Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dohody, domluvy, scénáře: čeká se na ANO Stevensona, v akci Řezníček i GGG

  • Napsal Antonín Vavrda

Warrington vs. Stevenson?Warrington vs. Stevenson?PRAHA – Vánoční čas není ve světě profesionálního boxu časem úplného klidu. Ano, zápasů je po předvánočním náporu pomálu, o to více se ale jedná v zákulisí. Pojďme se o tom přesvědčit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vladimír Řezníček (9-2-2, 4 KO) vs. Ryan Rozinski (11-0, 11 KO)

Řežba na Sv. Valentýna v kanadském Novém Skotsku. To bude galavečer, na kterém se představí také česká trojka křížové váhy Vladimír Řezníček. Ten má za sebou těžší osobní období, ovšem na druhý životní duel se připravuje už nyní. A svědomitě. Rozinskiho rekord sice působí děsivě, rozhodně to ale není nepřekonatelná překážka. Ve hře navíc bude Stříbrný Mezinárodní pás WBC v křížové váze a tím i zajímavá pozice v ratingu této federace pro vítěze.

Glowacki vs. Okolie a Golovkin vs. Szeremeta v Chicagu?

Promotér Eddie Hearn touží spárovat na jeden galavečer v Chicagu dva zápasy o světové tituly boxerů, které zastupuje.

Polák Krzysztof Glowacki (31-2, 19 KO) mocně toužil po odvetě za kontroverzní porážku od Lotyše Mairise Briedise (26-1, 19 KO) v semifinále World Boxing Super Series. Federace WBO mu dala zapravdu, pás mistra světa Lotyši nepatří, nařídila dohodu, tento pokyn ale Briedis, kterého čeká duel s Junielem Dorticosem neakceptoval.

A tak přispěchal s nabídkou Eddie Hearn, který zastupuje povinného vyzývatele WBO v křížové váze, Lawrenceho Okolieho (14-0, 11 KO). Nabídka boxovat na nejspíše březnovém galavečeru v Chicagu, kde žije skoro dva miliony Poláků je pro Glowackiho velmi lákavá.

V akci by navíc byla i další evropská dvojice – další Polák Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) se postupně vypracoval do pozice povinného vyzývatele šampiona IBF ve střední váze, kterým je Kazach Gennadij Golovkin (40-1-1, 35 KO). A kterého taktéž zastupuje Hearn, respektive DAZN, jehož poradcem a spolupracovníkem britský promotér je.

Lomačenko vs. Lopez v Saudské Arábii?

„Máme nabídku od Madison Square Garden i ze Saudské Arábie. Ten zápas bude, jen se musíme domluvit, kde k němu dojde,“ řekl Boxingscene.com Bob Arum, promotér dvojice Vasyl Lomačenko (14-1, 10 KO) – Teofimo Lopez (15-0, 12 KO).

Prvně jmenovaný je držitelem pásů WBC Franchise, WBA Super a WBO v lehké váze, druhému říká „Pane“ titul IBF. Pokud by se duel domluvil, došlo by na sjednocení této divize, byť ta kvůli stupiditě a touze po penězích federací má ještě dva „šampiony“ – regulérního WBC Devina Haneyho a regulérního WBA Gervontu Davise. V obou případech jde o neporažené boxery.

Otto Wallin má zájem o Dilliana Whyta

Zajímavý duel se rýsuje také v těžké váze. Švéd Otto Wallin (20-1, 13 KO), který si udělal jméno střetnutím s Britem Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO), má chuť na další ostrovní zákusek – tentokrát na Dilliana Whyta (27-1, 18 KO). Ten se vrátil do pozice prozatímního šampiona WBC a tím i povinného vyzývatele vítěze duelu Deontay Wilder – Tyson Fury. Eddie Hearn má ale na stole i další nabídky pro „The Body Snatchera“, on sám by ho rád viděl proti Alexandru Povětkinovi.

Kal Yafai (26-0, 15 KO) vs. Roman Gonzalez (48-2, 40 KO).

Padesátku výher chce v letošním roce uzavřít Nikaragujec Roman Gonzalez, jehož gloriolou jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami drtivě otřásl v roce 2017 Thajec Wisaksil Wangek. Gonzalez, který poté zvládl dva vítězné duely, ten poslední před Vánoci proti Diomelu Diocosovi, by nyní rád další titulovou šanci. Soupeř? Šampion WBA Kal Yafai, který si nyní může dovolit dobrovolnou obhajobu.

Pokud by se duel stal skuteční, oba se střetnou na galavečeru DAZN a Matchroom Boxing 29. února v Dallasu, kde bude hlavním zápasem večera ten mezi Mikeym Garciou a Jessiem Vargasem.

Řekne Shakur Stevenson „ano“ Warringtonovi?

Josh Warrington (30-0, 7 KO) a jeho promotér Frank Warren už jsou domluveni s Leeds United na to, že by se 16. května na Elland Road uskutečnil boxerský galavečer. Šampion IBF v pérové váze už poslal nabídku svému soupeři, Američanovi Shakuru StevensonovI (13-0, 7 KO), toho času mistru světa WBO v této váze. Jeho promotér Bob Arum, který s Warrenem rád spolupracuje, s duelem souhlasí. Nyní se čeká na to, jak se rozhodne sám dvaadvacetiletý mladík.

Beterbijev (15-0, 15 KO) vs. Fan-Lung Meng (16-0, 10 KO)

Že bude dalším soupeřem Rusa Artura Beterbijeva jeho povinný čínský vyzývatel Fan-Lung Meng je vlastně už nějaký ten pátek jisté. Že ale bude galavečer dle not promotér Roc Nation Sports, tedy strany vyzývatele, se tak úplně nečekalo. Ovšem nabídka této stáje v hodnotě 1,9 milionu dolarů zdaleka převýšila tu od Top Rank Boxing, která zněla na 1,315 milionů dolarů.

Duel se tak nejspíše uskuteční na jaře v Číně, tedy pokud Roc Nation Sports složí do poloviny příštího týdne povinnou zálohu 10 procent z této částky do úschovny IBF. Betebijev se s Mengem musí následně střetnou nejpozději do 31. března 2020.

Joseph Parker se vrátí do konce února

Po kousnutí pavoukem, což zhatilo jeho střet s Dereckem Chisorou, je Novozélanďan Joseph Parker (26-2, 20 KO) opět připraven dobývat svět. Dle manažera Dava Higginse by měl boxovat do konce února na galavečeru ve Spojených státech (29. února Dallas?), ovšem jméno soupeře zatím oznámeno být nemůže. Parker je nyní dvojkou ratingu WBO hned Alexem Usykem (17-0, 13 KO), že by ale došlo na tento střet, je velmi nepravděpodobné. I když...

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) opět v ringu 7. března

Na začátku března se vrátí do ringu „americký“ Polák Adam Kownacki, který naposledy boxoval historický duel (statisticky nejvíce úderů v historii těžké váhy) s Američanem Chrisem Arreolou. Jméno soupeře promotérská stáj Premier Boxing Champions zatím ještě neoznámila. Nabízí se ale zajímavá jména v čele s Andym Ruizem, Luisem Ortizem, Michaelem Hunterem, Oscarem Rivasem, Efem Ajagbou, Joem Joycem, Travisem Kauffmanem či Dominikem Breazealem.

Ryan Garcia (19-0, 16 KO) vs. Francisco Fonseca (25-2-2, 19 O)

Speciální galavečer DAZN konaný na Sv. Valentýna v pátek 14. února bude skrývat také duel mezi vycházející hvězdou tohoto sportu Ryanem Garciou a Franciskem Fonsecou. Zápas WBC Silver je sice vypsán na dvanáct kol, tak nějak se ale čeká, že skončí před limitem. Otázkou je, kdy?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze