Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hazarduje se životem? Blackwell je zpět ve špitálu kvůli zranění hlavy ze sparingu

  • Napsal Antonín Vavrda

Blackwell na konci zápasu s EubankemBlackwell na konci zápasu s EubankemLONDÝN – Ta zpráva opět trochu vyděsila fanoušky i lidi kolem boxu. Bývalý nadějný boxer střední váhy Nick Blackwell (19-4-1, 8 KO) byl v minulém týdnu hospitalizován v nemocnici. Důvod? Údajně další krvácení do mozku.

Určitě si to ještě pamatujete. Po brutální březnové bitvě s Chrise Eubankem Jr. nenechal tehdy pětadvacetiletý Blackwell v ringu Wembley Arena jen svůj pás britského šampiona střední váhy, ale málem také něco daleko cennějšího – vlastní život.

VÍCE K NICKU BLACKWELLOVI:

Týden byl po kolapsu ve svém rohu v umělém spánku v nemocnici, než se mohl začít pomalu vracet zpět do běžného života. Už bez profesionální kariéry. „Budu se věnovat trénování,“ prohlašoval tehdy. A po boku měl svého o dva roky mladšího bratra Dana (7-61, 1 KO), který po týdnu strachu o Nicka ukončil svoji kariéru také.

Jenže oblíbený a nepříjemný journeyman (boxer, který chodí na porážku, většinou s mladými progresivními talenty) nevydržel v důchodu příliš dlouho. Přesně čtyři měsíce, mezi šestnáct provazů se vrátil už 9. července, od té doby stihl dalších šest duelů, na 9. prosince má naplánovaný další. Že všechny prohrál, není třeba dodávat.

Kolaps Blackwella po zápase s EubankemKolaps Blackwella po zápase s Eubankem

Neaktivní ale nevydržel ani Nick. Ten minulý měsíc dostal trenérskou licenci, jenže držení lap a povely svěřencům mu zjevně nestačily. „Dle našich informací se mu udělalo během sparingů nevolno a proto byl převezený do nemocnice. Nemáme přesnou zdravotní zprávu, ale měl mu být snížený tlak na mozek a momentálně je ve stabilním stavu,“ řekl generální tajemník britské boxerské federace Robert Smith.

Ten ale naznačil, že v době, kdy v říjnu zemřel skotský rváč Mike Towell a před dvěma týdny skončil v nemocnici po brutální nakládačce od Georgeho Grovese také německý tvrďák Eduard Gutknecht, nemá s počínáním Blackwella příliš velké pochopení.

„Jsem znechucený tím, co se stalo. Box je velmi tvrdý sport a lékaři odvedli skvělou práci, aby mu zachránili život. Dostali ho do normálního života a já nechápu, jak někdo – koho považuji za velmi rozumného mladíka – pak může udělat něco takového a podobně hazardovat. Prostě to nechápu,“ dodal Smith.

Pokud jsou informace britské federace pravdivé, nelze se jeho slovům příliš divit.

Nick Blackwell v nemocniciNick Blackwell v nemocnici

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze