Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dostane šanci na titul? McGregor oznámil, že se utká do konce roku s Pacquiaem

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao vs. McGregorPacquiao vs. McGregorPRAHA – Opakovaně ohlášený konec kariéry je zdá se opět v prachu. Irský bouřlivák Conor McGregor (0-1 v boxu a 22-4, 19 KO v MMA) totiž v pátek odpoledne na Twitteru oznámil, že do konce roku se utká na Blízkém východě s Mannym Pacquiaem (62-7-2, 39 KO). A jeho manažer Audie Attar pro ESPN jednání obou stran potvrdil.

Když se letos v lednu vrátil do klece, aby se utkal s Donaldem Cerronem, kterého ukončil po čtyřiceti vteřinách, dostal během tradičního media day otázku, zda se plánuje ještě objevil v boxerském ringu. „Lákají mě tituly. Chci se stát světovým boxerským šampionem. Jako první získat titul v UFC i v boxu. Vím, že na to mám,“ pronesl tehdy sebevědomě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ve výčtu potenciálních soupeřů zmínil i filipínskou legendu, která je toho času šampionem WBA ve velterové váze. „Museli bychom vyřešit různé věci včetně váhy, ale jo, tenhle malý levák mě zajímá,“ přiznal a nastínil hlavní problém tohoto případného souboje.

Při premiéře mezi profesionálními boxery, v „exhibici“ s Floydem Mayweatherem dokázal celkem v pohodě vyshazovat do lehké střední váhy (69,9 kg), byť právě proti Cerronemu boxoval ve velterové váze dle pravidel MMA, tedy do 77 kg.

Pacquiao je přitom boxerským velterem (do 66,7 kg) a jedním z těch menších a lehčích, dle většiny expertů by klidně mohl chodit i lehký velter (do 63,5 kg). McGregor je ostatně i o devět centimetrů vyšší a má oficiálně už o monstrózních 18 centimetrů větší rozpětí paží. Přesto...

„Jednáme. Na konci března, nebo začátkem ledna je to reálné. S účastí UFC a na Blízké východě. I když ve hře jsou i další místa,“ přiznal po tweetu McGregora pro ESPN jeho manažer Audie Attar. Ten se zmínil, že nedávno řešil budoucnost svého irské hvězdy s prezidentem UFC Danou Whitem a boxerský zápas byl předmětem jednání.

Na ambice v ringu, o kterých opakovaně mluvil, se pak minulý víkend zeptali novináři také Whita. Ten nejdříve zahrál otázku do autu s dovětkem, že během pandemie koronaviru měl jiné myšlenky, následně ale o rozšíření svého byznysu také do tohoto sportu začal mluvil ve stylu, že je to ve hře. Jako kdyby se připravovala půda pro to, co se stalo nyní.

McGregor je sice oficiálně ve sportovním důchodu, ten mu ale málokdo věří. Zvláště, když je stále v antidopingovém programu USADA, ve kterém jsou přihlášeni všichni aktivní bojovníci. Proto jej antidopingoví komisaři nedávno překvapili během plavby Středomořím na luxusní jachtě. A vzápětí jej zaskočila jistá žena na jedné společenské akci, které měl údajně ukazovat své chlouby. A o pekáči buchet na břiše řeč není.

Klíčovou osobou pro případný střet McGregora s Pacquiaem, který si nyní plní senátorské povinnosti doma na Filipínách a který naposledy boxoval loni v červenci, když zdolal 2-1 na body neporaženého Američana Keitha Thurmana, je právě Attar. Ten je totiž zástupce manažerské skupiny Paradigm Sports (a také vice-prezidentem Proper Whiskey, tedy McGregorovy společnosti).

Do té dlouhodobě patří jak McGregor, tak od letošního února také Pacquiao. Podaří se mu dotáhnout do konce tuto show, díky které by se mohl Ir pochlubit tím, že sice v boxerském ringu stanul pouze dvakrát, ovšem s nejlepšími bojovníky své doby – Mayweatherem a Pacquiaem.

A ještě jedna zajímavost na konec. Rodák z Dublinu jako kdyby dlouhodobě na svého zaměstnavatele – UFC – žárlil. Podobná oznámení a aktivity (včetně těch o údajných koncích kariéry) na sociálních sítích totiž pravidelně předvádí vpředvečer nebo těsně po velkých a sledovaných číslovaných turnajích největší MMA organizace světa...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze