Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Holyfield blízko trilogii s Tysonem a říká: Chtěl jsem ho kousnout zpět. Do obličeje

  • Napsal Antonín Vavrda

Trilogie Holyfield vs. Tyson?Trilogie Holyfield vs. Tyson?LAS VEGAS – Boxerská legenda Evander Holyfied (44-10-2, 29 KO) v podcastu Briana Custera prohlásila, že jeho třetí setkání s rivalem Mikem Tysonem (50-6, 44 KO) se opravdu stane. Mělo by jít pochopitelně o exhibiční duel. Jeho slova nepřímo potvrdila další známá osoba této scény a kamarád Tysona, Zab Judah.

Mluví se o tom opravdu dlouho, údajně byli oba blízko dohodě už loni, jenže nakonec se manažerské týmy legend nepotkaly v názorech a čtyřiapadesátiletý Tyson se na konci listopadu střetl v parádní exhibici s o tři roky mladším Royem Jonesem Jr.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Akce, byť měla své mouchy, včetně kontroverzního vyhlášení (mluvilo se o exhibici, které končí remízou, ale WBC i promotéři tvrdili, že se bude oznamovat vítěz a bodovat), nakonec i díky souboji celebrit Jake Paul vs. Nate Robinson přilákala přes 1,6 milionů PPV (platících diváků) a vydělala pořadateli – skupině Triller – na 80 milionů dolarů (ta za propagaci a skutečnost, že bude gala vysílat, měla údajně zaplatit 50 milionů dolarů).

Tyson už tehdy slíbil, že se do ringu vrátí. A okamžitě se začal znovu hlásit o čtyři roky starší rival Evander Holyfield, který se připravoval celý rok pod dohledem Antonia Tarvera a Vladimira Klička.

„Myslím, že v tom bude spousta peněz, hodně peněz. Myslím, že ten zápas může vydělat na 100 milionů dolarů, bude to velký, velký boj, protože to lidi chtějí vidět. Myslím, že jsme dva boxeři, které chtějí všichni proti sobě vidět. Není důvod udělat ten zápas s nikým jiným,“ rozpovídal se v podcastu Briana Custera muž, který svého krajana a kamaráda z dospívání dvakrát porazil.

Nejprve mu v roce 1996 sebral titul mistra světa WBC, když jej knockoutoval v jedenáctém kole, o sedm měsíců později došlo k nechvalně známé diskvalifikaci poté, co jej Tyson opakovaně kousl do ušní boltce.

Jen pro zajímavost a připomenutí – první zápas přilákal 1,59 milionů platících diváků, odveta dokonce 1,99 milionů, což z nich dělalo největší souboje své doby. Dohromady jen za PPV vydělaly promotérů na 180 milionů dolarů, Tyson měl za oba souboje do kupy garantováno 55 milionů dolarů, Holyfield 47 milionů dolarů. Druhý zápas, kdy si mezi sebe rozdělili 65 milionů dolarů (garantovaných ve smlouvě), byl v tomto ohledu na dlouhou dobu rekordní.

Možná proto se v Holyfieldových očích objevily opět dolarové bankovky. „Jediná věc, o které lidi mluví, je náš souboj. Musíme se spojit a ten zápas udělat. Je to blízko, hodně blízko, protože to oba chceme,“ přidal muž, který se stal čtyřikrát mistrem světa v těžké váze a od roku 2017 je v Mezinárodní boxerské síni slávy.

Ten se v podcastu rozpomněl také na onu kontroverzi. „Hele, chtěl jsem mu to oplatit, ne do ucha, ale chtěl jsem ho kousnout do tváře. Ale můj trenér mi řekl, ať neblázním, ať následuji Boha a Proroka. Myslel jsem, že mě bude chtít trefit loktem do temene, nebo něco takového, tohle by mě nikdy nenapadlo,“ vrátil se časem o 24 let zpět k situaci, která oba bývalé kamarády z 80. let z národního týmu na dlouhé roky rozkmotřila.

„Jakmile jsem se dostal zpět do šatny, někteří lidé tam kroutili hlavou, křičeli, že je to šílené. Já řekl, že mu musíme odpustit, což někteří nechápali. Já na to: koho z nás kousl, mě nebo vás? Řekl jsem, že mu odpustíme, protože mi to řekl Bůh, když jsem se k němu modlil,“ přidal Holyfield, který oficiálně našel smíření s Tysonem až o několik let později v pořadu Oprah Winfreyové.

A nyní je blízko svému dalšímu snu – završení trilogie, byť on z ní tak jako tak vyjde oficiálně vítězně. I to ostatně ukazuje na to, jak silně jméno Mike Tyson ve světě boxu rezonuje.

„Boj bude realitou, dokonce je dohoda uzavřena. Stačí se podívat na jejich první dva zápasy a je vám jasné, že prostě chcete ještě jedno setkání. Mike trénuje každý den, Evander co vím také, bude to třetí parádní setkání, žádné šťouchání, tohle bude skutečné. V Dubaji, před lidmi,“ naladil oba i fanoušky zmíněný Judah, který se s Tysonem zná od raných let, jelikož oba pocházejí z Brooklynu, kam se často i později vraceli.

Jen zatím není jasné, zda půjde o oficiální souboj, nebo opět exhibici. Tyson sám se nechal opakovaně slyšet, že přestože je neustále lákán k restartování profesionální kariéry, chce se soustředit na exhibice, projekt Legends Only League a finančně skrze své souboje a akce podporovat potřebné.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze