Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Box a covid-19. Česko stojí, v USA i Evropě se bojuje. A v Kanadě se bojí tužek

  • Napsal Antonín Vavrda

Box v Anglii - Matchroom BoxingBox v Anglii - Matchroom BoxingPRAHA – Poslední víkend přinesl zajímavé souboje po Evropě i za velkou louží nejen výsledky. Ale také děním týkajícím se nového koronaviru SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19.

Stále přísná pravidla, přesto se boxuje. V zámoří i na britských ostrovech rozhodně koronavirus nezkrotili, přesto se znovu-rozjetý sportovní byznys nezastavil. V Americe dokonce plánují pomalu pouštět diváky do hledišť, byť třeba o víkendu na střet #LomaLopez půjde jen o vybranou dvoustovku sponzorů a celebrit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Top Rank, Golden Boy Boxing, PBC (USA) i Matchroom Boxing a Frank Warren (V. Británie) se nadále drží svých protokolů, byť jsou někdy bizarní. Zatímco jsou celý týden boxeři s trenéry v bublině, chodí spolu na jídlo, trénují, jsou na pokojích, před zápasem klábosí v šatně, v ringu musí mít trenéři roušky, někde i plexiskla a ta nesmí sundat ani v přestávkách.

Smysl dezinfekce ringu po každém zápase s ohledem na průběžné testování všech, kteří do něj vstoupí, taktéž postrádá z logiky věci smysl, ale protokol je protokol, hygienici jsou na celém světě stejně přísní (jen ti ministři jsou někde trošku shovívavější a rozumnější).

Box v Anglii - Frank WarrenBox v Anglii - Frank Warren

Třeba jako v Kanadě, kde se v Centre Gervais Auto uskutečnil v sobotu první galavečer od koronavirové krize. Že i tam lpěli na protokoly, je jasné, pobavily ale některé příběhy místních akreditovaných novinářům, kterým dezinfikovali i propisky a tužky na stole, které jim byli přineseni pracovníky v overalech a rukavicích.

O měření teploty u vstupu, dvoumetrových rozestupech či povinném nošení roušek s výjimkou pití či jídla není třeba mluvit, samozřejmě ve dvacetistránkovém protokolu ani toto nechybělo. No a když jeden ze „šťastných“ novinářů potkal právě ministra sportu na toaletách, musel ten čekat a stát dva metry od něj, než si umyl ruce. Co kdyby náhodou...

S ničím takovým si příliš nelámali hlavu v německém Magdeburgu, kde se do házenkářské GETEC Arena na akci SES Boxing vměstnalo na dva tisíce lidí, že přijeli také Češi zpoza hranic místní také příliš nerozptylovalo. To už spíše velkou část návštěvníků v hale překvapil rychlý konec hlavního souboje, který ve třech kolech opanoval vyzývatel Robin Krasniqi. O tom ale zase v jiném textu.

Box v Anglii - KanadaBox v Anglii - Kanada

Box v Anglii - KanadaBox v Anglii - Kanada

Box v Anglii - KanadaBox v Anglii - Kanada

A v Česku? Tady se sportovní svět zastavil, přece jen, pravidelně testovaní fotbalisté, nebo cíleně promoření hokejisté jsou velkým rizikem. Stejně jako zástupci bojových sport v prázdných halách s případnými testy (pokud by to bylo vyžadováno).

A po včerejším dalším zpřísnění je zřejmé, že sobotní Oktagon 17 se určitě v Česku neuskuteční, stejně jako se nejspíše promotér Matouš Rajmout probudí do svého nejhoršího snu: prázdné Lucerny při tradičním galavečeru 29. prosince, který měl vyvrcholit střetem nejlepších tuzemských profíků Václava Pejsara a Vasila Ducára. Bohužel, platí pořekadlo „jiný kraj, jiný mrav“...

Box v Anglii - DAZN v ChicaguBox v Anglii - DAZN v Chicagu

Box v Anglii - SES Boxing NěmeckoBox v Anglii - SES Boxing Německo

Box v Anglii - SES Boxing NěmeckoBox v Anglii - SES Boxing Německo

Box v Anglii - Top RankBox v Anglii - Top Rank

Box v Anglii - Top RankBox v Anglii - Top Rank

Box v Anglii - Frank WarrenBox v Anglii - Frank Warren

Box v Anglii - Frank WarrenBox v Anglii - Frank Warren

Box v Anglii - Frank WarrenBox v Anglii - Frank Warren

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze