Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Holyfield: Bojí se mě, vyhýbá se mi. Tyson: Tentokrát se nebudu držet zpět, chci K.O.!

  • Napsal Antonín Vavrda

Holyfield vs. Tyson / zdroj foto: reproHolyfield vs. Tyson / zdroj foto: reproLAS VEGAS – Těžko říct, na kterou dohodu boxerský svět čeká více – na šlágr současných králů těžké váhy mezi Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) a Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), nebo na třetí setkání dvou legend – Mika Tysona a Evandera Holyfielda.

„Vrátím se zpět do tréninku a chci to absolvovat znovu,“ řekl krátce po listopadové, remízové exhibici s Royem Jonesem Jr. nejmladší šampion těžké váhy všech dob. Uběhlo skoro pět měsíců a jeho slova se nemění, že je v kondici potvrzuje dnes a denně na sociálních sítích různými fotkami. A nemusí se jednat přímo o tréninkové.

VÍCE K TÉMATU:

Vlastně celou dobu se spekuluje o tom, že další duel Tysona by měl být ten proti velkému rivalovi, se kterým má i komplikovaný osobní vztah, Evanderu Holyfieldovi. Oba se znají vlastně od začátku 80. let minulého století. Byly velkými kamarády, podporovali se.

Jenže promotéři mezi nimi vystavili bariéru. Snažili se je proti sobě dostat už v roce 1990, to nevyšlo. Stalo se tak o šest let později a všemi (neprávem) podceňovaný Holyfield dokázal Tysona v jedenáctém kole ukončit.

Následná odveta o půl roku později se stala jedním z nejostudnějších zápasů historie, ve kterém byl Tyson ve třetím kole diskvalifikován. Ukousnutý ušní boltec mezi oběma vykopal obrovskou jámu, ke smíření došlo až o jednu dekádu později. Následně se začal jejich vztah vracet do dřívějších kolejí a nejspíše je v nich stále.

Jenže ve chvíli, kdy čtyřiapadesátiletý Tyson oznámil comeback, začal ho o čtyři roky starší Holyfield nahánět. Vše vypadalo, že se spolu utkají už loni, nakonec ale došlo na onen střet s Jonesem. „Moje strana se ten zápas snaží uskutečnit pořád, od něj ale chodí neustále výmluvy,“ pronesl v prosinci značně frustrovaně jediný absolutní šampion křížové i těžké váhy.

Holyfield vs. Tyson / zdroj foto: reproHolyfield vs. Tyson / zdroj foto: repro

„Jde o lidi kolem nás, musíme se domluvit sami,“ kontroval v klidu jeho rival. „Vracím se zpět do svého rytmu a čekám, až se můj taneční partner – Mike Tyson – konečně ukáže. Takže Miku, kde jsi?“ reagoval v tomto týdnu Holyfield. Reakce se mu zatím nedostalo, každopádně „Iron Mike“ naznačil, že by jej možná neměl až tolik pokoušet.

„Proti Royi jsem chtěl jít na osm kol, potřeboval jsem si to po té patnáctileté pauze vyzkoušet. Ale čím déle zápas pokračovat, tím častěji jsem si říkal: Waau, to je super. Mohl bych přidat, zvládám, to je paráda,“ řekl svém posledním podcastu Hotboxin. Dlužno připomenout, že duel byl vypsán na osm kol, ale dvouminutových.

Je téměř jisté, že další zápas Tysona bude mít tříminutová kola. A stále více vyvstává otázka, zda půjde jen o exhibici. „Rozhodně to chci znovu. Roye jsem nechtěl knockoutovat, všichni to čekali, ale já chtěl zkusit, co zvládnu. Teď to půjde jiné. Až se postavím do ringu znovu, šlápnu do toho, vyzkouším své kombinace, vyzkouším svoji sílu,“ přidal při povídání se šéfem UFC Danou Whitem.

Zjevně se máme nač těšit. A přestože má Holyfield pro strach uděláno a s Tysonem bilanci 2-0, možná bude svého přání nakonec litoval. Pokud se mu vyplní...

Holyfield vs. Tyson / zdroj foto: reproHolyfield vs. Tyson / zdroj foto: repro

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze