Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Duel nebude! Saunders chyběl na tiskovce, dle Canela je zbabělec, zrušení se nekoná

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vyhlíží Saunderse / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Britský boxer Billy Joe Saunders (30-0, 14 KO) byl dle domácích médií blízko tomu, aby zrušil svůj zápas s mexickou hvězdou Canelem Alvarezem (55-1-2, 37 KO), který se má v noci na neděli uskutečnit na obřím AT&T Stadium v texaském Arlingtonu. Důvodem měl mít extrémně malý ring.

„Zápas nebude,“ znělo před zápasem zákulisím. Psal se rok 2015 a v německém Düsseldorfu se měli do sebe pustit domácí Ukrajinec Vladimir Kličko a Brit Tyson Fury. Tato slova jako první pronesl John Fury, otec britského obra, kterému se nelíbila jedna vrstva molitanu pod plachtou ringu, díky čemuž byla podložka příliš měkká (výhodná pro šampiona). „Za třicet let v boxu jsem něco takového nezažil,“ zuřil tehdy Vitalij Kličko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Zápas nebude,“ pustil včera do světa Tom Saunders, otec Billa Joa Saunderse po prohlídce ringu v texaském Arlingtonu. Co vadilo zde? Velikost. „Jak může mít ring pro takový zápas 16 stop na délku? Kdo to kdy viděl? To máme boxovat v telefonní budce? Je jasné, že je to z jejich strany trik,“ zuřil ostrovní tým.

Aby bylo jasno, Brit je tím, kdo potřebuje pro svůj styl prostor, on bude ten, kdo bude chtít tančit kolem svého favorizovaného protivníka, využívat úhlů a celého ringu. Čím menší, tím horší manévrovací prostor, tím větší výhoda pro Alvareze, který bude chtít (a muset) tlačit.

„Hrajte fér, je jasné, že to zkouší,“ vzkázal do Texasu i sám Fury. Proč se vyjadřuje k zápasu, který by jej nemusel vlastně zajímat? Protože Saunders je jeho vrstevník a dlouholetý kamarád. Poslední roky dokonce sdílejí své tréninkové týmy.

Canelo vyhlíží Saunderse / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jste zasraní poserové,“ kontroval v zákulisí arény pro změnu Alvarez. „Pořád fňuká, pořád mu něco vadí. Tohle není první věc. Jen si stěžuje, ubožák,“ přidala poté rozladěně mexická superstar před novináři. S těmi mluvil sám, na první mítink s médii totiž jeho britský rival nedorazil. Dokonce se začalo spekulovat o tom, že by narychlo přiletěl John Ryder, který by krajana v souboji o tři tituly (v tom případě jen dva) v super střední váze nahradil.

„Myslím, že je to jen kouřová clona, že dostane to, co chce. Vždycky chtěl tento zápas, nenechá si ho teď vzít. Totéž platí pro Eddie Hearna (promotér večera). Nepodstoupíte toto vše kvůli velikosti ringu. Je pravda, že je to první věc, která se řeší před podpisem smlouvy – peníze, ring a kdo jde do ringu první a kdo druhý,“ řekl bijec přezdívaný „Gorila“, který boxuje stejně jako Saunders v otočeném gardu a který měl mít v červnu zápas. Takže tato změna by dávala případně alespoň trochu smysl.

Canelo před arénou / zdroj foto: Boxingscene.com

Nakonec na ni ale nebude muset dojít. „Jen chci říct, že jsem rád, že se problém vyřešil. V posledním postu jsem označil Canela i Eddieho, ring není problém, jedeme dál,“ nechal se v noci na středu slyšet na Instagramu jednatřicetiletý bijec z Hatfieldu. Zda se vrátila velikost na ve smlouvě (údajně) domluvených 22 stop, nebo „jen“ na 20, aby bylo dosaženo kompromisu, už nesdělil.

Zda vše ozřejmí, zjistíme ve čtvrtek v poledne místního času (po 18. hodině v Česku). To by si totiž oba měli své setkání před novináři zopakovat na poslední tiskové konferenci. Už teď se nejspíše máme nač těšit.

Stejně jako v případě pátečního vážení i sobotního galavečera. Čeští fanoušci pak dostanou ještě bonus navíc v podobě zápasu Jana Maršálka (8-2, 7 KO) s v profesionální ringu začínajícím talentem Kelvinem Davisem (1-0, 1 KO). A rozhodně ho nečeká nic snadného. V duelu vypsaném ve váze do 63,5 kg narazí na soupeře vysokého 185 centimetrů. O tom ale více v dalších dnech...

Canelo a Reynoso / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze