Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury vs. Wilder III. nebude, ne nyní. Šampion WBC by se už v dubnu mohl utkat s Joshuou!

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Wilder II.Fury vs. Wilder II.PRAHA – Ještě to není definitivní, ale vše k tomu směřuje. Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) si na začátku prosince zaboxuje po delší době na domácí půdě, aby následně vyzval v boji o krále těžké váhy krajana Anthonyho Joshuu (23-1, 21 KO). Tedy pokud ten porazí Bulhara Kubrata Puleva (28-1, 14 KO).

Od začátku víkendu jednou britské a americké weby po různu tuto infornaci: Tyson Fury vs. Deontay Wilder III. is OFF!

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Nezávisle na sobě ji potvrdili, byť nepřímo oba promotéři britského obra, Frank Warren a Bob Arum. „Nevím, jestli jsme schopni ten zápas ještě letos zrealizovat,“ pronesl pro BT Sport prvně jmenovaný, který v sobotu organizoval další ze svých turnajů v londýnském studiu této televize.

„Promotéři na obou stranách velmi tvrdě pracovali na tom, aby se ten zápas uskutečnil, Tyson od února trénuje a chce bojovat. Stejně jako všichni ostatní. Letos prostě bude bojovat s někým jiným, protože to tak chce,“ přidal Warren.

„Od února jsem v procesu, dvakrát denně, šest dní v týdnu. Kdyby mi teď řekli, že mám zápasit, za tři týdny jsem připravený. Klidně i s Joshuou. Není pro mě dostatečným chlapem. Už jsi někdy viděl projet horký nůž máslem? Tak projde moje pěst jím. Knockoutuji ho, to je můj slib,“ řekl pro TalkSPORT sám dvaatřicetiletý šampion WBC a The Ring Magazine.

Svá slova může i doložit různými příspěvky na sociálních sítích. Naopak Wilder, který v březnu uplatnil klauzuli o odvetě, od únorové porážky nepřidal jediný boxerský příspěvek. Ten poslední je sedm týdnů starý a „Bronzový Bombardér“ se něm věnuje potápění. Přitom stihl během posledních dvou týdnů vyhodit trenér Marka Brelanda, který v únorovém duelu hodil do ringu v sedmém kole ručník a ukončil tak jeho postupnou demolici.

Dle jeho manažera Shellyho Finkela sice jednání probíhají, problém je ale s termínem. „Nemůžeme to udělat 19. prosince, protože to koliduje s univerzitním americkým fotbalem a do toho žádná televize nepůjde. Víte, tady je americký fotbal totéž, co pro vás Premier League. A jiné termíny už není nejsou volné,“ nastínil pro TalkSPORT hlavní problém Arum.

Ten potvrzuje také Fury. „Jsem připravený, byl jsem připravený. Nejprve se mělo boxovat v červenci, on chtěl pauzu protáhnout kvůli léčení zranění. Souhlasil jsem. Posunuli to znovu ještě dvakrát, souhlasil jsem. Poté na 19. prosince. Souhlasil jsem. A nyní to tlačí do roku 2021? To už fakt ne. Ať si dá pár zápasů a sundám ho znovu někdy v roce 2021, 2022, nemám s tím problém, ale tohle už je moc,“ řekl v pondělí ráno pro The Athletic.

Anthony Joshua se svými pásyAnthony Joshua se svými pásy

Proč ten tlak na rok 2020, případně začátek roku 2021. Ona klauzule, kterou Wilder aktivoval. Ta dle všeho měla jasné znění, do kdy se duel musí uskutečnit. Buď v ní stálo, že do konce roku 2020, nebo do roka a do dne, tedy do 22. února 2021. Přesné znění ani jedna strana nesdělila, ale náznaky jsou v tomto směru jasné. Dle Britů je „Fury blízko vyvázání se z této doložky“.

A volný pro očekávaný střet s Joshuou. „Na konci roku 2021 budu jediným nesporným šampionem těžké váhy. Jediným držitelem všech pásů. Teď se vrátím 5. prosince po delší době k zápasu doma v Anglii, abych si pak dal popcorn a sledoval o týden později, zda Joshua porazí Puleva,“ pousmál se samozvaný „Gypsy King“.

S tímto zněním souhlasí také Arum. Dle něj jediné, co vzájemnému střetu šampionů WBC (Fury), WBA, IBF a WBO (Joshua) brání, případné zaváhání při jejich prosincových soubojích. To jediné se nezměnilo. Změnilo se jen obsazení v případě Furyho.

„Pokud vyhrají, jdeme jednat. Je zde ještě Usyk a jeho případný nárok na pás WBO, ale co víme, pokud to Hearn (promotér Joshuy i Usyka) nezařídí, tak se ho prostě AJ vzdá. A pak můžeme řešit tento souboj. Klidně ho směřovat na duben, květen 2021. A místo? Záleží na covidové situaci. Pokud budou fanoušci v Anglii na sportu, tak tam. Pokud ne, tak případné u arabských šejků či v Číně. Bude to společné rozhodnutí Top Rank, Queensbury Promotions a Matchroom Boxing,“ dodal Arum.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze