Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

De la Hoya: Conora bych zničil za dvě kola. McGregor: Přijímám tvoji výzvu, Oscare!

  • Napsal Antonín Vavrda

De la Hoya a Conor McGregorDe la Hoya a Conor McGregorPRAHA – Americký promotér Oscar de la Hoya (39-2, 30 KO) v podcastu CBS Sports pronesl, že by irskou hvězdu MMA Conora McGregora zničil ve dvou kolech. Během chvíle se mu dostalo odpovědi, že ten výzvu přijímá. Ale...

Jako by se s těmi návraty, či výzvami roztrhl pytel. Jako by se boxeři i legendy v karanténě, kterou zapříčinila pandemie koronaviru SARS-CoV-2, nudili více a více. A nejenom boxeři.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bojovníci MMA budou moct upustit páru už dnes v noci na Floridě v tolikrát odloženém UFC 249. Jenže například Ir Conor McGregor pro tuto akci mezi vyvolenými bude chybět. Na svoji šanci si bude muset počkat. Kdo ví, možná přijde s výsledkem hlavního taháku Tony Ferguson vs. Justin Gaethje.

Anebo se objeví jinde?

Boxerská legenda a nyní úspěšný promotér Oscar de la Hoya si popovídal v redaktorem CBS Sports v podcastu této televize. Došlo i na duel mezi jeho dřívějším soupeřem Floydem Mayweatherem a irským bouřlivákem Conorem McGregorem.

Ti se v boxerském ringu potkali v srpnu 2017 a právě „Golden Boy“ patřil mezi největší kritiky tohoto souboje, který byl dle něj předem domluvenou fraškou a ostudou rohovnického sportu. Mayweather jej skutečně opanoval, aniž by se příliš nadřel a v tréninkovém tempu během deseti kol.

„Já bych to ukončil za dvě kola,“ rozesmál se při vzpomínce na tento střet dnes sedmačtyřicetiletý šampion šesti vah a olympijský šampion z Barcelony 1992. „Protože jednu věc o mě musíš vědět, vždy jsem chtěl zabíjet,“ přidal de la Hoya, který z 39 výher zapsal 30 před limitem.

Reakce na sebe nedala dlouho čekat, jednatřicetiletý Ir na svůj Twitter napsal: „Výzva přijata, Oscare de la Hoyo.“

Conor do toho jdeConor do toho jde

Následně se reportéři velkých zámořských televizí snažili oba dohnat. Marně. Majitel stáje Golden Boy Boxing každopádně na své sítě odvětil: „Pro záznam: McGregore, nevyzval jsem tě. Jen jsem odpověděl na otázku a mluvil pravdu.“

Právě onen dovětek o pravdě nechává celou záležitost otevřenou, byť bývalý šampion dvou vah UFC se zbytek pátečního dne věnoval své rodině. A to jak v soukromí, tak také na sociálních sítích.

Dlužno dodat, že po ohlášených comebaccích Mika Tysona, Evandera Holyfielda a přesunu Shannona Briggse do Bare Knuckle FC si fanoušci bojových sportů nemohou být jisti ničím. A bude zajímavé sledovat, co se bude dít ve chvíli, až se vše pomalu, ale jistě vrátí do normálu.

Conor McGregor má v profesionálním ringu za sebou pouze onu zkušenost s Floydem Mayweatherem (respektive ono školení od v té době už boxerského důchodce), de la Hoya stál mezi šestnácti provazy coby aktivní sportovec naposledy v prosinci 2008, kdy jej už značně vyčichlého rozebral v osmi kolech jistý Filipínec jménem Manny Pacquiao.

Předchozích pět porážek pak de la Hoya zapsal s dalšími hvězdnými boxery, kteří jsou, nebo brzo budou v síni slávy – Felixem Trinidadem, Shanem Mosleym (2x), Mayweatherem a Bernardem Hopkinsem. Prvně tři jmenovaní pak vstupovali do souboje s ním coby neporažení boxeři (Mosley jen v prvním případě, do odvety šel s bilancí 38-2).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze