Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dubois mění trenéra. Mohu mu dát srdce, duši, pokud to nestačí ..., reaguje Bowers

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois a BowersDubois a BowersPRAHA – Mladý boxer Daniel Dubois (15-1, 14 KO) dle zpráv z britských ostrovů mění po listopadové prohře s krajanem Joe Joycem (12-0, 11 KO) trenéra, když místo Martina Bowerse bude nově patřit nejspíše Marku Tibbsovi. Prvně jmenovaný muž ale zůstane manažerem bijce přezdívaného „DDD“.

První kariérní prohra dovede zamávat s řadou profesionálních boxerů. A je jedno, zda už jsou na vrcholu, nebo je zpomalí právě v cestě mezi elitu a smetánku. Z posledních pěti let budiž důkazy Rus Sergej Kovaljov, Kazach Gennadij Golovkin, Američan Deontay Wilder, kteří se všichni do jednoho po prvních porážkách mezi profíky rozhodli pro změnu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Krushera“ příliš neposunula, „GGG“ zatím šlape dál v podobném rytmu a Wilder? Tam zatím nebyla možnost zjistit, zda mu výměna prospěje či nikoliv. Ex-šampion WBC v těžké váze se sice zbavil Marka Brelanda, ale že by jej to posunulo směrem zpět do tělocvičny, to se říct nedá.

A nyní je řada na Duboisovi. Ten na konci listopadu pro mnohé nečekaně narazil v souboji s Joycem, ve kterém sice těsně vedl na body, ale soupeř mu systematicky demoloval oko až ho donutil v úvodu desátého kola pokleknout a duel vzdát.

„Doteď moc nechápu, co se stalo, zda bychom něco udělali jinak. Myslím, že jsme splnili všechny domácí úkoly, sparingy, tréninky, vše bylo v pořádku. Ten kluk makal naplno jako kdykoliv jindy. Těžko říct. Pokud má on sám pocit, že ho někdo dovede posunout vpřed, že mu dá více než já, nebudu mu stát v cestě, nebudu ho, jakkoliv špinit, respektuji, je to přirozený vývoj,“ začal Bowers povídání ohledně spekulací v týmu „DDD“.

Že jsou to příliš nekonkrétní slova? Nedivte se, on sám totiž neví, jak na tom momentálně je. „Měli jsme se po jeho rekonvalescenci sejít v tělocvičně na prvním tréninku 19. ledna, ale termín zrušil a posunul na 5. února. Řekl jsem mu, že s tím nemám problém, že se prostě uvidíme, až bude připravený opět přijít na trénink,“ vysvětlil známý trenér, který je zároveň Duboisovým manažerem. Smlouvu mají ještě na tři roky.

A dle něj i zákulisních informací by se na tomto nic měnit nemělo. Jisté ale je, že v pátek Dubois do jeho londýnské tělocvičny Peacock Gym nedorazil. „Až se potkáme, můžeme to řešit. Necítím žádnou zášť, nemám důvod. Říkám to všem svým svěřencům – mohu ti dát jen své srdce a duši, pokud to nestačí, nemohu nabídnout už nic více. Pokud ti jiní dovedou dát více, běž za nimi, tak to má být,“ pokračoval smířlivě.

Daniel DuboisDaniel Dubois

Pravdou ale je, že také on stále nedokázal skousnout prohru s Joycem. „Technicky to nebyl nejtěžší zápas jeho kariéry, s Nathanem Gormanem to bylo náročnější, protože to je lepší boxer než Joycem. Ale je fakt, že v ringu nedělal to, co jsme chtěli. Říkal jsem mu, ať blokuje jeho údery, snaží se kontrovat, zkracovat a v tu chvíli chodit se trochu snížit v postoji, po úderu jít okamžitě do strany. To ale nedělal, jeho hlava byla furt na jednom místě,“ vrací se zpět do konce listopadu loňského roku.

Následně ale s nadhledem zkušeného kouče přidává: „Musíme se vrátit zpět na vlnu, pokud o to bude stát, budu při něm, budu ho povzbuzovat, protože o tom to je, potřebuje nyní podpořit. Tohle je box. On totéž vlastně udělal svým předchozím patnácti soupeřům.“

Mimochodem, zmíněný Gorman, který je Duboisovým vrstevníkem, se vracel zpět do zápasového rytmu více než rok, loni v říjnu pak absolvoval vítězných deset kol s Richardem Larteyem. V rohu stále se svým dlouholetým trenérem, legendárním to manchesterským ranařem Rickym Hattonem...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze