Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

GSP chce bojovat s de la Hoyou. Musí čekat na White, který ho ale stále drží ve své hrsti

  • Napsal Antonín Vavrda

GSP, White a de la HoyaGSP, White a de la HoyaLAS VEGAS – Boxerská legenda Oscar de la Hoya (39-6, 30 KO) proti svého času nejlepšímu MMA bojovníkovi Georgesi St. Pierrovi (26-2) přezdívaného zkráceně GSP? Ano, pokud ale k tomu dá svolení mocný Dana White, prezident UFC.

Ve středu čtyřicetiletý Kanaďan GSP se chce vrátit zpět do světa bojových sportů. Ovšem ne do klece, kde si vybudoval status neporazitelného krále. Ale do boxerského ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Byla to by to zábava. Protože moje kariéra profesionálního bojovníka, být nejlepších zápasníkem napříč vahami v MMA, je hotová, vyřešená. Takže proč nebojovat nyní raději dle boxerských pravidel pod hlavičkou Triller proti legendárnímu Oscaru de la Hoyovi? Pro mě by to byl splněný sen, protože po Sugaru Rayi Leonardovi je to můj druhý nejoblíbenější boxer vůbec,“ nechal se St. Pierre slyšet pro Cinema Blend.

„Ale chápu, s čím má Dana (White) problém. Proč nechce, abych bojoval,“ dodal jedním dechem.

Proč? GSP ukončil kariéru v roce 2013 po triumfu nad Johnym Hendricksem. O čtyři roky později se vrátil, ovšem nikoliv do velterové, ale do střední váhy. „Nechtěl bojovat s Woodleym, nechtěl bojovat s Thompsonem, chtěl střední váhu a šampiona Bispinga. Chtěl jsem pojistku,“ řekl měsíc po triumfu GSP nad britským rivalem White. Ten totiž nechal před duelem podepsat kanadskou hvězdu aktualizovanou smlouvu.

V ní stálo, že pokud vyhraje, další duel bude proti Robertu Whittakerovi. „Tušil jsem, že se nemusí vrátit na stálo,“ vysvětlil svůj krok šéf UFC. A měl pravdu, GSP opět skončil, byť oficiálně až na tiskové konferenci v Montrealu v roce 2019 a kvůli ulcerózní kolize (potíže s trávením způsobené právě neustálým shazováním a nabíráním). Ale skončil. Jenže...

Smlouvy s UFC jsou mantrou, momentálně to vypadá, že doživotní. Nedokončíš ji, nemůžeš bojovat jinde, pokud nedostaneš svolení. Tak jako ho dostal naposledy Ben Askren, aby pod hlavičkou Trilleru dostal nakládačku od Jaka Paula.

Nyní se situace opakuje. Jen s tím rozdílem, že White nechce od promotérů v čele s Ryanem Kavanaughem mít už nic společného. „S tou bandou nemám zájem, jakkoliv komunikovat. Ať si dělají své věci, ale mě do toho netahají,“ řekl o posledním víkendu na UFC 262. „Přestaňte mi volat, psát, komunikovat skrze média, dejte mi pokoj,“ přidal o pár dní později.

„Každý, kdo je v tom zainteresovaný věnuje 250 tisíc dolarů na charitu, kterou Dana White vybere, pokud dá GSP zelenou. Protože vše je připraveno, chybí jen VÁŠ souhlas,“ nenechal se odbýt Kavanaugh. Jelikož se k němu přidal i jeho obchodní partner a oba bojovníci, částka na dobročinnost by byla milionů dolarů.

Další peníze by pak věnovali ze svých výplat obě legendy. „Nemám tu drzost se tvářit, že jsem lepším boxerem, než byl kdy Oscar de la Hoya. Přicházím z jiného sportu, ale myslím, že by to mohlo zajímavé a zábavné, protože jsem mladší, o něco větší, takže si myslím, že by to mohlo být docela vyrovnané. A hlavně zábava,“ pokračoval GSP.

Ten by dle zámořských novinářů mohl na UFC zatlačit, skutečnost, že mu i dva roky po konci kariéry musí schvalovat zápas v jiném sportu White, je hodně hraniční a lehce napadnutelná. Na druhou stranu, soudní tahanice by tak rychlé jistě nebyly. A hlavně... „Ano, ten duel mě zajímá, ale že bych ho potřeboval k životu? To ne,“ odmítl Kanaďan, že by se stal opět v něčem průkopníkem.
Tentokrát na poli právním.

Jak se tedy nakonec White rozhodne? Zkousne vlastní hrdost, která v tuto chvíli hraje značnou roli, stejně jako averzi k Trilleru, de la Hoyovi a také staré rány ve vztahu s GSP, nebo fanoušci o tuto „zábavu“ připraví a osmačtyřicetiletý „Golden Boy“ si bude muset pro návratový zápas po třinácti letech nečinnosti najít jiné jméno? Reálné boxerské jméno, jak sám ostatně tvrdil?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze