Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dočkal se! Whyte má druhou šanci proti Povětkinovi. Bojuje v ní o celou svoji kariéru

  • Napsal Antonín Vavrda

Povetkin vs. Whyte 2 posterPovetkin vs. Whyte 2 posterLONDÝN – Netrvalo to ani tak dlouho, a odveta mezi Alexandrem Povětkinem (36-2-1, 25 KO) a Dillianem Whytem (27-2, 18 KO) je na světě. Dojde k ní na londýnské půdě v sobotu 21. listopadu. S fanoušky, nebo bez nich.

Čtyři kola nad Rusem dominoval, měl navrch, dvakrát poslal bývalého šampiona WBA na podlahu ringu. Kde, kdo si říkal, že je otázkou času, kdy duel ukončí. V pátém dějství skutečně na K.O. došlo. Jen ho Povětkin uštědřil Whytemu.

VÍCE K TÉMATU #WHYTEPOVETKIN:

Jenže než vyrazil zpět do šatny, skočil Brit do rozhovoru svého promotéra Eddieho Hearna, aby ho požádal o odvetu, která byla zařazena do zápasové smlouvy. A byť by nyní neměl stále ještě ani trénovat, dostal ji. Už 21. listopadu.

„Má devět týdnů na přípravu, ještě pochopitelně nemůže začít s plnou přípravou, ale je tak hladový. Mnoho lidí si myslí, že je pošetilé jít tak brzo do druhého souboje, ale on věří, že měl první duel pod kontrolou a měl vyhrát, proto chce odvetu tak rychle. Chce svoji pomstu,“ vysvětlil termín druhého setkání obou těžkých vah promotér Eddie Hearn z Matchroom Boxing.

Důvod je ale pochopitelně ještě jeden. Zhruba ve stejné době se mají potřetí potkat Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) a Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO). V jejich souboji bude ve hře plnohodnotný titul WBC v těžké váze. S vítězem se měl dle původní dohody ještě do konce února 2021 utkat právě Whyte.

O svoje postavení, které budoval tři roky, ale na konci srpna jedním úderem přišel. WBC jej nově zařadila na pozici číslo 5, Povětkin je prozatímním šampionem, ovšem není povinným vyzývatelem. Před Whyta se posunuli Wilder, Alexander Usyk (2.), Luis Ortiz (3.) a Andy Ruiz (4.).

Povetkin vs. Whyte 2 posterPovetkin vs. Whyte 2 poster

„Pokud chce bojovat o titul mistra světa, musí vyhrát. Je to zápas o všechno. V sobotu 21. listopadu bude bojovat o celou svoji kariéru,“ má jasno Hearn, dle kterého se zápas uskuteční buď ve Wembley Arena, nebo v Royal Albert Hall. Záležet bude na aktuální covidové situaci na britských ostrovech.

„Udělal jsem všechno, abych odvetu dostal. Nemohu se dočkat, až vstoupím do ringu a seberu si zpět to, co je oprávněně moje. Chci potvrdit svá slova o tom, že jsem měl Povětkina porazit už napoprvé,“ napsal v prohlášení Whyte. „Není potřeba toho příliš měnit, jen musím zůstat více soustředěný, abych opět neudělal nějakou chybu. Chci srovnat skóre a jediná šance, jak toho dosáhnout, je, se znovu utkat,“ přidal.

Reakce ruského bohatýra? „Odpočinul jsem si, byl jsem s rodinou. Nyní, když vím datum odvety, tak se vrátím do tréninkového kempu a připravím se stejně důkladně jako na první duel. Dillian je skvělý boxer, ale já vstoupím do ringu opět s jediným cílem – vyhrát a dát fanouškům další krásný zápas,“ kontroval olympijský šampion z Atén 2004.

Máme se nač těšit...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze