Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hádky kvůli videu pokračují. Bennett: Věděli jsme hned, že nic nezměníme. Top Rank: Lže

  • Napsal Antonín Vavrda

Bob Arum a Bob BennettBob Arum a Bob BennettPRAHA – Byla to pořádná bouře. Téměř třicetiminutové zkoumání opakovaných záběrů po skončení zápasu Joshua Franco (17-1-2, 8 KO) vs. Andrew Moloney (21-1, 14 KO) rozzlobilo hodně lidí. Nejen samotné boxery a jejich týmy, ale také promotéra Boba Aruma. Jak se celý příběh odehrál...

Už jsme vás o tom informovali. Odveta mezi Frankem a Moloneym skončila po dvou kolech, kdy se úplně zavřelo oko prvně jmenovaného, obhájce titulu WBA v super bantamové váze. Australan se začal radovat, pouze chvíli. Ringový Russell Mora označil jako klíčový střet vedoucí ke zranění srážku hlavami, nikoliv úder. A v tu chvíli je verdikt jasný – „No Contest“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pokroková Nevadská sportovní komise (NSAC) už nějaký ten pátek na profesionálním boxu testuje videorozhodčího, současná koronavirová doba a relativní klid v místě konání tomu napomáhá. Jenže tentokrát dvojice za videem totálně selhala. Tedy alespoň okem pozorovatele. A také promotéra Boba Arumu (je třeba dodat, že do jeho stáje Top Rank patří Moloney, nikoliv Franco).

„Už dvě minuty poté, co jsme začali kontrolovat záznam, jsem řekl Marku Shunockovi (spíkr večera), že neexistují jasné a přesvědčivé důkazy, které by mohl změnit rozhodnutí Mory,“ řekl pro The Athletic Bob Bennett, výkonný ředitel NSAC. Proč tedy dalších pětadvacet minut čekání, telefonování Bennetta bůhvíkam a krčení rameny vedle sedícího Roberta Byrda, zkušeného sudího, tentokrát v roli videorozhodčího?

„Nevím, proč to neoznámil. Na co čekal. Nechtěli jsme změnit rozhodnutí Mory, byli jsme si jisti verdiktem. Prostě jsem to jen zkoumali pro svůj vlastní klid, nevím, na co se čekalo,“ tvrdil s odstupem času Bennett, za kterým ale v oněch dvou minutách přišel naštvaný Arum a dožadoval se kontroly. Ten byl vykázán, stejně jako kameraman ESPN, který chtěl oběma mužům koukat pod ruce.

„Není to pravda. Mark nedostal žádný pokyn k tomu, aby vyhlásil výsledek zápasu. A to do té doby, než bylo dokončeno ono zdlouhavé přehrávání,“ kontruje mluvčí pořádající stáje Top Rank Boxing Evan Korn. „Výsledky jsem dostal okamžitě, komise ale poté začala zkoumat záznam a já proto čekal se všemi ostatními, dokud kontrolu nedokončí,“ přidal Shunock, který opravdu stál celou dobu kousek za Bennettem.

Bob Arum a Andrew MoloneyBob Arum a Andrew Moloney

„To není pravda,“ reagoval šéf NSAC, se kterým se v posledních měsících příležitostně kvůli rozhodčím poškorpil také Dana White, prezident UFC. Nevada je totiž jeden z mála států, kde lze i v této těžké době pořádat sportovní akce. Byť bez diváků.

„Když si byli tak jistí, proč přiváděli postupně další rozhodčí (Jaye Nadyho a Mika Ortegu) a členy komise? Proč Bennett furt někomu volal? Proč mu jasně neřekl, běž vyhlásit výsledek? Proč to neřekl zástupcům ESPN, kteří seděli u ringu? Proč je místo toho neustále žádal o nové a nové záběry?“ stojí si za svým Korn, jehož slova potvrdil také analytik ESPN a bývalý špičkový boxer Tim Bradley Jr.

„Chtěli jsme mít jistotu, pro sebe. Prostě lžou. My věděli, že budeme mít nějaký čas, protože ten zápas skončil dříve, takže by se nějakou dobu stejně čekalo na Crawford – Brook. Shunockovi jsme řekli jasně, co se děje a měl to vyhlásit. Proto jsme si s kluky řekli, že se jdeme podívat na opakované záběry, abychom si udělali jasno,“ stojí si za svým Bennett, který zároveň zopakoval, že jejich rozhodnutí je neměnné, že výsledek „No Contest“ zůstane v platnosti, i kdyby přišly protesty.

„Bylo by ode mne více než nezodpovědné, pokud bych vyhlásil výsledky, zatímco oni zkoumali videozáznam prvního kola a ujišťovali se v tom, zda Mora rozhodne správně,“ kontroval rozumně Shunock.

Bob ArumBob Arum

Ostatně na přezkoumání čekali také sami boxeři. Ani ty nedostali jasné informace o verdiktu až do chvíle, co jej oznámil Shunock. Mimochodem – při tomto aktu spolupracuje spíkr s ringovým. A ani Mora se neměl k tomu, aby si zavolal oba boxery do středu ringu, místo toho opakovaně skrze provazy komunikoval s Bennettem a spol.

Právě to rozlítilo Aruma, který se po oné půlhodině zkoumání dostal do druhého křížku s Bennettem. Ostrého, zuřivého. Téměř devadesátiletý promotér pořádající galavečer nebyl daleko od toho, aby šéfa NSAC inzultoval.

„Ten chlap se zbláznil. Žádný byznys, který spolu děláme, ho neopravňuje k tomu, aby se takto choval. Jeho činy byly nevhodné, příšerné. Nemůže takto vulgárně napadat výkonného ředitele NSAC. To je nepřijatelné. Jen pro to, že je v tomto sportu tak dlouho, se nemůže takto chovat,“ kroutil hlavou Bennett při vzpomínce na přímou konfrontaci s promotérem, který je v Síni slávy a který se v boxu pohybuje skoro 55 let.

Zda na něj podá sám za sebe disciplinární podnět k vlastní komisi, odmítl uvést, dle reakcí ale o tom zjevně uvažoval. A Arum? „Investujeme spolu s NSAC do videa miliony dolarů, ale je to k ničemu, když za monitory stejně sedí pitomci,“ nebral si ani s odstupem času servítky. Byť už přece jen ubral z vulgarit...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze