Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

WBA se definitivně zbláznila! Charr se údajně bez stal prozatímním mistrem

  • Napsal Antonín Vavrda

Manuel Charr se svým Mezinárodním titulem WBAManuel Charr se svým Mezinárodním titulem WBAPRAHA – Pokud se potvrdí víkendové informace deníku Bild, bude to již na pováženou! Zatímco Kubánci Luisi Ortizovi (25-0, 22 KO) byl za nesplnění podmínek odebrán status prozatímního šampiona těžké váhy této federace, spadla tato „pocta“ do náruče Němce s libanonskými kořeny Manuela Charra (30-4, 17 KO).

O šílených nápadech federace WBA, nejstarší to organizace ve světě profesionálního boxu toho bylo i na našem webu napsáno spousty. To, co se ale rodí momentálně, předčí všechno dosavadní.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Na začátku tohoto týdne se fanoušci, boxeři i experti konečně dočkali a organizace oznámila, jak naloží z volným pásem „super-šampiona“, regulérního šampiona a dle deníku Bild i toho „prozatímního šampiona“.

První uvolnil Brit Tyson Fury, u druhého pak šlo o to, že jeho držitel – Australan Lucas Browne (24-0, 21 KO) – měl po březnové výhře nad Ruslanem Čagajevem pozitivní dopingový test na clenbuterol. A přestože se dokázal de facto očistit, dostal půlroční stopku.

Resumé: o pás „Super-šampiona“ se mohou na jaře příštího roku utkat v očekávaném souboji Brit Anthony Joshua (17-0, 17 KO) a Ukrajinec Vladimir Kličko (64-4, 53 KO), tedy pokud první jmenovaný porazí 10. prosince Američana Erika Molinu (25-3, 18 KO) a obhájí svůj pás mistra světa IBF.

O regulérní verzi se mají do konce roku utkat (nebo alespoň domluvit) Browne a americký veterán Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO).

Jelikož prozatímní šampion Luis Ortiz nesplnil podmínky pro jeho udržení, když se nedokázal ani na třikrát domluvit na souboji s Rusem Alexandrem Ustinovem (33-1, 24 KO), vypadalo to, že ten konečně přestane existovat. Chyba lávky.

Jak v sobotu informoval největší evropský deník – německý Bild – má se do této pozice (a to bez boje) posunout Mezinárodní šampion WBA Manuel Charr, který tento pás získal teprve v září po desetikolovém triumfu nad Švýcarem Seferem Seferim (21-1, 19 KO).

Sedmatřicetiletý Ortiz si to pak o Interkontinentální titul WBA rozdá už příští sobotu v Monte Carlu s Američanem Malikem Scottem (38-2-1, 13 KO).

Je ale otázkou, zda toto rozložení sil je konečné. Důvod? Mnozí kroky WBA totiž absolutně nechápou a nejde jen o fanoušky, ale i promotéry. Frank Warren, který zastupuje Furyho, ale také Ustinova už se vyjádřil v tom ohledu, že se organizace a její prezident Gilberto J. Mendoza museli zbláznit.

„Nejhorší na tom je, že absolutně nekomunikují. Mendoza nebere telefony, nereaguje na maily, pokud v tom bude pokračovat, dojde na žaloby, protože Ustinov nic špatného neudělal, a o titul se mohou utkat boxeři, kteří jsou v ratingu za ním, nebo v něm nejsou vůbec (Joshua),“ nechal se slyšel známý ostrovní promotér.

Přímo k činům – tedy žalobám na WBA – hodlají přistoupit manažeři Portoričana Frese Oquenda (37-8, 24 KO). Třiačtyřicetiletý veterán prohrál s Čagajevem hodně sporně v červenci 2014, od té doby marně (i kvůli zranění) čeká na slíbenou odvetu s uzbeckým bijcem, kterého po porážce a konci kariéry nahradil v pozici příštího protivníka právě Browne.

Zdá se, že trable WBA, která v létě oznámila blízkou spolupráci s Mezinárodní amatérskou boxerskou federací (AIBA), jen tak neskončí. A také to vypadá, že zvládnutí newyorského maratonu bude proti řešení situace v těžké váze pro Mendozu celkem snadná záležitost. Že by právě kvůli tréninku na tento vytrvalecký výkon zapomněl zvedat telefony Warrenovi a spol.?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze