Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury je zpět. Dostane britskou licenci, trénuje ve Španělsku a chce ho Duhaupas

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson Fury proti Vladimiru KličkoviTyson Fury proti Vladimiru KličkoviLONDÝN – Návrat britského boxera těžké váhy Tysona Furyho (25-0, 18 KO) nabírá stále reálnějších obrysů. Bývalý absolutní král této divize se v pátek sešel se zástupci Britské boxerské federace (BBBofC) a pokud dodá potřebnou zdravotní dokumentaci, bude mít zpět svoji licenci.

„Než začne znovu boxovat, tak si musíme být jisti, že je psychicky i fyzicky stoprocentně fit,“ uvedl pro britská média generální sekretář BBBofC Robert Smith. Ten se s devětadvacetiletým pořízkem sešel ve velšském Cardiffu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Že se právě zde 31. března uskuteční duel o tituly WBA, IBF a WBO mezi Anthonym Joshuou a Josephem Parkerem, není třeba dodávat. Mimochodem, všechny tyto pásy držel mezi lety 2015 a 2016 právě Fury, který v listopadu 2015 jako první po více jak jedenácti letech porazil ukrajinskou legendu Vladimira Klička.

Jenže poté začal své deprese utápět v alkoholu a kokainu, do toho tahanice kolem dopingového nálezu ještě před duelem s Němcem Christianem Hammerem (únor 2015)...

...A Fury raději ukončil kariéru. Jenže několikrát prohlašoval, že jakmile se dá zdravotně dohromady, vrátí se zpět. Dvakrát mu to nevyšlo, stihl se ještě rozejít se svým strýcem a trenérem Peterem Furym, přibrat až na brutálních 180 kilogramů.

Jenže poté jej spojil kamarád Billy Joe Saunders s trenerém Benem Davisonem a Fury oznámil další návrat. Na letošní duben.

Dlouho bez posvěcení BBBofC. „Je hezké, že mluví o návratu, ale s námi už dlouho nekomunikuje. A bez licence si v Anglii nezaboxuje,“ opakoval celkem pravidelně Smith. V pátek poprvé otočil. Manchesterský rodák šel zjevně skutečně do sebe i v tomto ohledu, federaci kontaktoval a začal komunikovat.

A už se začínají hlásit první zájemci o dubnové setkání s bývalým králem těžké váhy a velkým showmanem, který mnohým (ač si to někteří nepřiznají) prostě a jednoduše chyběl.

Tedy zájemci tu jsou neustále, před setkáním s krajanem Anthonym Joshuou, nebo případně Američanem Deontayem Wilderem, ale musí Fury všechny přesvědčit, že na špičku stále má. Nejen svými silnými řečmi na sociálních sítích.

Tyson Fury s Benem Davisonem (vlevo)

„Tyson Fury hledá soupeře? Tak co takhle Johann Duhaupas (37-4, 24 KO)? Diváci by mohli vidět souboj Anglie vs. Francie, který je vždy pořádně žhavý. Navíc má Johann v držení Mezinárodní pás WBA, který je zárukou pozice v ratingu této federace,“ řekl pro WorldBoxingnews.net Mehdi Ameur, manažer francouzského tvrďáka.

Ten si vysloužil respekt v posledních třech letech výhrami nad Němcem Manuelem Charrem a Finem Robertem Heleniem, stejně jako prohrami s Američanem Deontayem Wilderem a Rusem Alexandrem Povětkinem. Byť pokaždé padl před limitem, ukázal obrovské srdce a odolnost. A také solidní boxerské dovednosti.

„Chceme být pro Furyho dalším soupeřem. A vítěz by si pak mohl zaboxovat s Joshuou. Fury je skvělý boxer, pokud by si dokázal Johanna udržet na distanc, měl by s ním velké problémy. Ale já věřím, že bychom vyhráli. Chceme titul mistra světa, Johann je připravený na Furyho, Joshuu, Charra i Povětkina. Stačí říct,“ dodal Ameur.

Sám 206 centimetrů vysoký obr se k této výzvě nevyjádřil, stejně jako k dalším možnostem. Jeho promotér Frank Warren pouze pronesl, že by se Fury mohl vrátit do ringu 14. dubna na galavečeru, kde se představí i jeho kamarád Saunders (pás šampiona WBO ve střední váze bude obhajovat proti krajanovi Martinu Murraymu), nebo 21. dubna, kde jsou zatím hlavním tahákem Carl Frampton a Nonito Donaire.

Ať už se vrátí Fury kdekoliv a proti komukoliv, jeho trenér Davison má jasno: „Tyson se dokáže přizpůsobit komukoliv. Jakémukoliv stylu. Je třeba boxovat v otočeném gardu, udělá to. Je třeba se poprat, udělá to. Je třeba bojovat na distanc? Udělá to. Prostě každý, kdo se mu postaví v ringu, musí počítat s tím, že bojuje s deseti různými soupeři v jednom. Ostatně všichni moc dobře ví, že Tyson je největší hrozbou pro všechny současné šampiony.“

Zda se tato slova potvrdí také v ringu nyní ale ještě záleží na v úvodu zmíněné maličkost. Dodané aktuální zdravotní dokumentaci Tysona Furyho...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze