Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Deontay Wilder důrazně varuje Joshuu: Sílu, kterou mám v sobě, nemůžeš nijak získat!

  • Napsal Antonín Vavrda

Deontay Wilder v tréninkuDeontay Wilder v tréninkuNEW YORK – Zdá se, že rovnováha světa je opět nastolena. Poté, co si Anthony Joshua (23-1, 21 KO) poradil v odvetě s Andym Ruizem (33-2, 22 KO), rozjely se naplno slovní přestřelky mezi ním a americkým bombarďákem Deontayem Wilderem (42-0-1, 41 KO).

Už jsme vás informovali o tom, že Joshua se nabídl svému ostrovnímu rivalovi Tysonu Furymu (29-0-1, 20 KO), že se zapojí do jeho kempu, aby mu pomohl před odvetou s Wilderem. Ta je naplánovaná na 22. února do Las Vegas. A promotér Bob Arum už předpovídá, že zápas vydělá 100 milionů dolarů a prodá přes 2 miliony PPV.

DALŠÍ NOVINKY Z TĚŽKÉ VÁHY:

Pokud by mu druhá predikce vyšla, šlo by o největší balík prodaného placeného přenosu v těžké váze. Rekord této váhy drží paradoxně také odveta, ta mezi Evanderem Holyfieldem a Mikem Tysonem, která skončila skandálem v podobě ukousnutého ušního boltce prvně jmenovaného a diskvalifikací Tysona.

Věřme, že podobný vývoj mít druhý souboj Wildera s Furym nebude. Všichni totiž věří, že po parádní bitvě šampiona WBC vyzve právě Joshuu, aby se svět konečně dočkal absolutního šampiona těžké váhy. A poprvé v historii také zápasu o všechny čtyři pásy.

Wilder nepochybuje o tom, že vítězem bude on. A proto už vysílá směr britské ostrovy varování. „Jsem velmi chytrý bojovník v ringu. Není to jen o mé síle, ale je dobře, že si to všichni myslí, že tomu věří. Protože to pomáhá mne,“ pronesl v jednom z rozhovoru už čtyřiatřicetiletý bijec z Tuscaloosy, který už před více než pěti lety organizoval galavečer ve svém rodném městě.

Narážel tak na skutečnost, kterou mu mnozí vyčítali po jeho posledním triumfu nad Luisem Ortizem (31-2, 26 KO). S tím po šesti kolech prohrával hladce 0-3 na body, jenže v závěru sedmého jej svoji brutální pravačkou poslal do říše snů.

„Opakovaně jsem své dovednosti dokázal. Ukázal jsem, že se lidi mýlí v tom, co si o mne myslí. Neříkám, že dokážu vždy vše, co chci, ale umím to. A pokud si někdo myslí opak, tvrdě narazí. Mimo jiné také proto, že mám ve své pravačce moc, kterou nelze natrénovat. Moc, se kterou se musíš narodit,“ dodal už v reakci na to, že jej za slabé boxerské IQ kritizují nejen Fury ale právě i Joshua.

Nezbývá než věřit, že v roce 2020 se fanoušci skutečně dočkají poměření této „Velké trojky“ současné těžké váhy v ringu. Aby z něho nakonec vyšel ten nejlepší a nejsilnější tak, jako v 70. letech minulého století v případě Muhammada Aliho, Joa Fraziera a George Foremana. Byť mnozí mohou i nyní poukazovat, že třetí setkání Aliho s Frazierem ukončil trenér poraženého, přestože ten chtěl na rozdíl od Aliho pokračovat. A že „The Greatest“ nikdy nedal odvetu Foremanovi...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze