Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další proměna BoxRec.com: přidává další statistiky, české amatéry ale zatím nešetří

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko a BoxRec.comLomačenko a BoxRec.comPRAHA – Zatímco si v létě většina užívá přece jen trochu volnější režim, čas dovolených a odpočinku, tým boxerské encyklopedie BoxRec.com naopak zvyšuje obrátky. A ze svých stránek zjevně chce udělat obří databázi...

Jsou to více než tři roky, co chtěla Česká boxerská asociace (ČBA) kompletní databázi tuzemských boxerů, jenže zůstalo jen u plánů.

U webu BoxRec.com ale nikoliv.

DALŠÍ INFORMACE K BOXREC.COM:

Nejenže tam opět přibyly nové a nové zápasy, které výrazně upravily historické pořadí, kterému tak nyní celkem s přehledem vládne dvojice velkých rivalů Floyd Mayweather – Manny Pacquiao, zatímco dlouholetý král P4P všech dob Sugar Ray Robinson spadl na pátou příčku.

K vizitkám jednotlivých boxerů přibyly také jejich sociální sítě, které tam mohou nově přidávat také jejich manažeři s přístupem a právy pro úpravy na tomto webu.

Mimo jiné dnes u denního rozpisu uvidíte zvýrazněné boxery, u kterých je v zápasové dokumentaci zapsano zápasové omezení do konkrétního termínu a on pod touto stopkou přesto bude boxovat.

Největší změnou ale budiž, že se BoxRec.com začal rozšiřovat i směrem k dalším postojářským bojovým sportům. A to jak u jednotlivých bijců, tak také v plánování.

Nově tak v denních plánech můžete překlikávat mezi profesionálním boxem, amatérským boxem, profi a amatérským kickboxem, profi a amatérským muay thai, bare knuckle a WSB (poloprofesionální liga pod hlavičkou světové amatérské federace AIBA).

Do statistik se tak postupně dostávají také především v hlavní míře zatím (pochopitelně) amatérští boxeři.

A zatímco ti kubánští či ruští mohou být spokojeni, protože jejich duely jsou uváděny hodně přesně, například čeští naopak příliš spokojeni být nemohou.

Důkaz? Zdeněk Chládek má dle BoxRec.com zatím bilanci 5 výher – 17 porážek, přestože má na kontě přes 300 duelů a jeho kariéra je skutečně delší než osm let. Marek Vaněček také rozhodně dosud všech svých pět amatérských zápasů neprohrál, Daniel Táborský též stihl více než 12 zápasů (4-8) než v roce 2016 ukončil kariéru.

Stejně tak mají za sebou nějaké ty amatérské zápasy i Lukáš Konečný a Rudolf Kraj.

Důvod, proč tomu tak je, není těžké rozklíčovat. Soupis amatérských zápasů je velmi těžko dohledatelný, ani nejlepší databáze – amateur.boxing.pl – nemá podchycené všechny duely. Expertům a statistikům BoxRec.com tak bude ještě nějaký ten pátek trvat, než budou čísla u jednotlivých boxerů alespoň trochu odpovídat skutečnosti.

Na druhou stranu je potřeba těmto lidem poděkovat a zatleskat. Pustili se totiž do úkoly, který je nesmírně náročný, ale který může jednou nesmírně usnadnit práci všem – statistikům, fanouškům, expertům i novinářům.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze