Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Senzace na BOX LIVE: české hvězdy přijede podpořit legendární Floyd Mayweather

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd MayweatherFloyd MayweatherPRAHA – V obrovskou sportovní a společenskou událost se promění čtvrtý galavečer BOX LIVE, který se bude konat 11. března v pražské hale Královka. Speciálním hostem bude legendární americký boxer Floyd Mayweather!

Trvalo to skoro měsíc. Čtrnáctého února je datum, kdy zamilovaní lidé celého světa slaví Den svatého Valentýna. V roce 2017 se už právě tento den podařilo dotáhnout do konce akci, kterou musí ocenit všichni ti, kteří milují box.

Jenže ještě další týden se dolaďovaly detaily smluv, společné propagace akce, která může obrovským způsobem pozvednout vnímání boxu v Česku. Floyd Mayweather a jeho značky TBE a TMT jsou globálním artiklem.

DALŠÍ NOVINKY K BOX LIVE:

„Ano, Floyd Mayweather přiletí 11. března do Prahy, aby zde byl čestným hostem galavečeru BOX LIVE v hale Královka. Bylo to hodně náročné, spousta probděných nocí, ale jsme šťastný, že se nám vše povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Jde o důkaz, že to myslíme s restartem českého boxu smrtelně vážně,“ řekl exkluzivně pro Profiboxing.cz ještě před oficiální tiskovou konferencí jeden z promotérů plzeňské formace Qwert Boxing Miloš Veselý.

Plakát k účasti Floyda Mayweathera na BOX LIVEPlakát k účasti Floyda Mayweathera na BOX LIVE

K úspěšnému dotažení celého projektu „FLOYD V PRAZE NA BOX LIVE“ výrazně pomohla práce manažera Bennyho Blanka (Blanko Sports), který se s Mayweatherem potkal mimo jiné na podzimním výročním sjezdu federace WBC. O jak husarský kousek se jedná, dokazuje i fakt, že v původním plánu evropského turné nejbohatšího sportovce světa let pro roky 2012, 2014 a 2015 pražská zastávka nebyla.

11. března měl muž, který ukončil aktivní kariéru v září roku 2015 bodovým vítězstvím nad krajanem Andrém Bertem a bilancí 49 zápasů, 49 výher a 0 porážek, navštívit švýcarský Curych. Při jednáních hrála značnou roli také samotná akce BOX LIVE, jejíž vrcholem bude duel o evropský titul WBO v lehké střední váze mezi Štěpánem Horváthem a Arthurem Hermannem.

Mimo jiné jde o jediný boxerský galavečer v rámci celé Mayweatherovy cesty Evropou příznačně nazvané „Tour Neporaženého“. Ta startuje 2. března v anglickém Leicesteru a končí den po návštěvě Česka v Belgii.

European Tour Floyd MayweatherEuropean Tour Floyd Mayweather

„Pro český profesionální box je to obrovská zpráva. Přitáhne to zájem médií, fanoušků, Floyd Mayweather je globální značka, byl nejbohatším sportovcem světa. S ohledem na to, že byl ještě nedávno aktivním sportovcem a že se stále řeší jeho případný návrat s Conorem McGregorem, je to myslím ještě větší událost, než když dorazil do Česka Mike Tyson, byť to byl také velký úspěch promotérů Heroes Gate,“ přidal svůj pohled Lukáš Konečný, spolupořadatel akce.

Jen pro pořádek, kromě Tysona navštívil zemi v srdci Evropy v tomto desetiletí také slavný Sugar Ray Leonard, první boxer, který vydělal tímto sportem 100 milionů dolarů. Mayweather se ale dle expertních odhadů dostal až na osminásobek této částky. Výraznou část – 320 milionů dolarů – mu pak vydělal slavný střet z května 2015 proti Filipínci Mannymu Pacquiaovi.

„Je to zásadní krok v tom, o co se snažíme – RESTART ČESKÉ BOXERSKÉ SCÉNY. Návštěva Floyda by nám určitě měla pomoct i směrem k dalším akcím,“ doplnil Veselý, že z tohoto výtečného manažerského kousku lze těžit i v následujících měsících a letech.

Floyd Mayweather se svými pásyFloyd Mayweather se svými pásy

Rozhodně to ale neznamená, že by chtěla plzeňská formace a Konečný usnout na vavřínech. Vždyť i Mayweatherovi, který dorazí do Prahy s čtyřicetičlenným doprovodem (z toho je jen osm osobních bodyguardů) svým soukromým tryskáčem, nabídnou hodně lákavé menu.

V akci budou juniorské šampionky WBC Fabiana Bytyqi (v mini-muší váze) a Lucie Sedláčková (v pérové váze), který by si navíc měla do ringu přinést také evropský titul WBO. O stejný pás – v lehké střední váze – se pak v hlavním duelu večera představí Štěpán Horváth. Ten si to rozdá v očekávané bitvě s Němcem žijícím na britských ostrovech Arthurem Hermannem.

„Bude mi velkou ctí boxovat před očima Floyda Mayweathera. Třeba mě bude chtít po Královce do své stáje,“ žertoval na toto konto Horváth. „Chtít může,“ kontroval okamžitě manažer rodáka z Kařezu Marek Švajner. Parťák Miloš Veselý jen souhlasně pokýval hlavou.

Chybět nebude ani juniorský šampion WBC a WBO v těžké váze Tom Schwarz z Německa, který se představil už loni na prvním galavečeru BOX LIVE v Plzni a fanoušky si získal nejen svým boxerským výkonem, ale také svojí češtinou.

Horváth vs. HermannHorváth vs. Hermann

S kým si to rozdá v Praze zatím jasné není. Stejně tak nejsou známá jména pro Bytyqi se Sedláčkovou a další duely večera. „Soupeře pro Toma a holky i další zápasy začneme řešit až nyní, poslední tři týdny jsme věnovali Floydovi,“ zaznělo už na oznamovací tiskové konferenci ke galavečeru konané minulý týden z úst Konečného.

„Mě to nevadí. Chápu to. Tohle je skvělá zpráva pro náš sport. Bude to velká zodpovědnost, motivace navíc. Ale v ringu budu stát proti soupeřce, ne Floydovi,“ dodala pro Profiboxing.cz s úsměvem ústecká boxerka přezdívaný „Andělská pěst“, se kterou souhlasila i její parťačka Lucie Sedláčková. Ta je shodou okolností velkou obdivovatelkou zmíněného Conora McGregora, se kterým devítinásobný mistr světa v pěti váhových divizích aktuálně jedná.

Od tahanic a mediálních přestřelek s irským bouřlivákem si na pár dní odpočine v Evropě. A pro české sportovní fanoušky budiž skvělou zprávou, že jeden z nich stráví také v Praze...

VSTUPENKY NA BOX LIVE KRÁLOVKA LZE ZAKOUPIT ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze