Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ducár před bitvou s Pejsarem: Tohle bude pro mě nejlepší dárek. Přiblíží mě to elitě

  • Napsal Antonín Vavrda

Vasil Ducár / zdroj foto: IG DucáraVasil Ducár / zdroj foto: IG DucáraPRAHA – Už jen hodiny dělí českou boxerskou scénu od tradičního galavečeru v Lucerně, který se tentokrát uskuteční už 29. prosince. Hlavním duelem celé show bude setkání dvou nejlepších křížových vah v Česku – šampiona Václava Pejsara (15-9, 13 KO) a vyzývatele Vasila Ducára (8-3-1, 7 KO). „Miluji zápasy v zahraničí. Tenhle zápas mě k velkým duelům opět přiblíží,“ říká jednatřicetiletý policista z povolání v rozhovoru pro Profiboxing.cz.

Z posledních šesti soubojů mají oba naprosto totožnou bilanci – 3 výhry a 3 porážky. Z tohoto pohledu by si člověk mohl říct, že půjde o tuctové setkání dvou tuctových boxerů.

CELÝ GALAVEČER PROFESIONÁLNÍ BOXU A K-1 V LUCERNĚ MŮŽETE 29. PROSINCE OD 17:00 HODIN SLEDOVAT PO ZAKOUPENÍ STREAMU ZDE!

Opak je pravdou. Ano, Pejsar i Ducár zapsali tři prohry, jenže jména soupeřů budí respekt: Pavel Šour. Nikolajs Grisunins – sparingpartner současného krále křížové váhy Mairise Briedise –, Dmitrij Kudrjašov, Kevin Lerena, Herve Lofidi, Alexej Jegorov. Co jméno, to pojem. Co jméno, to kvalita.

Ostatně i proto jsou oba v elitních šedesátce své váhy na ratingu BoxRec.com. „Zahraniční duely jsou strop mé sportovní kariéry. Tenhle ale vnímám tak, že mě k nim opět přiblíží,“ má jasno jednatřicetiletý Ducár, který vstoupí do souboje coby vyzývatel.

Bude to jeho druhá šance vybojovat domácí pás v křížové váze. Ta první nedopadla, dva a půl roku zpět v Karlových Varech, kde Pejsar přišel o titul ve váze těžké, ale slyšel sladké „Ano“ už od své dnes manželky Nikol, remizoval v hodně zajímavém střetu s Vladimírem Řezníčkem.

Nyní má proti sobě jeho parťáka z Atom Gymu a sparingpartnera. „Známe se, trénovali jsme spolu. Vím, jak boxuje, vím, jak spáruje. Je to v jeho podání něco trochu jiného, ale myslím, že vím, jak na něj,“ usmívá se potutelně Ducár, který stejně jako rival vstoupil nedávno do svazku manželského. Společně pak vychovávají ani ne roční dcerku Sofii, která letos zažila své první Vánoce.

„Zapojil jsem se do zdobení stromku, štědrovečerní večeři jsem měl lehce ostrouhanou, ale to mi nevadí. Jinak jsme rozkrajovali jablíčko, rozbalili dárky, ale ten největší mě čeká v úterý v Lucerně. Bylo to příjemné,“ vrací se pár dní zpět ranař z jižní Moravy, který ale i kvůli práci už nějaký ten pátek žije v Praze.

A trénuje v zahraničí. Po triumfu v Lille, kde dva roky zpět v desátém kole uzemnil do té doby neporaženou domácí naději Samuela Kadjeho, si jej všiml místní manažer Tarik Saadi. I díky němu se dostal do týmu současného šampiona WBC v této váze Ilungy Makabua (28-2, 25 KO), který krátce před Vánoci obhájil pás doma v Kinshase proti Nigerijci Olanrewaju Durodolovi.

„Vůbec jsem nepochyboval, že vyhraje. Je super, stejně jako další kluci z týmu, strávili jsme spolu na podzim dohromady asi šest týdnů, hodně jsme se sblížili, hlavně večer u jídla po trénincích jsme toho hodně probrali, nejen o boxu, ale také o životě,“ vrací se časem zpět Ducár, pro kterého ale právě kempy v zahraničí byly to nejnáročnější. Nezávisle na koronavirové krizi.

Ducár a Pejsar na tiskovceDucár a Pejsar na tiskovce

„Trénuji nepřetržitě, takže mi to tak nepřijde, prostě, když jsem někam vycestoval, tak jsem měl negativní test na covid, který stejně nikdo nekontroval, ale jinak pohoda. Spíše mi ale právě chyběla rodina,“ přiznává známý tvrďák a také šoumen.

Právě ale kvůli současné situaci nejen ve světě, ale také v Česku, budou fanoušci o tuto jeho část osobnosti ochuzeni. Lucerna bude poprvé po dvanácti letech – a vlastně poprvé v boxerské historii – bez diváků. Prázdná...

„Holt si to tam budu muset zopakovat. Tak nějak kolem třetího ledna čekám telefonát od Matouše Rajmonta (promotér galavečera), abychom se začali domlouvat na Lucerně 2021,“ nepochybuje Ducár, že po premiéře „nanečisto“ bez diváků si užije i tu s plným, bouřícím kotlem.

Pochopitelně minimálně coby český šampion křížové váhy. „Dávám tomu tak sedmdesát procent, že ten zápas nepůjde na plných deset kol,“ dodává na závěr s úsměvem jednatřicetiletý rodák ze Znojma, který se před pěti lety – v den, kdy Tyson Fury zdolal Vladimira Klička – stal domácím šampionem mezi amatéry. Ve váze, kterou zítra bude chtít dobýt také mezi profesionály.

Ducár v přípravěDucár v přípravě

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze