Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury má koronavirus, očekávané završení trilogie s Wilderem se odkládá na podzim

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury a Wilder na první tiskovce letosFury a Wilder na první tiskovce letos
LAS VEGAS – Možná největší zápas léta je pryč. Alespoň prozatím. Britský boxer Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) byl ve čtvrtek večer pozitivně testován na koronavirus a jeho třetí souboj s Američanem Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) se tak uskuteční až na konci léta, či časně na podzim.

Už od středečního dne silné novinářské duo Mike Coppinger – Dan Rafael informovalo o problémech v táboře Tysona Fury. V týmu šampiona WBC v těžké váze se měl objevit koronavirus, kterým se nakazilo několik jeho parťáků. „Sledujeme dění v jeho týmu, zatím vše běží dle plánu,“ znělo čtvrteční prohlášení Top Rank Boxing, který v zámoří stojí za kariérou britského obra.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně ještě v době psaní tohoto článku (pátek po poledni) na Twitteru této stáje nebyla o zrušení šlágru ani čárka, hlavní fotku tvořila pozvánka na tento duel, stejně tak tom bylo v popisu profilu.

Přitom už v té době bylo jasno, že koronavirus má v sobě i manchesterský habán, který ale i dle jeho aktivit na sociálních sítích vypadá, že má naštěstí jen lehčí průběh tohoto onemocnění. Onemocnění, které řídí naše životy poslední rok a půl.

Jako by to „Gypsy King“ prorokoval, už na tiskovce minulý měsíc totiž od něj zaznělo: „K tomuto duelu vede solidní horská dráha. Vždycky navíc říkám: Nikdy s někým nebojujete, dokud nestojí v ringu proti němu.“

Pravdou je, že pokud někdo rozhodně neřešil nějaká opatření a izolace, pak právě Fury, který kontakt s lidmi kolem sebe včetně fanoušků jednoduše miluje. Otázkou je, zda je vlastně očkován, či nikoliv. S ohledem na skutečnost, že dlouhodobě trénuje v Americe (nyní by se měl vrátit zpět do Británie), pak je pravděpodobnější varianta A. Dle zmíněného Rafaela z Boxingscene.com byl zatím očkován jen první dávkou vakcíny.

Spolu s hlavním tahákem akce mířené na 24. července do Las Vegas padly i zbylé zápasy, které lákaly hlavně fanoušky těžké váhy. Ze šesti zatím plánovaných duelů na tento večer bylo hned pět v této divizi.

Ostatně promotéři – Top Rank Boxing a Premier Boxing Champions – si od večera slibovali minimálně vyrovnání čísel z odvety z loňského února, kterou opanoval v sedmi kolech Fury. Na vstupném se vybralo téměř 17 milionů dolarů (nejvíce v historii Las Vegas v případě duelu těžkých vah) a prodalo na 900 tisíc PPV.

„On je ten, kdo opět udělal chybu, ovšem potrestán jsem znovu já,“ okomentoval přesunutí očekávaného duelu zklamaný Wilder. Manažer šestatřicetiletého ranaře Shelly Finkel pak pro The Athletic poukázal na výše poznamenané, že Fury se s blížícím se termínem duelu nechoval dostatečně zodpovědně: „Na to, kolik v tom vše je peněz, prestiže a všeho okolo, by měli všichni dělat maximum pro to, aby vše ve stanovený termín klaplo.“

Bude proto zajímavé, zda na souboj na podzim skutečně dojde. Wilder opakovaně viní soupeře z podvádění, ostatně tímto směrem mířila také jeho slova výše.

Předběžně se mluví o termínu 9., nebo 16. října...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze