Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ex-manželka se bouří proti biografii Tysona. Co bylo, bylo, už je to minulost, tvrdí právník

  • Napsal Antonín Vavrda

Givensová a TysonGivensová a TysonPRAHA – Jistě jste tu zprávu zaznamenali. Oscarový herec Jamie Foxx se od jara pečlivě připravuje na roli Mika Tysona v plánovaném životopisném snímku, na kterém se legendární „Zvíře“ samo spolupodílí. Nyní se do příprav vložila první Tysonova manželka, Robin Givensová.

Zatímco jejich manželství trvalo několik měsíců, jejich půtky skrze média řadu let. A zdá se, že válečná sekera není ještě úplně zakopána. Zvláště, když po vlastním dokumentu a také knize chystá Mike Tyson také první autorizovaný snímek svého divokého života.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Požadujeme, aby pan Tyson přestal nadále pomlouvat paní Givensovou a dal těm, kteří připravují jeho nový životopisný film a kteří produkují jeho podcast, jasně najevo, aby se zdrželi hanlivého, falešného a negativního zobrazování paní Givensové,“ zní údajně už v měsíc starém prohlášení právníka dnes již šestapadesátileté americké herečky a modelky.

S tou byl Tyson ženatý osm měsíců v roce 1988, kdy se do mladé ženy i dle vlastních slov bláznivě zamiloval. Vztah byl ale více než bouřlivý a vyvrcholil v pořadu Barbary Waltersové v září 1988 podivným rozhovorem, při kterém si Givensová vylila srdce po údajném potratu, zatímco tehdy nejobávanější muž planety působil zamlkne a jako kdyby byl úplně mimo.

Následně se začal divoký rozvod i mimo jiné kvůli absenci předmanželské smlouvy. Givensová sama poté tvrdila, že byla pod obrovským tlakem afroamerické komunity, která ji označovala za zlatokopku, a že se to projevilo na jejím dalším životě i kariéře.

Zajímavostí budiž, že také její druhé manželství s tenisovým instruktorem Svetozarem Marinkovicem o deset let později netrvalo ani rok, přesněji podala žádost o rozvod měsíc po svatbě. Následující rok porodila syna svému bývalému příteli, tenistovi Murphymu Jensenovi.

Givensová, která je úspěšnější v televizi a divadle než na stříbrném filmovém plátně, měla v posledních dvou dekádách opakovaně problémy i se zákonem, tu za napadení, tu za daňové úniky. A také s knihou a dokumentem svého prvního manžela, které ji rozhodně v pozitivním světle nevyobrazily.

„Zatímco se i po téměř pětatřiceti letech neustále potýká s urážlivými, ponižujícími a falešnými zprávami o jejím vztahu s panem Tysonem, ocenila by, kdyby pan Tyson konečně nechal toto manželství ležet v minulosti, tedy tam, kam patří. Stejně tak, jako to dělá paní Givensová,“ dodává prohlášení napsané respektovaným právníkem Arthurem Aidalem, který zastupoval například i „sexuálního predátora“ – producenta Harveyho Weinsteina.

„Žádný dopis jsme od právníka paní Givensové neobdrželi, ale může zůstat v klidu, neplánovali jsme zahrnout jejich vzájemný vztah do chystaného snímku. Přejeme paní Givensové, ať se jí daří ve všem, čemu se věnuje,“ zareagoval druhá strana před pár dny pro The Post. Producenti, Tyson či Jamie Foxx se k celé situaci nevyjádřili.

Slavný herec, který je o rok a půl mladší než legendární boxer, se raději věnuje tvrdé fyzické přípravě na dle vlastních slov „životní“ roli. „Je to něco dosud pro mě nepoznaného, chci udělat maximum pro to, abych byl co nejvěrohodnější. Už jsme s Mikem vtipkovali, že to chci dotáhnout tak daleko, že když se obléknu jako on a vstoupím do jeho domu, aby si jeho děti mysleli, že je to skutečný Mike Tyson,“ řekl v jednom z nedávných rozhovorů Foxx, který se s nejmladším mistrem světa těžké váhy zná přes třicet let.

„Je to neuvěřitelné, že stále píše nové kapitoly svého života. Vypadá momentálně fantasticky, když jsme spolu mluvili, tak říkal, že váží kolem 103 kilogramů, což je zhruba také můj cíl. A hlavně, je tak klidný a šťastný. Takového Mika Tysona jsem roky neviděl,“ dodal Foxx, který patří mezi nejoceňovanější charakterní herce současnosti.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze