Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dřu, bojuji a takhle mi to box vrací? Už toho mám dost. Zlomený Chisora ale (ne)končí

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Chisora / zdroj foto: Matchroom BoxingPRAHA – Derek Chisora (32-11, 23 KO) má za sebou další těžký víkend. Další nepříjemný výsledek. Důkaz? „Je to můj poslední boj, nemají mě rádi, už toho mám dost,“ hlesl krátce po kontroverzní prohře s Josephem Parkerem (29-2, 21 KO), aby vzápětí vzal tato slova zpět: „Chtějí, abych skončil. Chtějí mě na kolenou. Ale já je vyhrát nenechám, pokračuji dál.“

Náhoda? Sedmatřicetiletý bijec narozený v zimbabwském Mbare boxoval v Manchester Arena dvakrát. Pokaždé z toho byl výsledek, který nejen v jeho ústech zanechal řádnou pachuť.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V prosinci roku 2016 právě zde prohrál těsně 1-2 na body s Dillianem Whytem první jejich vzájemný střet. Střet, který dle většiny ovládl. S tím Whytem, který po sobotním souboji svého krajana s Parkerem (sám ho dokázal porazit) na Twitter vyťukal: „Hrozné, viděl jsem Chisoru vyhrát alespoň o dvě kola.“

O tomto se dá rozhodně spekulovat. Dle Boxingscene.com i autora těchto řádků vyhrál Chisora jen díky počítání soupeře v prvním kole 114-113, jinak by zápas skončil remízou. První polovina patřila jemu, druhá soupeři, vždy s výjimkou jednoho kola. Jenže oficiální bodoví to viděli jinak. A šokující jsou dvě skutečnosti:

1. Dva z nich počítání – zcela regulérní – v úvodu zápasu ve svých bodovacích kartách vůbec nezohlednili.
2. „Neutrální“ bodový z Polska (s ním pak bodoval Brit – viděl vyhrát Chisoru – a Novozélanďan – viděl vyhrát Parkera) totiž přišel s verdiktem 116-111 pro vítěze. To znamená, že u něj domácí bijec vyhrál jen tři (!) kola.

Nesmysl, hloupost, slabší duševní zdraví, náhlá – 36minutová – slepota? Vyberte si, cokoliv bude správně.

„Už se neumím rozčilovat. Je to náročné, protože fakt tvrdě trénuji, bojuji, tlačím a toto je to, jak mi to box vrací. Byl to můj poslední zápas, fakt už nemohu dál. Nemají (rozhodčí?!) mě rádi. Jsem zklamán. Těžko se to kouše, je to hrozné, dávám tomu všechno a takto se mi to vrací. Vždyť i jeho trenér Andy Lee mi řekl, že jsem vyhrál, ani on si nebyl jistý vítězstvím,“ kroutil hlavou krátce po zápase Chisora.

Poté, co mu rival i zmíněný Lee nabídli odvetu, rozhodnutí o konci kariéry přehodnotil: „Nevím, na co koukali. Dal jsem více úderů, předvedl více energie, více práce na blízko. Ale nenechám se zpomalit, v žádném případě. Nikdy. Jdu do toho znovu, protože je nenechám vyhrát. Jsem hodně rozladěný, ale nevyhrají. Chtějí, abych skončil, ale ještě nenadešel čas.“

Že mluvil o promotérech či rozhodčích, není třeba dodávat. Přehnané? Nikoliv.

Pokud se podíváte na jedenáct porážek Chisory, zjistíte následující:

Whyte v odvetě, Tyson Fury v odvetě i David Haye – nyní jeho přítel a manažer – ho dokázali ukončit před limitem.

Alexander Usyk jej zdolal relativně těsně, ale 3-0 na body. Agit Kabayel ho porazil zaslouženě, ale těsně 2-0 na body, totéž platí o Kubratu Pulevovi a verdiktu 2-1 (nesmyslném v tomto případě, Bulhar vládl). Vitalij Kličko jej přejel jasně 3-0 na body, ale kola to byla často vyrovnaná, totéž platí o prvním setkání s Furym. Robert Helenius pak Chisoru porazil opět 2-1 na body a dle mnohých to opět mělo být opačně.

Sečteno podtrženo, hned pětkrát prohrál Chisora nejednotným verdiktem bodových. Minimálně dvakrát pak sice jasně, ale body tak úplně nereflektovaly dění v ringu. To je hodně hořkých pilulek během čtrnáctileté profesionální kariéry muže, který platí za jednu z nejlepších těžkých vah tohoto století bez titulu mistra světa.

Dočká se ještě? Sportovně – spíše ne –, je ale skvělé, že ještě nekončí. Bez tohoto bojovníka příznačně přezdívaného „War“ by byla těžká váha přece jen o něco chudší...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze