Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Užívám si pivo a pohodu, AJ porazil i opilý. Hearn: Dohoda se blíží, pohoda končí

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. JoshuaFury vs. JoshuaPRAHA – V pátek večer pořádala stále sílící stáj MTK Global menší show v Boltonu. A jelikož je s touto kontroverzní společností spojen tak Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), nechyběl šampion WBC v těžké váze v místě konání.

Pořád čekáme a pořád nic. Dohoda kolem megašlágru boxerského světa mezi Furym a jeho krajanem a rivalem Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) stále není na stole. Alespoň dle aktuálních zpráv.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A dle všeho čeká a odpočívá také Fury. „Chystám se pomalu vrátit zpět do tréninku, ale zatím tomu tak není. Od prosince 2017 jsem byl neustále v tréninku, opravdu, po každém zápase jsem byl druhý den v tělocvičně, ale teď mám trochu oddych,“ přiznal v rozhovoru během galavečera dvaatřicetiletý obr.

Ten přišel podporovat kamaráda Isaaka Loweho (21-0-3, 6 KO), který sice Eda Harrisona (2-6) v udržovacím zápase super pérové váhy porazil, ale přítomnost Furyho se mu docela hodila. Prošel si totiž podobnou záležitostí jako on v souboji s Otto Wallinem, když od polovině zápasu boxoval s nepříjemným cutem na levým okem. S tím rozdílem, že pokud by se tady duel stopnul, tak by se dobodovávalo, šlo totiž o srážku hlavami, nikoliv úder.

Ale zpět k šampionovi těžké váhy federace WBC. „Hele, děje se toho teď hodně, ale ne v ringu. Covid a podobné věci, takže odpočívám a soustředím se vlastně jen na to, abych místo dvanácti piv denně vypil jen deset. Upřímně, mohl bych každý den chlastat čtrnáct půllitrů a stejně AJ porazím,“ pobavil při rozhovoru sebe, moderátora i fanoušky.

„Každý v tomto baráku myslím ví o mém zápase více než já. Zřejmě je to hotové, podepsané, máme datum, místo konání, finanční podmínky. Pro mě jsou to novinky, ale pro všechny tady asi ne,“ přidal lehce ironicky s ohledem na spekulace a neustálý příliv zaručených zpráv k očekávanému šlágru těžké váhy o pásy všech čtyř top federací.

„Pravdou je, že jsem ve čtvrtek mluvil s Bobem Arumem a dopoledne s právníkem Robertem Davisem a nic potvrzeného nebylo. Takže pokud nedostanu termín, tak netrénuji. Až mi řeknou, 15. června bojujete na Antarktidě, tak teprve pak naskočím do kempu,“ pokračoval s tím, že vlastně na kluky na pátečním galavečeru žárlí: „Ptal jsem se Andyho (Lee, trenér), jestli tady mohu dát osmikolový zápas, ale on mi řekl, že ne. Že to není dobrý nápad.“

Fury vs. JoshuaFury vs. Joshua

Následně přidal i trošku znepokojivá slova. Znepokojivá s ohledem na to, čím si prošel po triumfu nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem v listopadu roku 2015. A na to, že dle všeho opravdu trpí určitou formou bipolární poruchy: „Jsem vyhořelý, psychicky, fyzicky i emocionálně. Poslední roky byly náročné, ale ten poslední jsem neviděl ani libru, přestože musím živit spoustu krků. Nejen doma, ale i kolem sebe, není to nic příjemného, potřebuji si odpočinout.“

Zlé démony – alespoň pro páteční večer – zahnal nakonec celkem rychle: „Potřebuji šest, sedm týdnů tréninku, abych ho nakopal do zadku. Nepotřebuji speciální sparingy pro to, abych porazil toho kulturistu převlečeného za boxera, stačí mi jen místní siláci a hasiči. Klidně bych ho zbil i teď a tady.“

A pozitivní zprávy mu poslal alespoň skrze média a na dálku také promotér rivala, Eddie Hearn. „Myslím, že jsme na dobré cestě. Ano, vím, říkal jsem to před pěti týdny, před dvěma, ale opravdu zbývá už jen pár dní pro oznámení velkého zápasu a skvělé zprávy pro všechny,“ řekl na svém galavečeru v Dallasu promotér Matchroom Boxing.

„Bob (Arum) mi řekl, že vše je domluveno, jde jen o podpisy všech stran a také o to, abychom domluvili místo konání. Dá se říct, že na tomto bodě to nyní v současné krizové situaci vše vázne. Pořád platí, že chceme letos dva jejich zápasy, takže ten první míříme na červen, nebo červenec,“ přidal Hearn s tím, že stále mají na stole sedm možností, kam první duel umístit. Že by se ale uskutečnil ve Velké Británii, je stále spíše nepravděpodobné...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze