Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Pořád jsem tlustý, ošklivý, velký. Ale také nezastavitelný! Těším se na Wildera

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs WilderFury vs WilderMANCHESTER – Trénuje doma, ukazuje videa na sociálních sítích, kde zároveň pořádá živá vysílání pro své fanoušky, kterých má jen na Instagramu téměř čtyři miliony. A také stíhá rozhovory. Kdo? Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO), úřadující mistr světa WBC v těžké váze.

„Trénuji čtyřikrát denně, užívám si to. Nemohu se dočkat totiž toho, až se vrátím, a ještě jednou rozbiju hubu Deontayi Wilderovi (42-1-1, 41 KO),“ vyprávěl před pár dny zadýchaný, ale s úsměvem po jednom ze svých tréninků.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně se více rozpovídal pro televizi Sky Sports, což může být jistým vodítkem pro fanoušky, že jednání mezi jeho manažery a Eddiem Hearnem, promotérem Anthonyho Joshuy (23-1, 21 KO) skutečně probíhají. Sky Sports je totiž hlavním mediálním partnerem Hearna a jeho Matchroom Boxing, za Furym na ostrovech stojí spíše bulvárnější deníky v čele s Daily Mail.

„Už teď jsem dokázal více než jakákoliv jiná aktivní těžká váha. Nikdo se ani nemůže přiblížit tomu, co se mi povedlo. Jsem šťastný za svoji kariéru a za to, co dělám. I kdybych už nikdy neboxoval, budu šťastný, dokončil jsem tuhle hru,“ začal své povídání.

Co tím myslel? Jen on a Američan Riddick Bowe dokázali vybojoval pásy všech čtyř nejprestižnějších federací – WBC, WBA, IBF a WBO. Vedle toho má doma ve své sbírce také pás mistra Evropy, byl britským i irským šampionem, držel titul Commonwealthu. Ano, ostrovní boxer skutečně už nemůže získat více ocenění.

Fury coby šampion WBCFury coby šampion WBC

„Ale hodlám pokračovat, chci boxovat do čtyřicítky. Víš, nejsem v boxu pro peníze, slávu či pásy. Ne, já jsem box. Dělám to, co mě baví, díky čemu jsem šťastný. Boxuji celý život, stále jsem mladý, tak proč bych končit? Až ta chvíle nastane, tak sednu do své lodi a odpluji do západu slunce. Ale jako ten největší své doby,“ pokračoval stále teprve jednatřicetiletý obr.

Toho kromě jiného baví deptat ty, kteří o něm pochybují.

„Říkali, že nemohu být špičkový boxer. Odepsali mě, protože jsem neměl sexy tělo, odepsali mě, když jsem šel boxovat s Kličkem. Musel jsme si jet pro tituly do Německa, za ním. Pak mě odepsali, když jsem měl problémy. A znovu mě odepsali, když jsem se vrátil a po dvou zahřívacích zápasech jsem se rozhodl bojovat s největším knockoutérem v historii boxu,“ rozjel svoji výřečnost na plné obrátky.

„Poté mě odepsali, protože nemohu dát opravdu tvrdý úder. Odepsali mě, když jsem vyšel ze zápasu s Wallinem s tím obřím cutem nad okem. Nevěřili mi, když jsem šel do odvety s Wilderem, že bude ještě silnější a nebezpečnější než prve, říkali. Že on je tak tvrdý, ničivý a já nejsem schopen pěstí ani rozbít vejce a jsem vlastně k ničemu,“ navázal.

Aby následně svůj monolog završil: „A teď? Jsem jediný neporažený šampion těžké váhy, jsem hlavní hvězda boxu, nezpochybnitelný král. A přitom jsem pořád tlustý, ošklivý, holohlavý a neohrabaný obr. Ale také jsem stále nezastavitelný...“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze