Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: Fury-Joshua je více než olympiáda. Celý svět to bude sledovat i během Her

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. FuryJoshua vs. FuryPRAHA – Během úterý převzal oficiálně z rukou otce Barryho Hearna klíče od společnosti Matchroom Sports, kterou založil před více než 40 lety. A že rozhodně nemá malé cíle a vize ukázal vlastně téměř okamžitě. „Firma je skvělých rukou,“ usmíval se sedmdesátiletý Barry Hearn s vizionářským synem po boku.

Největší radostí a starostí stále teprve jednačtyřicetiletého manažera a byznysmena je box. A to naprosto bez nadsázky, společně s dalšími zainteresovanými lidmi totiž momentálně připravuje souboj 21. století – Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs. Anthony Joshua (24-1, 22 KO), ve kterém půjde o pásy všech čtyř nejuznávanějších boxerských organizací WBC, WBA, IBF a WBO.

VÍCE K SOUBOJI JOSHUA VS. FURY:

Důkazem budiž jeho poslední prohlášení. „Vím, že je olympiáda obrovskou událostí, ale vidím věci odlišně. Vím, že spousta lidí se mnou nebude souhlasit, ale já osobně jejich zápas vidím jako větší než olympiáda. Pro Británii, pro svět, pro všechny,“ pronesl nový šéf Matchroom Sports, který se poslední roky nejvíce stará o Matchroom Boxing.

To je nyní jasno evropskou jedničkou a také v zámoří díky spolupráci se streamingovým gigantem DAZN řádně větrá konkurenci. Ostatně, ne nadarmo má Hearn přezdívku „Dana White boxu“. Také proto se nebojí případného termínového střetu prvního souboje králů boxerské těžké váhy a odložené olympiády.

Aktuálně se totiž mluví o tom, že duel by se uskutečnil 24. července. Tokijské hry startují 23. července a končí 8. srpna. „Upřímně? Je nemožné nyní naplánovat cokoliv, abychom se nepotkali s nějakou jinou velkou akcí. Takže půjdeme k datu, které bude pro všechny zúčastněné strany nejlepší. Budeme stejně boxovat v hlavní čas v Británii a v noci v Tokiu,“ přidal boss mimo jiné Joshuy.

Druhou stranu zastupuje MTK Global a také Top Rank, který vidí věc podobně jako Hearn. „Jsme blízko dohodě, v cílové čáře,“ přiznal šéf americké společnosti Bob Arum. Dle něj se momentálně řeší především televizní společnosti a také místo konání. Poslední informace vše směřují do Saudské Arábie a arény pro dvacet tisíc diváků (pod střechou).

„Součástí projektu bude pochopitelně PPV (placený televizní přenos), u nás to bude distribuovat ESPN, v Anglii poté Sky Sports a BT Sport. Prý tam mohou prodat až tři miliony PPV,“ přidal Arum. Bude zajímavé, jak se k této informaci postaví zmíněné DAZN, které vysílalo poslední čtyři duely Joshuy a které se snaží dostat i na britský trh, kde „soupeří“ o zájem právě se Sky Sports. Tomu končí s Matchroom Boxing v následujících dvanácti měsících současný kontrakt.

Už jen tato skutečnost ukazuje, jak je vše náročné a složité. „Třeba se musíme domluvit i na jednotné ceně,“ usmívá se letos devadesátiletý promotér a právník z povolání, dle kterého jsou ve hře ještě termíny 31. července a 7. sprna.

„Naši právníci si neustále vyměňují dokumenty s právníky druhé strany. Vše je v rovině návrhů, kdy si přehazujeme naše představy a až poté může dojít k celkové dohodě. Ale vše se blíží, jedeme dle plánu,“ dodal Hearn, který očekává finalizaci v nejbližších dnech.

Ostatně to potvrzují také oba rivalové, kteří už naskočili do tréninkových kempů. „Je to jednoduché, ten kluk nemá žádné srdce bojovníka, dostane pár ran do obličeje a spadne sám. Bude to snadná práce,“ vzkazuje z Las Vegas, kde se připravuje, Fury.

„Těším se na to. Na vše, co poměřování sil s Furym obnáší. Chci hodně změnit ve svém kempu, fotbalisté mají mít vedle sebe fotbalisty, boxeři boxery,“ naznačil svěřenec Roba McCrackena určité změny při přípravě na ostrovního rivala. Údajně touží po spolupráci s Floydem Mayweatherem a Vladimirem Kličkem.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze