Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dozvuky finále Eura: místo oslav okradli lupiči ex-šampion DeGaleho i pilota F1

  • Napsal Antonín Vavrda

Krádež v domě rodičů DeGalehoKrádež v domě rodičů DeGalehoPRAHA – Nedělní londýnský večer nebyl pro Angličany vůbec povedený. Důkazem budiž okradení dvou sportovních hvězd, bývalého světového šampiona v super střední váze Jamese DeGaleho (25-3-1, 15 KO) a současného závodníka formule 1 Landa Norrise.

Tohle vůbec dobrá vizitka pro ostrovní zemi, podřízené Jejího Veličenstva:

- Prohra ve finále fotbalového Eura s Itálií 2:3 po penaltách (po 120 minutách skončil duel 1:1).
- Výtržnosti před duelem, celkem zatčení na 90 lidí, dvacítka zraněných policistů.
- Rasistické urážky na trojici neúspěšných penaltových exekutorů, kteří jsou shodou okolností tmavé pleti. Jen Twitter smazal na tisíc příspěvků a jejich autory.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dnes vyšlo najevo, že to není vše.

Přímo na stadionu, respektive při nastupování do auta byl přepaden jednadvacetiletý Lando Norris, aktuálně čtvrtý muž mistrovství světa formule 1. Lupiči mu sebrali luxusní hodinky v hodnotě 40 tisíc liber. „Naštěstí vyvázl Lando bez zranění, je ale pochopitelně otřesený,“ stojí v prohlášení jeho týmu McLaren.

To James DeGale nepřišel o cennosti výrazné finanční hodnoty, ale především té citové, osobní. V průběhu finále totiž navštívil dům jeho rodičů zloděj, který si po dvaceti minutách odnesl vak, ve kterém měl mimo jiné boxerovu zlatou olympijskou medaili a Řád britského impéria.

Pod pěti kruhy triumfoval dnes již sportovní důchodce v roce 2008 v Pekingu, kdy ovládl střední váhu do 75 kilogramů, když ve finále zdolal v těsném souboji Kubánce Emilia Correu Jr. Zmíněné ocenění poté dostal o rok později, kdy také vstoupil mezi profesionály. Během desetileté kariéry se stal mistrem Evropy a dvakrát také mistrem světa IBF v super střední váze. Skončil po dvanáctikolové prohře v únoru 2019 s krajanem Chrisem Eubankem Jr.

„Hodně mě to zasáhlo a rád bych medaile zpět. Kromě mě nemají pro nikoho žádnou cenu. Pro mě jsou to ale dva největší úspěchy kariéry,“ nechal se DeGeale slyšet pro agenturu Reuters a také na svém Instagramu, kam umístil fotky a videa z bezpečnostní kamery, kterou zloděj po příchodu pochopitelně zakryl.

Pětatřicetiletý rodák z Londýna nebyl stejně jako jeho rodiče v době loupeže doma, v posledních týdnech si užíval dovolenou s partnerkou. Návrat domů zamilovanému páru notně zhořkl...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze