Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: Crawford-Brook? Proč ne! Ale za ten zápas ať platí oni, my nejsme jejich jistota

  • Napsal Antonín Vavrda

Arum a Hearn / zdroj foto: Boxingscene.comArum a Hearn / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Zajímavý souboj se rozhořel mezi promotéry Bobem Arumem a Eddiem Hearnem. Důvod? Potenciální souboj mezi Terencem Crawfordem (35-0, 26 KO) a Kellem Brookem (38-2, 26 KO).

Jeden je králem velterové váhy, byť má v držení „pouze“ pás šampiona WBO, druhý se dle všeho chce do velteru vrátit. Stejně jako se vrátil ke svému dlouholetému kouče Dominiku Inglemu. Jejich střet by jistě mnohé zajímal, dokonce už byl před rokem ve hře, jenže nakonec dal prvně jmenovaný přednost jinému Britu, Amiru Khanovi.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Toho nakonec, byť poněkud kontroverzně, porazil TKO v šestém kole.

Od té doby neboxoval. Dle všeho by se měl vrátit do ringu na konci roku v duelu s neporaženým Litevcem, bývalým to skvělým amatérem, Egidijusem Kavaliauskasem (21-0-1, 17 KO). Že by to ale vyloženě duel, o který by Crawford, potažmo televize ESPN stáli, to se říct nedá.

Jednatřicetiletý Američan tak nějak věřil, že lukrativním duelem s Khanem (ten si přišel na 5 milionů dolarů, částka u Crawforda zveřejněna nebyla) odstartuje velkou část své kariéry. Část, kdy bude za velké výhry také královsky placen.

Jenže to se zatím neděje. Důvod je prozaický. Crawford se z lehké váhy postupně posunul až do velteru, jenže v něm má momentálně Bob Arum málo kvalitního zboží. Dá se říct, že Litevec je po Crawfordovi to nejlepší možné. Zbytek této divize totiž ovládá Premier Boxing Champions (PBC), potažmo DAZN a s ním i Hearn.

„Jasně, můžeme to udělat, ale ať ten zápas zaplatí (stejně jako zaplatili Khana). Je to jejich bojovník, boxuje pod ESPN, nikde jinde to údajně možné není, tak ať se snaží. Jenže oni jim nejspíše už docházejí pro letošní rok peníze,“ ušklíbl se britský šéf Matchroom Boxing. Stalo se tak jen pár hodin poté, co ESPN odhalila většinu svého programu do konce roku. Konkrétně vlastně jen pro čtyři týdny mezi polovinou října a začátkem listopadu.

Arum a Crawford / zdroj foto: Boxingscene.comArum a Crawford / zdroj foto: Boxingscene.com

To nejlepší pak přichází de facto už na začátku. Nejdříve bitva o krále polotěžké váhy mezi Alexandrem Gvozdykem a Arturem Beterbijevem, poté první titulový souboj Američana Shakura Stevensona. Dále? Zajímavé, ale hlavně pro milovníky tohoto sportu. Žádná vyložená pecka nad rámec boxu.

A Hearn to moc dobře ví. Proto se nyní snaží i skrze DAZN na Top Rank, potažmo ESPN vytvořit tlak. Už jen pro to, že se obě strany hádají ohledně souboje Canelo Alvarez vs. Sergej Kovaljov. Smlouva na tento duel údajně zahrnuje doložku o tom, že i další dva duely absolvuje Rus pod hlavičkou DAZN. Když se to dozvěděl od novinářů Arum, málem vyskočil z kůže a označil tuto zprávu za nesmysl.

„Každému tvrdí, že je dost času. Neplatí to jen pro Crawforda, je tu třeba i Jose Ramirez. Je to král lehké velterové váhy a oni pro něj nemají soupeře,“ pokračoval v nastoleném tónu Hearn. Ten přitom právě Ramirezovi „dal“ duel, když ten na konci července pod DAZN porazil Mauriceho Hookera v šesti kolech. Bijec, který nikdy nevydělal více než milion dolarů si odnesl ze zápasu šek na 4 miliony dolarů.

Je jasné, že něco podobného by chtěl zažít také Crawford. Zatímco totiž DAZN rozhazují miliony hrstmi, Top Rank/ESPN vysázely na stůl srovnatelné peníze jedinému muži – Britu Tysonu Furymu. Ostatní jsou chudými příbuznými. Jak dlouho tato pozice bude „Lovci“ z Omahy chutnat?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze