Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury souhlasí s dohodou, oznámil duel s AJ. Přesvědčil ho telefonát s arabským princem

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. JoshuaFury vs. JoshuaPRAHA – V neděli večer oznámil Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) na svém oficiálním Instagramu, že je vše kolem jeho souboje s Anthonym Joshuou (24-1, 22 KO) domluveno. O tituly WBC, WBA, IBF a WBO by se mělo bojovat 14. srpna nejspíše v Rijádu.

Neřízená střela. To je Tyson Fury, dvaatřicetiletý manchesterský obr a dle většiny expertů současný král těžké váhy. A to přesto, že mu říká pane pás pouze jedné prestižní federace – WBC. Také proto touží po tom, aby se popasoval s mužem, který drží zbylé tři – WBA, IBF, WBO – krajanem Anthonym Joshuou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dlouho on i jeho britský manažer Frank Warren tvrdili, že dohoda je daleko. Fury dokonce před pár týdny pronesl, že přestal trénovat, protože ho nebaví čekat. A že se do kempu vrátí až poté, co bude duel oznámen.

Pochopitelně trénovat nepřestal, zvýšená kadence jeho tréninkových videí ale dala najevo, že se ledy hnuly. Minulý týden, poté, co Warren pronesl, že na stole není žádná dohoda a že Fury dokonce dosud nic ani předběžného nepodepsal, se do sebe oba boxeři pustili na sociálních sítích.

V jeho závěru, po osmé hodině v neděli večer pustil „Gypsy King“ do světa videa, ve kterém tvrdí, že je vše domluveno: „Velké oznámení. Fury vs. Joshua je ON, 14. srpna v Saudské Arábii. Největší sportovní událost roku je zde.“

Že tím způsobil poprask, není třeba dodávat. Jako už tolikrát. „Dle našich zdrojů tomu tak skutečně je, zápas se uskuteční v nejspíše v Rijádu 14. srpna. Strany jsou domluvené na všem podstatném,“ píše ve svém článku Mike Coppinger z The Athletic.

Fury ve svém poselství řekl, že k pozitivnímu pohledu na věc přispěl telefonát se saudským princem Khalidem bin Salmanem Al Saudem, který ho ujistil, že všechny záležitosti jsou v řešení a vše je zajištěno. Řeč je především o financích. Arabští šejkové totiž slíbili, že za duel zaplatí astronomických 150 milionů dolarů. Warren ale pronesl, že chce stejně jako jeho chráněnec mít tuto společnost zanesenou ve smlouvě. To znamená, že chce mít jistotu finančního plnění (krytí).

To teď saudský princ šampionovi WBC telefonicky potvrdil (že mu dal číslo na Furyho jeho poradce a také přítel britského bijce Daniel Kinahan budiž spekulací).

„Zatím nemáme žádné písemné potvrzení, oznámení tedy není oficiální. Ale jsme pozitivní, mělo by se tak stát v pondělí. Věříme, že to dopadne, máme zkušenost, že princ Khalid je mužem slova,“ měl říct po Furyho pompézním videu pro změnu ESPN Bob Arum, jeho zámořský promotér.

Dle ESPN by si opravdu měli oba rivalové rozdělit 75 milionů dolarů, dalších 5 milionů dolarů pak jsou výdaje pro ostatní duely na galavečeru.

Přestože druhá strana (Eddie Hearn a Anthonym Joshua) se nevyjádřila, panuje vzájemná shoda i ohledně času konání. Oba nejlepší boxeři těžké váhy současnosti by měli vstoupit do ringu kolem půlnoci místního času a dle všeho také v nově postavené hale tak, aby se zajistilo co „nejpříjemnější počasí“ pro konání zápasu. Z tohoto důvodu existuje ještě varianta, že by se duel konal v Džiddě na pobřeží Rudého moře, kde by mělo být 14. srpna v noci ještě chladněji.

Nezbývá než věřit, že oficiální oznámení je skutečně na spadnutí a že všechny druhou srpnovou sobotu, týden po konci olympijských her, zahřejí svými pěstmi Tyson Fury a Anthony Joshua v duelu, který se může stát největší boxerskou událostí historie...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze