Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin odmítl ESPN a podepsal DAZN. 'Nejvíce vyhovuje mým cílům,' řekl Kazach

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij Golovkin / zdroj foto: Boxingscene.comGennadij Golovkin / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Konec spekulacím a dohadům. Kazašská mlátička Gennadij Golovkin (38-1-1, 34 KO) udělal výrazný krok k završení trilogie s Mexičanem Canelem Alvarezem (51-1-2, 35 KO), když ve čtvrtek podepsal smlouvu se streamingovým gigantem DAZN.

Extrémně silná střední váha má nyní o další náboj postaráno.

DALŠÍ NOVINKY KE GOLOVKINOVI:

Všichni tři nejvíce postavení a také nejlépe hodnocení boxeři této divize mají podepsáno z DAZN. Po Canelu Alvarezovi a Američanovi Dannymu Jacobsovi (35-2, 29 KO) spojil s touto streamingovou společností síly také Gennadij Golovkin.

Muž, který se dvakrát střetl s Alvarezem, jednou s Jacobsem. Muž, který nyní bude čekat na výsledek jejich vzájemného květnového střetu.

Pokud vyhraje favorizovaný Mexičan, dojde v září nejspíše na završení jejich trilogie. Pokud Jacobs, mohl by si to „GGG“ rozdat právě s „Miracle Man“ v odvetě za jejich neméně zajímavý střet z března roku 2017, který vyhrál těsně (a zaslouženě) 3-0 na body Golovkin.

„DAZN se velmi rychle stalo domovem kvalitních boxerských akcí a špičkových bojovníků. Při rozhodování o své budoucnosti se mi globální vize DAZN líbila ze všech nejvíce, odpovídala mým představám. Moc si vážím loajálnosti svých fanoušků během období po zápase s Canelem a těším se na to, že mne budou i nadále podporovat,“ řekl při podpisu smlouvy šestatřicetiletý rodák z Karagandy.

Ten se zavázal s DAZN na tři roky a celkem šest zápasů. Finanční podmínky smlouvy ale zveřejněny nebyly. Spekuluje se ale o devítimístné částce v dolarech. Jen pro srovnání, Alvarez s DAZN podepsal kontrakt na 11 duelů a šest let za 365 milionů dolarů, což je nejhodnotnější sportovní smlouva historie.

První duel pod novou televizí by měla bývalá jedna z hlavních tváří HBO Boxing absolvovat buď 8. nebo 16. června na americké půdě. Kde a proti komu zatím není jasné.

„Gennadij Golovkin je generační talent s obrovským mezinárodním potenciálem. Jsme přesvědčeni, že přivede své fanoušky na naši platformu, proto jsme se rozhodli s ním na několik dalších let spojit,“ pronesl předseda výkonného výboru DAZN John Skipper o dohodě, o které obě strany jednaly několik měsíců.

Během této doby Golovkin, který má ještě dva zápasy také spojen s K2 Promotions, dostal nabídky od Premier Boxing Champions (PBC) a ESPN (Top Rank). Všechny pro něj byly hodně lákavé, hlavně ta od ESPN, mimo jiné právě této televizi v lednu dle několika zdrojů podpis přislíbil. Na poslední chvíli ale z dohody vycouval a nyní už patří DAZN.

Ta se kromě síly ve střední váze může chlubit obrovskou silou napříč vahami.

Vedle Golovkina a zmíněného Alvareze má pod svými křídly také Brita Anthonyho Joshuu, v případě zámořského debutu pak pod DAZN budou nejspíše boxovat také Ukrajinec Alexander Usyk či Brit Callum Smith.

Při pohledu na žebříček P4P BoxRec.com tak má tato streamingová společnost pod smlouvou číslo 1., 3., 5., 6. a 8. – dvojka Terence Crawford patří ESPN, čtyřka Vasil Lomačenko také, stejně jako devítka Miguel Berchelt. Sedmička Errol Spence Jr. a desítka Shawn Porter pak PBC.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze