Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Danny Williams: Jsem připraven, je Tyson také? Fenech: Mike může někoho i zabít!

  • Napsal Antonín Vavrda

Williams vs. Tyson I. / zdroj foto: HBO BoxingPRAHA – Boxerský svět tím žije. A nějakou dobu ještě žít bude. Mike Tyson (50-6, 44 KO) před necelými dvěma týdny oznámil svůj návrat do ringu, oficiálně kvůli exhibičním zápasům, následně ukázal krátké tréninkové video, aby se mu rozdrnčely telefony, ze kterých jeho manažeři poslouchají jednu nabídku za druhou.

Milion dolarů za duel buď proti Paulu Gallenovi, Barrymu Hallovi, nebo Sonnymu Billu Williamsovi u protinožců.

20 milionů dolarů proti jím samotným vybranému soupeři z Bare Knuckle FC, tedy elitní ligy „holých kloubů“.

VÍCE O COMEBACK MIKA TYSONA:

A jistě toho bude více a více, zvláště, když dle současného kouče Rafaela Cordeira skutečně legendární Mike Tyson trénuje. A zvláště, když ohlásil comeback pro exhibiční duel také jeho velký rival Evander Holyfield.

„Exhibice v boxu je pořád box. A nikdo nechce prohrát, i když nejde o oficiální zápas. Samozřejmě nejdeš naplno, ale pořád nechceš dostat na hubu. A navíc u nich by tam byla i ta rivalita navíc,“ řekl k tomuto možnému souboji Lukáš Konečný, jediný český profesionální mistr světa. „Totéž platí i pro případný duel s Dannym Williamsem (54-28, 41 KO), který by dle mého do toho určitě šel. A určitě by chtěl uspět,“ přidal.

A jeho slova sám šestačtyřicetiletý Brit potvrdil. „Ano, mí agenti už jeho lidi oslovili. Čekáme na odpověď, ale rozhodně mě ten zápas zajímá. Mám velký zájem se s ním znovu utkat,“ řekl pro The Sun bijec přezdívaný „Brixton Bomber“.

Ten Tysona senzačně knockoutoval v závěru čtvrtého kole v roce 2004, když se dostal z obrovských potížích v úvodních dvou kolech. Duel byl tehdy eliminací WBC o šanci vyzval Ukrajince Vitalije Klička, který následně rozbil v osmi tříminutovkách.

Zda se s o sedm let starším rivalem znovu utká, je ve hvězdách. Navíc aktuální forma Williamse není vůbec skvělá, naopak. Byť je na rozdíl od Tysona stále aktivní, v posledních letech bojuje hlavně pro peníze a často dělá svému jménu spíše ostudu. Tak jako například v prosinci loňského roku, kdy na poslední chvíli vycouval ze zápasu s Güneyem Artakem (6-0, 6 KO).

A co zbylá jména v aktuálním seznamu? „Pro promotéra těch tří je to skvělá publicita, ale to je asi tak všechno. Hele, jestli Mike trefí někoho z těch tří, klidně se může stát, že to bude to poslední, co v životě zažijí. Ti kluci nikdy nestáli proti někomu s takovou silou a dynamikou úderu jako má Mike Tyson,“ nechal se slyšet poslední kouč „Zvířete“ v jeho aktivní kariéře, Jeff Fenech, který je navíc se svým bývalým svěřencem stále v úzkém kontaktu.

„Mike by je mohl zabít. Opravdu. I po tak dlouhé době. I přes to, že nikomu v ringu nebude chtít ublížit. Myslím, že se vrátí, na milion procent, ale musí to dávat smysl a musí proti němu stát někdo pořádný, kdo něco snese,“ dodal Fenech.

Že by nakonec skutečně Danny Williams, nebo završení trilogie – exhibiční – s Evanderem Holyfieldem, který je o necelé čtyři roky starší než Tyson, ovšem kariéru si protáhl až téměř do své padesátky? „Warrior“ stál naposledy v ostrém zápase v roce 2011, kdy v deseti kolech ukončil dánskou legendu Briana Nielsena (64-3, 43 KO), kterého o deset dříve v šesti dějství zbil shodou okolností právě Tyson...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze