Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: Arum bude Furyho před Millerem chránit. Gypsy King: Eddie boxu nerozumí

  • Napsal Antonín Vavrda

Hearn vs. FuryHearn vs. FuryPRAHA – Na britských ostrovech to neustále mezi elitního boxery a také promotéry vře. V posledních dnech si vyměnily pozdravy Anthony Joshua, Eddie Hearn a Tyson Fury. A že si nevyměňovali pozvánky na kávu, není třeba dodávat.

„Asi bych si měl začít vybírat také snadné soupeře,“ pousmál se v jednom z rozhovorů Anthony Joshua (22-1, 21 KO), který 1. června padl v sedmi kolech s Mexičanem Andym Ruizem Jr. (33-1, 22 KO).

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Jeho promotér Eddie Hearn poté přidal: „Zápas s Jarrellem Millerem? Nevěřím tomu. Bob Arum (spolu-promotér Furyho) jej bude nyní hlídat, aby Fury neměl těžkého a nebezpečného protivníka, který by ohrozil jeho odvetu s Wilderem, kterou mají připravenou na začátek příštího roku. A další podobný zápas jako se Schwarzem, který byl o jednom člověku a nic nevydělal? To raději už Fury až do jara boxovat nebude.“

Mimochodem, o termínu souboje Wilder vs. Fury II. se momentálně intenzivně jedná, dle předběžných zpráv se první jmenovaný představí 28. září podruhé proti Kubánci Luisi Ortizovi (31-1, 26 KO), druhý z dvojice by měl boxovat o týden později proti zatím nezveřejněnému soupeři. A hlasitě se mluví o Američanovi Jarrellu Millerovi (23-0-1, 20 KO), který měl být původně soupeře Joshuy, jenže kvůli třem dopingovým nálezům nedostal licenci.

A nebyl by to pochopitelně Tyson Fury, aby na oba muže nereagoval.

„Prý si AJ přeje vracet proti snadnému soupeři? Zajímavé, protože v New Yorku nemohl mít snadnějšího protivníka, kluka, který o tom věděl dva týdny (ve skutečnosti to bylo týdnů pět) a který je tlustý jako prase. Těžko hledat někoho lehčího. A kde se Ruiz vlastně nachází v ratingu? Tom Schwarz sice na žebříčku BoxRec.com by 69, ale ve federaci WBO byl číslem dva,“ kontroval nejdříve směrem k bývalému šampionovi federací WBA, IBF a WBO.

Hearn a Fury se znají osobněHearn a Fury se znají osobně

„Co se týče Eddieho Hearna, nemám moc zájem o něm mluvit. Je jasné, že o mne řekne něco negativního, když jeho zlatá husa dostala nařezáno od tlouštíka. Takže se mne nyní chce pokusit zdiskreditovat, aby vypadal dobře. Nechte mne hádat – Schwarz za nic nestojí, ale Dillian Whyte je skvělý. Joshua brilantní, ale Tyson mizerný a všichni ostatní, co má – Chisora, Takam, Usyk – jsou skvělí boxeři i lidé, ostatní sračky,“ pokračoval pro iFL TV.

„Deontay Wilder je sračka, každý, kdo není s ním, je sračka. Nějak je mi špatně, když poslouchám slova někoho, kdo o boxu absolutně nic neví. Dostal Derecka Chisoru proti Agitu Kabayelovi, protože si neudělal domácí úkoly. Postavil Joshuu proti Ruizovi, protože se díval na jeho tělo, ale nestudoval jeho boxerské dovednost. Tak to je, hotovo, konec,“ přidal k tomuto tématu.

A jak je to tedy ohledně Millera? „Jsem tomu zápasu otevřený, nemám problém s tím, co dělal. Jestli cítí potřebu si pomáhat, tak ať dělá... každý dělá to, co chce a to, čemu věří. Je to jeho zájem, můj je ten, abych boxoval a vyhrál. Klidně nad ním. Je velký, je silný, vysoko hodnocení, z Američanů jsou před ním jen Wilder a Ruiz (má americký pas), je kontroverzní, takže zajímavý. Takže ano, nemám s tímto duelem problém,“ zakončil své povídání.

Jak to nakonec dopadne?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze