Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šok. Fury ukončil před Wilderem spolupráci s Davisonem, kterého kritizoval jeho otec

  • Napsal Antonín Vavrda

Rozchod Fury a DavisonRozchod Fury a DavisonPRAHA – Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) vstoupí do odvety s Američanem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO) s novým trenérem. Jeho spolupráce s krajanem Benem Davisonem je po tomto víkendu u konce.

Ještě v minulém týdnu se Fury a Davison chlubili společnými tréninkovými videi. Chystali se na datum 22. února, kdy dojde na druhé zúčtovaní s Deontayem Wilderem. To první, z loňského prosince skončilo remízou v duelu, ve kterém byl Brit překvapivě lepší, ovšem také dvakrát počítán.

DALŠÍ NOVINKY K TYSONU FURYMU:

Ben Davison, stále ještě ani ne třicetiletý boxerský trenér, skautoval šampiona WBC v jeho nedávném duelu s Luisem Ortizem. Ten byl v necelých sedmi kolech lepším boxerem v ringu, ještě chvilka nepozornosti ho stála zápas. A také drtivá Wilderova pravačka.

Davison z ní měl respekt. Fury se jí vysmívá. A po víkendu je mezi oběma konec. Důvod ani jeden nezveřejnili.

Kouč, který vede na Mallorce také Furyho kamaráda Billa Joa Saunderse, pouze napsal, že „jejich spolupráce končí, protože oba se museli rozhodovat jak dál s kariérami, ale že oba zůstávají i nadále přáteli!“

Obrovitý boxer poté přidal, že jej povede Javan „Sugar“ Hill, učeň a synovec legendárního Emanuela Stewarda. A muž, který v listopadu roku 2015 stál v ringu po boku Vladimira Klička právě v souboji s Furym.

Celá situace je o to překvapivější, že to byl právě Ben Davison, který stojí za Furyho pompézním comebackem v loňském roce poté, co se Brit zbavil svého „temného JÁ“, shodil přes 50 kilogramů a začal ho box opět bavit. Ostatně několikrát to sám zopakoval, že právě mladý trenér je důvod, proč se do ringu vrátil.

Fury následně s přehledem porazil Sefera Seferiho, Franceska Pianetu a okouzlil remízou s Wilderem. Poté podepsal smlouvu s americkou stájí Top Rank Boxing, která mu garantovala za šest zápasů více než 100 milionů dolarů.

Legendární promotér Bob Arum se nechal okouzlit charismatem manchesterského čahouna, který v červnu navštívil také Prahu, ovšem oba byli ostře kritizováni za výběr letošních soupeřů, v zámoří neznámých neporažených Evropanů Toma Schwarze a Otto Wallina. Druhá jmenovaný pak Furyho těžké pozlobil, navíc zklamala návštěvnost, když bylo z téměř osmi tisíc vstupenek více než polovina rozdána.

Právě po tomto duelu John Fury, otec Tysona, ostře zkritizoval přístup Davisona, který dle něj nemá příliš velkou autoritu a chová se k jeho synovi více jako kamarád než trenér.

Zda bývalý absolutní šampion těžké váhy vyslyšel jeho slova, nebo dal na vlastní názor, zatím jasné není. Jisté ale je, že Javan „Sugar“ Hill autoritou rozhodně je, bývalý policejní důstojník s kvalitním amatérským rekordem stojí za kariérami mimo jiné Johnathona Bankse, Cornelia Bundrage, Ruslana Čagajeva či Adonise Stevensona.

Jak se mu bude dařit s Furym?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze