Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury laškuje s Joshuou a promotér tvrdí: Zaslouží si více peněz než Floyd, Canelo...

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryLONDÝN – Britský boxer Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) je v kurzu a hodlá toho pořádně využít. A zdá se, že ve všech směrech.

Je to pár dní, co respektovaný časopis Forbes vydal letošní žebříček nejbohatších sportovců planety. V elitní stovce je pět zástupců bojových sportů, čtyři boxerští mušketýři. Nejlépe postavený z nich? Jednatřicetiletý manchesterský obr Tyson Fury, který si v rozmezí červen 2019 – červen 2020 přišel na 57 milionů dolarů, rovných 50 milionů pak vybojoval třemi duely v ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Za souboje s Tomem Schwarzem a Otto Wallinem zinkasoval 24 milionů dolarů, za střet s Deontayem Wilderem pak milionů 26. A dle jeho promotéra, Frank Warrena by nemělo zůstat jen u těchto částek.

„Tyson toho udělal pro box, britský sport celkově tak hrozně moc. Zítra by mohl podepsat kontrakt na miliardu dolarů a zasloužil by si každý cent,“ nechal se slyšet Warren, který řídí kariéru šampiona WBC od jeho comebacku v roce 2018. Co na tom, že světová ekonomika se právě vzpamatovává z koronavirové krize.

„Když jsem viděl, jak demoluje Deontaye Wildera, bylo to něco úchvatného, jeden z největších úspěchů britského sportovce v historii. Už nyní je jednou z největších boxerských postav všech dob,“ pokračoval ostrovní promotér ve chvalozpěvech.

Dlužno dodat, že největší boxerskou smlouvu dosud podepsal Mexičan Canelo Alvarez, kterého si předloni streamingový gigant DAZN zavázal na jedenáct soubojů garantovanými 365 miliony dolarů. Z mnoha úhlů pohledu pak jde dokonce o největší sportovní kontrakt všech dob.

Fury se upsal po prvním střetu s Deontayem Wilderem v prosinci 2018, který skončil kontroverzní remízou, na pět soubojů Top Rank Boxing a ESPN. Dohoda byla údajně na více než 100 milionů dolarů, z této částky 206 centimetrů vysoký Brit nyní ukrojil z finančního hlediska polovinu.

Ze zápasového pak tři pětiny. A jak už nedávno oznámil, proti všem svým předpokladům končit nehodlá. „Chybí ještě dva duely s Top Rank Boxing a ESPN. Pak ji chci ale prodloužit, nechci odejít po těchto zápasech (Deontay Wilder potřetí a údajně Anthony Joshua). Je mi 31 let, jsem na vrcholu,“ přidal sám neporažený král těžké váhy.

A poté už tradičně nonšalantně pokračoval: „Chci získat tu velkou, velkou zápasovou smlouvu. Chci prolomit všechny rekordy. Chci ukázat, že i britských chlapec může dobýt Ameriku. Chci udělat historii. A vím, že s MTK Global, Top Rank a Frank Warren Promotions se tomu tak může stát. Vím, že mohu vydělat další smlouvou větší peníze než Floyd Mayweather, Canelo Alvarez nebo Mike Tyson.“

Dlužno dodat, že Fury si získává oblibu v zámoří přece jen pozvolně, byť to není tak úplně jen jeho chyba. Je totiž třeba připomenout, že na duely se Schwarzem a Wallinem jeho promotéři rozdávali volné vstupenky, aby alespoň z poloviny zaplnili MGM Grand, respektive T-Mobile Arenu. De facto polovinu z celkové návštěvnosti na těchto duelech byla na volný vstup.

V odvetě s Wilderem ale už podobné problémy pochopitelně nebyly a nečekají se ani při završení trilogie, byť se bude muset počkat až na úplně rozvolnění restrikcí kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2.

Sám Fury pro pobavení všech a zájem médií dělá opravdu hodně. Před pár například zaskočil Eddieho Hearna a Anthonyho Joshuu telefonáty. Oba shodně ale Furymu mobily nezvedli, byť to nebyl úmysl. Když volali zpět, už neměl „zájem“ rival.

On sám přiznal, že něco podobného dělá poměrně často. „Hele, dej si pár piv a prostě děláš podobné blbosti. A když máš telefon plný čísel boxerských šampionů a hvězd? Sranda musí být. S Joshuou si takto občas i voláme. Já řeknu, že mu nakopu prdel, on mi řekne totéž, zasmějeme se a jedeme dál,“ vysvětlil „Gypsy King“.

Uvidíme, zda jeden, či druhý dostane šanci svá slova naplnit. Protože právě jejich duel by mohl být tím skutečně největším a nejlukrativnějším v historii.

Mimochodem, proti všem Furym zmíněným jménům je on sám ještě „chudým“ příbuzným. Alvarez po konci smlouvy s DAZN bude v pohodě atakovat celkový boxerský výdělek atakující půl miliardy dolarů, přes tuto hranici se dostal během své kariéry před dvěma dekádami také Tyson, Mayweather pak je v luxusní společnosti čtyř sportovců, kteří během kariéry nastřádali jmění přes miliardu dolarů – vedle něj do ní patří ještě Tiger Woods, Michael Jordan a Michael Schumacher.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze