Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury: Pokud teď Wilder prohraje, už nebude zajímavý. Ortiz: Boxuje jako prase

  • Napsal Antonín Vavrda

Ortiz proti Wilderovi i FurymuOrtiz proti Wilderovi i FurymuPRAHA – Už jen týden zbývá do prvního ze dvou nejočekávanějších duelů v těžké váze v roce 2019. V MGM Grand v Las Vegas si to o pás šampiona WBC už podruhé rozdají šampion Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) a vyzývatel Luis Ortiz (31-1, 26 KO).

Jejich první souboj se datuje do 3. března roku 2018. Kubánský „KingKong“ dokázal dostat amerického bouřliváka do velkých problémů, jenže ukončit je nezvládl, Wilder se z potíží vyhrabal a v desátém kole Ortize tvrdě knockoutoval.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Většina fanoušků očekává, že i tentokrát bude slavit „Bronzový Bombardér“, v neprospěch Ortize mluví především jeho věk, vždyť na konci března už oslavil 40. narozeniny.

„Pokud ale prohraje, tak se jedny dveře zavřou. A další otevřou, tak chodí,“ začal na toto téma rozjímání Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO). Ten už nějaký ten pátek mluví o tom, že i jeho čeká s Wilderem odveta, a to 22. února. Američan toto ale nepotvrdil.

Oba obři se tak místo řešení detailů jejich vzájemného neustále kočkují na sociálních sítích. Před dvěma týdny, když Fury vstoupil do ringu WWE, aby si to rozdal s Braunem Strowmanem, vzkázal mu Wilder, že je to účelové. Že si chce Brit nechat úmyslně znovu roztrhnout obočí sešité po ošklivém cutu z duelu se Švédem Otto Wallinem.

Jenže Fury vyhrál, nezranil se, navíc to vypadá, že jeho kariéra ve WWE ještě nekončí. A že by mohlo dojít na jeho spojení v jednom týmu právě se Strowmanem...

Nyní se tak snaží Fury dostat pod tlak Wildera. „Pokud prohraje, je jasné, že si dá odvetu s Ortizem, takže chápu, že se mnou zápasit nechce. Ani, že ten duel nepotvrdil. A já se holt začnu zaměřovat na vítěze Ruiz vs. Joshua,“ pokračoval manchesterský rodák.

„Každopádně věřím, že se jednou utkám se všemi. Ve smlouvě s Top Rank a ESPN mi zbývají tři duely. Wilder nejdříve Wilder a pak lepší z duelu Ruiz vs. Joshua. Nebo v opačném pořadí, je mi to vlastně i celkem jedno,“ dodal.

Vedle Furyho se nyní do mediální přestřelky zapojil trochu nečekaně i Ortiz. „Myslím, že některé věci, které Wilder dělá, do boxu nepatří. Nedává čisté údery, dává facky, do zátylku, chová se jako blázen. Myslím, že to často bylo za hranicí pravidel, že za to měl být od rozhodčích trestán,“ poukázal na pověstné Wilderovy „větrné mlýny“.

Reakce Američana, který bude proti Kubánci hájit pás WBC podesáté v řadě? „Nikdy jsem o tom z jeho úst neslyšel, nemyslím si, že to myslí vážně. Jediné, čeho nezákonného se dopouštím, je to, že moje pravačka bije lidi a může je i zabít. To je jediné, z čeho jsem vinen. Docela by mne zajímalo, jak to myslel,“ začal rodák z Tuscaloosy.

„Protože, pokud to myslel vážně, máme problém. Dostal můj respekt. Dostal druhý zápas, i když jsem to nemusel dělat. Dámy a pánové, dostal druhý zápas! Takže chci zjistit, jak to myslel, protože jestli vážně, pak se může těšit na moji reakci a také na to, že jej v ringu budu chtít zničit,“ dodal.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze