Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dva velké návraty? Tyson Fury už trénuje, Mickey Rourke chce znovu zápasit

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryPRAHA – Dvě zajímavé informace nabídly boxerské servery na konci roku 2016. Obě se týkají návratů více či méně kontroverzních osobností tohoto sportu.

„Jsme v jednání ohledně dalšího zápasu Mickeyho Rourka (6-0-2, 4 KO). Možná půjde o poslední duel jeho kariéry,“ citovala minulou středu ruská agentura TASS manažera Vadima Kornilova. Ten bývalou hollywoodskou hvězdu zastupuje na ruském území.

DALŠÍ NOVINKY K FURYMU A ROURKEMU:

Je otázkou, zda by šlo o oficiální zápas, nebo jen o další exhibici jako před dvěma lety proti Elliotu Seymourovi. Zápas byl posledním před hlavním tahákem akce v moskevských Lužnikách – Ruslan Provodnikov vs. Jose Luis Castillo (TKO 5. kolo) a trval necelá dvě kola, než jej tehdy dvaašedesátiletý Rourke ukončil úderem na žebra soupeře.

Jak se ale později ukázalo, šlo o domluvenou frašku, Seymour byl v té době bezdomovcem a za to, že padne právě ve druhém kole měl slíbenou gáži 15 tisíc dolarů. Pokud by šlo v tomto případě o regulérní a férový duel, což sám Rourke naznačil, zapsal by se čtyřiašedesátiletý Američan do Guinnessovy knihy rekordů coby nejstarší boxer historie.

„Chci ještě dva duely v letošním roce, chci se dostat na číslo deset v kolonce odboxovaných duelů. A také odejít do důchodu s nulou na kontě porážek. Nejsem starý, jsem jako kus oceli za studena,“ řekl Rourke Boxingscene.com

Pokud by svá slova potvrdil i činy, připravil by o primát nejstaršího boxera historie Brita Steva Wardoa (15-40-3, 1 KO), který zakončil svoji kariéru ve věku 59 let a 4 měsíců 12. prosince 2015 duelem s krajanem Jodym Meiklem (12-56-3, 4 KO). Meikle zvítězil ve třech kolech.

A když už jsme na britských ostrovech, z nich přišla druhá zmíněná novinka. Dle Petera Furyho se v těchto dnech vrátil do tréninkového procesu jeho synovec a bývalý vládce těžké váhy Tyson Fury (25-0, 18 KO).

Samozvaný „Gipsy King“ (Cikánský král) vybodoval loni v listopadu Ukrajinec Vladimira Klička, čímž ho obral o jeho pásy světového šampiona WBA (Super), WBO a IBF v těžké váze a také o pozici jedničky této divize.

Jenže v roce 2016 kvůli vleklým psychickým problémům nakonec zrušil tři termíny pro plánovanou odvetu a v říjnu se vzdal svých titulů WBA a WBO (o pás IBF přišel už loni, aktuálně jej drží jeho krajan Anthony Joshua), aby se mohl naplno věnovat léčbě maniodepresivní psychózy (bipolární porucha).

Jak na konci minulé týdne informoval server Boxingscene právě s odkazem na Petera Furyho, je Tyson opět v tréninkovém procesu tak, aby naplnil svůj slib, ohledně svého návratu do zápasového rytmu na přelomu dubna a května. Momentálně pomáhá svému bratranci Hughiemu (20-0, 10 KO), který je blízko dohodě s neporaženým mistrem světa WBO Josephem Parkerem (22-0, 18 KO).

A na twitteru nezapomněl připomenout, kdo že je stále neporaženým šampionem, který o své tituly nikdy v ringu nepřišel...

V obou případech – Tysona i Hughieho – bude mít v jejich případném návratu mezi šestnáct provazů hlavní slovo britská boxerská federace (BBBofC). Oba jsou totiž stále obviněni z užívání zakázaných látek (a to už z první poloviny roku 2015) a mají tak pozastavené zápasové licence, jejich případ ale dosud BBBofC neuzavřela. Byť tak měla učinit už na konci listopadu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze