádnou další akci s Trillerem, kdo tvrdí opak, pak lže. Nepatřím do Triller's Fight Clubu,“ přidal muž, který svým comebackem po více než patnácti letech pobláznil celý boxerský svět.

Holyfield tak bude muset pro svůj – taktéž loni – ohlášený comeback najít jinou možnost. Otázkou je, jakou. Stejně jako, zda nyní nejde o tradiční blafování. Pravdou ale je, že situace opět ukazuje složitost Tysonovi osobnosti.

Jednání kolem jeho zápasů nikdy nebyla snadná, mimo jiné pro to, že na něj bylo napojeno příliš mnoho lidí. To se teď sice změnilo, náladovost jednoho z nejlepších boxerů historie nikoliv.

Mimochodem, za první vzájemný duel zinkasoval Mike Tyson 30 milionů dolarů, za druhý taktéž. Jistá gáže Evandera Holyfielda byla v prvním případě 12 milionů dolarů, ve druhém 35 milionů dolarů. Celkový výdělek 65 milionů dolarů je dosud stále platný rekord v tomto ohledu pro boxerský zápas v těžké váze do střetu Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao šlo i rekord bez rozdílu vah.

Kdo ví, třeba chce Tyson i za třetí vzájemné setkání udržet svůj standard, tedy 30 milionů dolarů...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze