Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fury chce vidět duel bráchy s Youtuberem. Hunter: Podceňujete ho. Stejně jako mě

  • Napsal Antonín Vavrda

Paul vs. FuryPaul vs. FuryPRAHA – Jestli se něco youtuberům Jaku a Loganu Paulovi povedlo, pak se dostat pod kůži boxerům a zápasníkům obecně. Důkazem budiž poslední dny a dění kolem mladšího z bratrské dvojice – Jaka Paula (2-0, 2 KO), kterého čeká 17. dubna souboj s bývalou hvězdou Bellatoru, One Championship i UFC Benem Askrenem.

„Probudím se a vidím, jako Tyson Fury – šampion těžké váhy – tweetuje na téma nudného Canela Alvareze a k tomu přidá Tweet, abych se já postavil jeho bratrovi. Kouknu na bráchu a ptám se ho: On má Fury bráchu? Co se to sakra děje?“ svěřil se o víkendu čtyřiadvacetiletý mladík přezdívaný „The Problem Child“.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Celý tento příběh začal o pár dní dříve, na konci února, kdy se Tommy Fury (5-0, 4 KO) představil na galavečeru Franka Warrena a ve druhém kole knockoutoval Scotta Williamse (0-10). A ano, jedná se o jednadvacetiletého mladšího sourozence šampiona těžké váhy WBC.

Dlužno dodat, že rodák z Manchesteru tak trochu vybočuje z rodinného kruhu, rozhodně nemá figuru svých starších sourozenců a ani podobu v obličeji. Důvod je nasnadě, otec je sice stejný (John Fury), ale maminky mají oba jiné.

„Mám rád Tysona Furyho, nechci se chvástat, tvrdit, že bych si to rozdal s Tysonem, ale s jeho malým bráškou? Proč ne, je fakt, že je to doslova malé dítě. Malý bráška. Takže kamaráde, pokud se mnou chceš bojovat, nedovol bratrovi, aby to řídil za tebe, abys byl brán za mazánka. Přihlas se na Twitteru nebo Instagramu a zavolej mi brácho. Co se to v boxerském světa sakra děje?“ přidal pobaveně, přesto na jeho poměry velmi seriózně Paul.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Vidím, že se tady o mě mluví, tak dobře. Pane Jaku Paule, nepotřebuji žádnou ochrannou ruku, někoho, kdo by za mě dělal špinavou práci, takže vás právě teď vyzývám. Můžeme spolu bojovat kdykoliv a kdekoliv. Jediné, co je na vás, abyste vešel skrze provazy do ringu,“ kontroval mladý Brit.

Dlužno dodat, že ač to zní absurdně, tak tento zápas by do určité míry dával smysl. Tommy Fury má sice boxerské rodinné geny, rozhodně ale nemá tolik zkušeností, co měl v jednadvaceti letech jeho starší sourozenec, nebo bratranec Hughie. Navíc, stejně jako Jake Paul sice bojuje v křížové váze, rozhodně ale není plnohodnotným bojovníkem této divize, váhově se pohybuje podobně tři, čtyři kila nad hranicí polotěžké divize.

A hlavně – oba se věnují boxu oficiálně zhruba stejně dlouhou dobu, Paul zatím bojoval s dalšími celebritami, Fury sice proti seriózním bojovníkům, ovšem tři z pěti jeho soupeřů dosud mezi profíky ani jednou nevyhráli, kombinovaná bilance jeho dosavadních protivníků je 12-164-5 (před souboji s Furym). Ano, říká se, že boxer přebírá zkušenosti soupeřů, ale...

Tommy FuryTommy Fury

Jak například upozorňují Anthony Dirrell, Jean Pascal, Hasim Rahman Jr., či naposledy Michael Hunter (19-1-1, 13 KO), mladší z bratrské dvojice Youtuberů sbírá zkušenosti zatím především ze sparingů a tréninků s legendami. Vždy jeho trenérem je BJ Flores, svůj čas mu pak věnoval například i Evander Holyfield.

„Hele, ten jejich malý tábor má za to, že nikdo není lepší než oni. Jasně, mají bojování v genech, ale zapomínají, že to není všechno. A že i ostatní trénují, takže je člověk nemůže brát zas tak úplně vážně,“ začal své povídání pro Behind The Gloves talentovaný Američan, který by se mohl (a měl) utkat v eliminaci federace IBF v těžké váze s neméně talentovaným Filipem Hrgovičem (12-0, 10 KO).

„Hele, Jake je přirozený bojovník, opravdu. Ano, nemá tradiční boxerský rodokmen, ale neustále na sobě pracuje, posouvá se, bere to naprosto vážně. Dokonce si troufám říct, že tuhle zarputilost by se od něj mohli mnozí kluci učit. Koukal jsem na jeho sparingy s dalšími kluky a koukal jsem jako z jara. Ten týpek je boxer, opravdu,“ pokračoval muž, kterého dosud porazil mezi profíky pouze Alexander Usyk. A to ještě v křížové váze.

„Miluji Jaka Paula, baví mě. A tak nějak si říkám, když on může bojovat s menším Furyho bráškou, tak proč to nespojit, abych já na stejné akci boxoval s tím velkým bráchou Tysonem Furym?“ dodal na závěr sebevědomě.

Že by nám tady sami boxeři sami zařídili dva zajímavé souboje, nebo budou mít přece jen promotéři trochu jiné představy? Pravdou je, že za Furym stojí Bob Arum, potažmo Frank Warren, zatímco za Paulem společnost Triller (Ryan Kavanaugh), která při poslední aukci právě Arumovi vyfoukla pro příští zápas hvězdného Téofima Lopéze...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze