Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Holé klouby' mají své jméno. Malignaggi se chce přes Lobova dostat k McGregorovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Paulie MalignaggiPaulie MalignaggiPHILADELPHIE – Je to týden, co Bare Knuckle FC podepsalo smlouvu s bývalým boxerským světovým šampionem Paulem Malignaggim (36-8, 7 KO). Bijec přezdívaný „Magic Man“ má pomoct šampionát „holých kloubů“ rozšířit mezi širší publikum a zajistit mu také smlouvu s některou s velkých televizních společností.

O Bare Knuckle FC (BKFC) jsme vás informovali už loni, kdy se jí povedlo získat oficiální licenci ve třech amerických státech. Podobné zápolení jsou pak rozšířena také na britských ostrovech.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V BKFC mohou bojovat jen ti, kteří mají zkušenosti s profesionálním ringem v boxu, MMA či kickboxu. Do dnešního dne se povedlo organizaci řízenou Davidem Feldmanem zorganizovat čtyři eventy. Další dva jsou již v přípravě.

Už 6. dubna se v Missisippi Coast Coliseum střetnou v hlavním duelu večera Arťom Lobov a Jason Knight. Že vám prvně jmenovaný něco říká?

Ano, je to z UFC nedávno propuštěný kontroverzní ruský bijec, který je zároveň velkým kamarádem a tréninkovým parťákem známého Ira Conora McGregora.

A Feldman by právě skrze jeho šestizápasovou smlouvu (bojovníci v BKFC mohou kromě této ligy zápasit dál i ve svých sportech) rád do své ligy jednou McGregora nalákal. Mimo jiné to bylo jedním z lákadel, na které získal Malignaggiho.

„Červnový duel s Lobovem má smysl právě kvůli McGregorovi. Paulie s námi podepsal dvouletou smlouvu právě s vidinou souboje s Lobovem. A možná i Conorem. Ale není to jen o nich, je tu spousta dalších kluků,“ vysvětlil pro ESPN Feldman.

Jeho slova následně potvrdil i osmatřicetiletý Malignaggi, který neboxoval od března 2017, kdy jej v osmém kole knockoutoval Brit Sam Eggington. „Ten kluk mi nestojí ani za pohled. Nemám čas ztrácet čas s chudáky,“ pronesl muž, který se vypracoval v jednoho z nejrespektovanějších boxerských expertů.

Momentálně spolupracuje se stanicí Showtime, která mu tuto smlouvu posvětila.

„Neměl jsem tužby se už vrátit do boxu. Před boxerskou kariérou jsem absolvoval spoustu pouličních bojů, což je vlastně hodně podobné tomu, co mě čeká v BKFC. Proto jsem se rozhodl do toho jít. Mají peníze, mají možnosti, je třeba tento zajímavý sport trochu zpropagovat,“ vysvětlil svoji volbu bijec narozený v Brooklynu do rodiny italských přistěhovalců.

„BKFC má hodně podobný pravidla jako box. A já si myslím, že v něm mohu hodně těžit ze svého umění a zkušeností,“ pokračoval ex-mistr světa v lehké velterové a velterové váze. „Jsem tady, abych tomu sportu pomohl se dostat do povědomí a myslím, že to mohu udělat. A zároveň mohu udělat jméno i sám sobě. Protože upřímně, nevidím nikoho, kdo by mne mohl ohrozit,“ přidal Malignaggi, který bude zápasit ve váhové divizi do 155 liber.

Mimochodem, proč tolik spojitostí s McGregorem a Lobovem?

Fanoušci bojových sportů si jistě vzpomenou na období před boxerským duelem irského bouřliváka s hvězdným Američanem Floydem Mayweatherem v srpnu roku 2017. Ten neporažená legenda vyhrála v suchém triku, McGregor ale daleko více zaujal videi z přípravy.

Na sociální sítě uniklo právě i jedno ze sparingů s Malignaggim, který měl být původně velkou pomocí šampiona UFC pro střet s Mayweatherem. Jenže zmíněné video nadělalo mezi oběma hodně zlé krve, „Magic Man“ z kempu odešel (byl vyhozen?) a od té doby čas od času problesknou zprávy o tom, že by oba své soupeření rádi zopakovali.

Pokud možno veřejně a v regulérním souboji.

„Pojď na to. Dvouminutová kola (v lize se bojuje na pět dvouminutových kol, titulové zápasy na 7x2 minuty). Je to ideální šance, jak vyřešit to, co se stalo,“ vzkázal ostatně i Malignaggi svému irskému rivalovi na sociálních sitích.

Dočká se? Bude právě BKFC tou vyvolenou scénou? To se teprve uvidí, první dva díly napíšou Lobov a Malignaggi v dubnu a červnu...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze