Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dojde na šlágr Pacquiao vs. Crawford. Roach: Terence je lepší než Mayweather

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao a CrawfordPacquiao a CrawfordPRAHA – O jejich souboji se spekuluje už vlastně rok. A nyní se zdá, že k němu blíže, než kdykoliv dosud bylo. Ne, není řeč o odvetě mezi Mannym Pacquiaem (59-6-2, 38 KO) a Floydem Mayweatherem (49-0, 26 KO), ale o setkání prvně jmenovaného s jiným neporaženým Američanem Terencem Crawfordem (30-0, 21 KO).

„Utkat se s Mannym by bylo pro mě ctí,“ řekl devětadvacetiletý rodák z Omahy v Nebrasce poté, co na domácí půdě zdemoloval v osmi kolech krajana Johna Molinou Jr. (29-4, 23 KO) stylem, který bral dech.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Chci boxovat ještě v roce 2017. S kým? To nechám na týmu kolem sebe, nyní si chci odpočinout,“ zaznělo o pár týdnů dříve z úst filipínské legendy, když slavil další zisk pásu mistra světa. To, když porazil mladého dravce Jessieho Vargase (27-1, 10 KO).

Ani sedmadvacetiletý talent a šikula si na nyní již osmatřicetiletého veterána nepřišel. A ač to zní krutě, oběma pomalu, ale jistě docházejí protivníci.

Crawford během roku vyčistil lehký velter, jediný pořádný konkurent, který mu zbyl, se jmenuje Adrien Broner (32-2, 23 KO).

Pacquiao má sice o váhu výše širší výběr, většina hvězd velteru ale patří do projektu Premier Boxing Champions (PBC). A přestože už si Bob Arum, promotér Crawforda s Pacquiaem, urovnal spory s majitelem PBC Alem Haymonem, k idylce má tento vztah stále daleko.

Navíc dva nejžhavější vyzývatelé Keith Thurman a Danny Garcia si to nyní rozdají nejdříve společně. A poslat Shawna Portera okamžitě po prohře právě s Thurmanem proti „Pac-manovi“? To je až moc velký risk.

Pro setkání Pacquiao vs. Crawford hrají ještě další okolnosti.

Druhý jmenovaný musí strávit ještě leden ve vězení za konflikt v autoservisu z dubna loňského roku, kdy měl napadnout majitele podniku, kterému odmítl zaplatit zhruba 3 tisíce dolarů za opravu svého Chevroletu Monte Carlo z roku 1984.

Pacquiao rád boxuje na přelomu dubna, či května, což by byl v tuto chvíli i reálný termín návrat do zápasové rytmu pro Crawforda. Zvláště, když má filipínský senát, jehož je slavný boxer součástí, od března do začátku května plánovanou přestávku.

Legendární boxer, respektive jeho kouč Freddie Roach, se navíc netají tím, že by mu lehký velter seděl více než velter, do kterého musí dojídat. A právě Roach, který má ve výběru soupeřů Pacquiaa zásadní slovo, se o Crawfordovi v posledních týdnech a především pak dnech vyjadřuje stále častěji.

„Byl by to velký zápas. Pokud to bude pro Mannyho jediná varianta, jdeme do toho,“ pronesl Roach na začátku tohoto týdne pro Fighthub TV. Že stále hledí s nadějí směrem k odvetě s Mayweatherem, není třeba dodávat.

„Stále chceme být nejlepší. Pokud nemáte sen být nejlepším v tom, co děláte, pak nemá smysl, abyste to dělali. Především v boxu pak můžete hodně snadno přijít k úrazu,“ pokračoval ve svém rozjímání legendární trenér.

„Terence vypadá hodně dobře, má skvělé nohy, je to puncher. Myslím, že je to kopie mladého Mayweathera, ale podle mne má navíc ještě tvrdší úder, než měl kdy on,“ řekl Roach, aby pak trochu s povzdechem dodal: „Pokud by na tento duel došlo, potřebovali bychom kvalitní tréninkový kemp, ve kterém se bude Manny po osm týdnů soustředit jen a pouze na box. Bohužel to teď není možné. Ale uvidíme, co bude.“

„Zápas s Crawfordem v dubnu je reálný. Máme jedinou podmínku, chceme garantovanou gáži 20 milionů dolarů. Pokud tuto částku dostaneme, jdeme do toho,“ citoval Manila Bulletin Mika Koncze, dlouholetého poradce Pacquiaa. „Terence se nebojíme. Všichni si na Mannyho věří, ale jakmile je on jednou trefí, jdou jejich plány do háje a začnou dělat úplně jiné věci,“ doplnil jej Roachův asisten Nonoy Neri.

Jak vše nakonec dopadne? Dle všeho skutečně jednání mezi oběma tábory probíhají. S ohledem na pobyt Crawforda ve vězení navíc mají manažeři dost času na to dotáhnout vše do zdárného konce.

Dostanou fanoušci v první polovině roku 2017 další parádní bitvu do již tak hodně lákavého menu?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze